Архив Березень 6th, 2018

Аваковщина. Суд дозволив поліції лише огляд, а не знесення містечка під парламентом

3 березня 2018 року. Парламент України. Минуло 4 роки після Революції Гідності.

3 березня 2018 року. Парламент України. Минуло 4 роки після Революції Гідності.

 

Демонтаж наметового містечка біля Верховної Ради і затримання людей 3 березня 2018 року – незаконні, оскільки рішення суду, яким керувалася поліція, дозволяло лише огляд.

Про це в блозі на «Українській правді» пише народний депутат Мустафа Найєм, повідомляє Національне бюро розслідувань України.

«У мене є всі підстави вважати, що дії співробітників Національної поліції в суботу біля Верховної Раді були сумнівні з точки зору законності, непропорційні, недоцільні і виходили за рамки прийнятої міжнародної практики», — написав він.

Депутат додав, що сам факт затримання людей в суботу не мав під собою ніякого юридичного обґрунтування.

«На фото рішення суду, на підставі якого діяли співробітники НПУ в суботу під Верховною Радою. Згідно з документом, відомий суддя Білоцерковець дав слідчим дозвіл на огляд приміщення та іншого майна в наметовому містечку з метою знайти причетних до нападу на поліцейських двома днями раніше, а також предметів, якими це було скоєно», — написав Найєм.

Він додав, що обшук і огляд не передбачають знесення приміщення або майна, а затримання громадян в ході обшуку можливе тільки тоді, коли особу застали під час замаху або вчинення злочину, або безпосередньо після вчинення злочину, що передбачає покарання у вигляді позбавлення волі.

«У цих випадках поліцейські повинні були зафіксувати ці факти, і не пізніше ніж через 24 години прокурор або слідчий зобов’язані були внести відповідні відомості до Єдиного реєстру досудових розслідувань», — нагадав Найєм.

Згідно з офіційними даними, в суботу було затримано 111 осіб, але складено лише 4 протоколи про адміністративні правопорушення.

«З цього випливає, що всі затримання були протизаконними і єдиний статус, який могли мати затримані на колінах – це свідки. Але в законодавстві немає жодної норми, яка б давала право правоохоронним органам затримувати свідків події», — підсумував Найєм.

Як відомо, 27 лютого, після прийняття у першому читанні законопроекту про Антикорупційний суд, з Маріїнського парку у Києві прибрали частину наметів, оскільки прийняття цього документа было одною з вимог учасників акції протесту.

Вранці 3 березня біля наметового містечка під Верховною Радою відбулися сутички між поліцією і протестувальниками.

У поліції заявили, що на території табору проводяться слідчі дії за рішенням суду в рамках 2 кримінальних проваджень – одне з них відкрито за фактом спроби захоплення Міжнародного центру культури і мистецтв (Жовтневого палацу), інше – відносно подій 27 лютого біля ВР.

Повідомлялося про 50 затриманих та доправлених до відділків поліції учасників акції під ВР.  Згодом у поліції уточнили, що з наметового табору до відділків поліції доправили понад 100 осіб, а на території містечка вилучили 9 гранат РГД-5, запали, «коктейлі Молотова» та 5 димових мін. Також у поліції повідомили про 4 правоохоронців, які отримали поранення під час сутичок.

Фото правоохоронців, які тримають затриманих на колінах у снігу, викликало хвилю обурення в соцмережах.

Речник МВС Артем Шевченко заявив, що нетривале перебування затриманих мітингувальників на колінах під час штурму наметового містечка під Верховною Радою не було приниженням.

Але низка правозахисних організацій заявили, що у діях правоохоронців при ліквідації наметового містечка під Верховною Радою 3 березня вбачається низка грубих порушень прав людини.

Прокуратура Києва зареєструвала кримінальне провадження щодо можливого перевищення службових повноважень поліцейськими під час ранкових подій біля Верховної Ради.

#Аваков: пострадавший в ДТП с кортежем #Порошенко 88-летний пенсионер уже во всем признался

Avakov-Arsen13-500x333

 

Пострадавший в дорожно-транспортном происшествии с участием автомобиля из кортежа президента Петра Порошенко признался в том, что нарушил правила дорожного движения.

Об этом заявил министр внутренних дел Арсен Аваков в комментарии «Українським новинам», сообщает 40ka.info.

«Он пришел в себя и подтвердил, что сам нарушил (правила, — ред.)», — сказал министр.

Аваков подтвердил, что мужчину пенсионного возраста сбил автомобиль из кортежа президента.

Сбитый кортежем #Порошенко 87-летний пенсионер находится в реанимации. Фото ДТП

dtp-Poroshenko1

 

Сын пострадавшего в аварии с кортежем президента Петра Порошенко 87-летнего Василия Андреевича рассказал, что отец не помнит об инциденте и до сих пор находится в реанимации.

Об этом говорится в телесюжете ТСН со ссылкой на сына пострадавшего в больнице, сообщает 40ka.info.

Также родственник рассказал подробности состояния здоровья Василия Андреевича. У пострадавшего тяжелый перелом голени левой ноги, который нуждается в операции. Однако, врачи подозревают, что мужчина в придачу получил инфаркт. Если это подтвердится, то операцию сразу сделать не удастся. Если же инфаркта не было, то в ближайшее время пенсионера прооперируют.

В общем, говорит сын пострадавшего, с учетом возраста и обстоятельств аварии, отец держится очень хорошо.

«Боевой, боевой у нас дед», — говорит сын Василия Андреевича.

Также мужчина сообщил, что его отец находился на том перекрестке, потому что живет неподалеку. Из администрации президента, говорит, пока никто не контактировал. Однако, предполагает, что в общей суматохе, могли не ответить на все входящие звонки.

Стоит отметить, что министр внутренних дел Арсен Аваков поспешил заявить, что пенсионер пришел в себя и признался в нарушении ПДД.

Нові податки: стало відомо, якими доходами українцям доведеться поділитися з державою

podatki-kolobok1

 

Українці, які отримували іноземні доходи, повинні подати декларацію, повідомляє 40ka.info.

Про це інформує прес-служба ДФС, посилаючись на заяву директора департаменту податків і зборів фізичних осіб Державної фіскальної служби Павла Дроняка.

“Всі громадяни України, які отримали у 2017 році доходи з-за кордону – спадок, гонорари, авторські виплати, дивіденди або просто зарплату, повинні їх задекларувати. При цьому декларацію вони повинні подати незалежно від того, чи були з цих сум утримання податку”, – констатував чиновник.

За словами Дроняка, відомство постійно проводить роз’яснювальну роботу з тими, хто може мати іноземні доходи, зокрема, з відомими артистами, спортсменами, моряками, а також жителями прикордонних районів, які виїжджають працювати в сусідні країни.

При цьому у відомстві уточнюють, що в разі, якщо людина вже сплатила податок за тими ставками, які діють в іншій країні, він повинен взяти в податкових органах іноземної держави довідку про сплачені суми, які  враховувамуть при перерахунку в Україні.

За даними ДФС, у 2017 році українці задекларували іноземні доходи на суму 4,4 млрд грн, з яких податкові зобов’язання для самостійної сплати податку на доходи фізичних осіб становлять 775,3 млн грн і 64,2 млн грн військового збору.



Close
Приєднуйтесь!
Читайте нас у соцмережах: