Архив Березень 1st, 2018

Суд знову відмовився відсторонити главу Держаудиту Лідію Гаврилову, у якої знайшли золоті злитки

corupcia2-500x372

 

Апеляційний суд Києва відмовився відстороняти голову Державної аудиторської служби Лідію Гаврилову від займаної посади.

Відповідне рішення оголосив суддя Віктор Глиняний, повідомляє  Національне бюро розслідувань України.

«Апеляцію прокурора САП задовольнити частково. Ухвалу слідчого судді Солом’янського райсуду від 29 січня, якою відмовлено у задоволенні клопотання про відсторонення Гаврилової від посади голови Державної аудиторської служби, скасувати», – сказав Глиняний.

«Постановити нову ухвалу, якою клопотання про відсторонення Гаврилової від посади голови Держаудитслужби залишити без задоволення. Ухвала змінюється у мотивувальній частині», – зазначив суддя.

Повний текст ухвали буде оголошено 6 березня.

Таким чином, суд залишив рішення суду першої інстанції про відмову відсторонити Гаврилову від посади у силі, але змінив мотивувальній частину цього рішення.

Як повідомлялося, наприкінці 2017 року Спеціалізована антикорупційна прокуратура висунула обвинувачення Гавриловій у незаконному збагаченні.

За версією слідства, Гаврилова впродовж 2015—2016 років отримала активів на 9,92 млн грн.

Під час обшуку у чиновниці знайшли, зокрема, золоті злитки. При цьому законність їх придбання не підкріплюється доказами, зібраними детективами Національного антикорупційного бюро України.

Сама глава Держаудитслужби пояснює висунуті звинувачення «помстою».

25 січня суд обрав для голови Держаудитслужби Лідії Гаврилової запобіжний західу вигляді особистого зобов’язання на 60 діб.

Водночас суд відмовив відсторонити Гаврилову від займаної посади.

Москаль: «У нас у горах кажуть гуцули, що губна помада до губ, а медична реформа від Супрун до сраки». Відео

Suprun-Ulyana1

 

Голова Закарпатської ОДА Геннадій Москаль знову відмовився вибачитися за різке висловлювання на адресу в. о.  міністра охорони здоров’я Уляни Супрун і додав, що у цій ситуації просити вибачення тут має не він. Про це Москаль заявив в ефірі телеканалу, повідомляє 40ka.info.

“Я не вибачуся. Першою має вона вибачитися. Вона сказала, що ми контрабандисти, що ми незаконно завезли (вакцину від кору з Угорщини, – ред.), що лікарі відмовляються використовувати. Кожен тиждень дається у МОЗ “листочок” – наявність вакцин і скільки в залишку. Якщо МОЗ нам нічого не давало, то було видно, що на момент її заяви з 8 тис. доз у залишку залишалося всього 300 доз. Ну так вибачте, куди ділися інші? Ця медична реформа, як у нас у горах кажуть гуцули, що губна помада до губ, а медична реформа від Супрун до с…ки. Так народ каже. Де вона була? Покажіть, у якому селі? Чому я маю перед нею вибачатися? Розумні люди з розумною психікою дурниць ніколи не говорять”, – заявив Москаль.

Нагадаємо, раніше на засіданні облради Геннадій Москаль різко відповів на звинувачення в. о. міністра охорони здоров’я Уляни Супрун про те, що ліки від кору в області не були розмитнені належним чином.

Після цього прем’єр-міністр Володимир Гройсман закликав Москаля публічно вибачитися, однак Москаль заявив, що першою повинна просити вибачення Супрун.

#Порошенко потролив #Тимошенко за «селфі з російським послом»

Путін знає, що у Тимошенко під спідницею?

Путін знає, що у Тимошенко під спідницею?

 

Президент Петро Порошенко пригадав історію про фото, на якому лідерка «Батьківщини» Юлія Тимошенко спілкується з послом Росії у Німеччині Сергієм Нечаєвим.

Про це він заявив на прес-конференції 28 лютого 2018 року, повідомляє 40ka.info.

За словами глави держави, українській владі вдалося налагодили продуктивний діалог з новою Адміністрацією США та іншими країнами, а також зробити так, щоб Україна була серед пріоритетів зовнішньої політики її партнерів.

«А тим нашим опозиціонерам, які в закутках міжнародних конференцій роблять селфі з російськими послами, я хотів би пояснити, що дипломатичні перемоги куються не в конференц-залах, а в кабінетах для переговорів», — наголосив глава держави.

Як відомо, в середині лютого МЗС РФ опублікувало фотографію з Мюнхенської безпекової конференції, на якій Тимошенко спілкується з Нечаєвим та своїм заступником Григорієм Немирею.

#Насіров вказав у декларації за 2017 рік дохід у 6 гривень

Nasirov-SIZO1

 

Звільнений голова Державної фіскальної служби Роман Насіров оприлюднив щорічну декларацію за 2017 рік, повідомляє Національне бюро розслідувань України.

Декларація екс-посадовця опублікована в Єдиному державному реєстрі декларації, він також оприлюднив декларацію перед звільненням за 2018 рік.

Відповідно до внесених даних, річний дохід тоді ще відстороненого голови фіскальної служби становив 6 гривень процентів в «Укргазбанку».

Дружина екс-посадовця Катерина Глімбовська за рік отримала дохід у 9 147 062 гривень, левову частку з яких, понад 9 мільйонів, склала «передача прав та обов’язків за договором про участь у Фонді фінансування будівництва». Крім того, Катерина задекларувала «додаткове благо», отримане від ТОВ «АЛЬТІС-КОНСТРАКШН», в якому працює.

Сумарний дохід подружжя за попередній рік склав 9 147 068 гривень і на півтори мільйони зменшився, порівняно з 2016 роком.

Практично все нерухоме й рухоме майно в декларації Насірова було куплене до 2017 року. Єдине, що екс-фіскал з дружиною придбали минулого року – кожен по годиннику, у самого Насірова з’явився третій «Breguet», а в дружини – третій «Rolex».

Крім годинників, в декларації Насірова, як і в попередні роки, значаться численні цінності, як то ювелірні вироби, витвори мистецтва, антикваріат, колекційні монети, вино, сумки, одяг, комплект домашнього срібла та кришталю, сервіз тощо.

Більшу частину нерухомого майна колишній фіскал або орендує, або декларує як власність дружини. Це 22 земельні ділянки, 5 квартир, 3 будинки (два житлових і один дачний), машино- та паркомісце в Чернігівській та Київській областях та в столиці. Але сам Насіров володіє лише 3 ділянками зі всього переліченого.

Грошові активи Насіров з дружиною зберігають як готівкою, так і на банківських рахунках. У 2017 році вони задекларували 53,5 мільйонів гривень (з них 50 мільйонів – застава), 175 тисяч доларів та 30 євро.

Насіров також декларує права оренди, власниками ймовірно орендованого майна значаться британський банк HSBC та компанія Toynbee Partnership Housing Association Ltd.

Раніше колишній заступник Насірова звинувачував свого начальника в лізингу квартири в Лондоні, яка не була внесена в декларацію. Власником цієї квартири тоді називалась саме Toynbee Partnership Housing Association Ltd.

Декларація перед звільненням, звітній період якої зазначений як 1 січня 2018 – 2 лютого 2018, практично повністю збігається з річною за 2017 рік: той самий дохід та майно. Відрізняється лише загальна сума грошових активів – вона зменшилась на 20 тисяч доларів.

Як значиться в декларації, дружина Насірова також володіє корпоративними правами кооперативу «Лісовий бір» та «Фонду будівельних ресурсів України».

Як відомо, Насіров обвинувачується у зловживанні службовим становищем та службовому підробленні.

Слідство вважає, що Насіров протягом 2015 — 2016 років, діючи в інтересах народного депутата Олександра Онищенка, надав керівникам регіональних та територіальних органів ДФС незаконну вказівку приймати безпідставні рішення про розстрочення податкового боргу ТОВ “Фірма «Хас», ТОВ «Карпатнадраінвест», ТОВ «Надра Геоцентр».

31 січня Кабмін звільнив відстороненого від обов’язків глави Державної фіскальної служби Романа Насірова.

Языковой закон Кивалова-Колесниченко признан судом неконституционным

mova04-07-2012Harkiv1

 

Конституционный суд на пленарном заседании 28 февраля 2018 года принял решение №2-р/2018 в деле по конституционному представлению 57 народных депутатов на соответствие Конституции Украины закона «Об основах государственной языковой политики», сообщает Национальное бюро расследований Украины.

Бывший депутат Верховной Рады Олег Тягнибок, который был одним из инициаторов конституционного представления, сообщил, что закон признан не соответствующим Конституции.

«Антиукраинский закон признан неконституционным и отменен! Это наша общая многолетняя победа», — написал он в фейсбуке.

В заявлении Конституционного суда говорится, что решение принято в связи с нарушение процедуры принятия закона.

«Конституционный суд Украины пришел к выводу, что нарушение конституционной процедуры рассмотрения и принятия проекта закона №9073 во время его принятия в целом на вечернем пленарном заседании Верховной Рады Украины 3 июля 2012 года имели системный характер и существенно повлияли на окончательный результат принятия закона», — сообщается на сайте КС.

Судьи установили, что имело место неперсональное голосование; ко второму чтению законопроекта не было ни сравнительной таблицы, ни вывода комитета; законопроект не обсуждался во втором чтении, а поправки депутатов не учитывались и т.п.

Содержание самого закона Конституционный суд даже не рассматривал.

«Субъект права на конституционное представление обосновывает неконституционность закона не только нарушением конституционной процедуры его рассмотрения и принятия, но и несоответствием Конституции Украины содержания закона. Однако соблюдение установленной Конституцией Украины процедуры рассмотрения, принятия и вступления в силу законов является одним из условий легитимности законодательного процесса, в случае ее нарушения конституционному контролю подлежит не содержание закона, а установленная Конституцией Украины процедура его рассмотрения и принятия», — говорится в заявлении.

Напомним, закон «Об основах государственной языковой политики» вступил в силу в августе 2012 года. Он предусматривает, что в 13 регионах Украины русский язык получает статус регионального, который практически приравнивает его к государственному.

23 февраля 2014 года, после бегства президента Виктора Януковича, Верховная Рада признала утратившим силу закон о языковой политике. Однако исполнявший тогда обязанности президента председатель Верховной Рады Александр Турчинов отказался одобрить отмену данного закона. Через полгода 57 депутатов Верховной Рады попросили КС дать оценку этому закону.



Close
Приєднуйтесь!
Читайте нас у соцмережах: