Архив Лютий, 2018

Подання на опоблоківця Бакуліна «зависло» у регламентному комітеті, — подробиці

Bakulin-Evgen1-500x323

 

Верховна Рада, скоріше за все, не розглядатиме цього тижня подання генпрокурора про притягнення до кримінальної відповідальності, затримання та арешт нардепа від «Опоблоку» Євгена Бакуліна.

Про це журналістам заявив перший заступник голови Комітету з питань регламенту та організації роботи Верховної Ради Павло Пинзеник, повідомляє Національне бюро розслідувань України.

«Малоймовірно, тому що неготове подання до розгляду. Минулого тижня, який був призначений календарним планом для роботи з виборцями, апарат Верховної Ради не зміг передати Бакуліну або його помічникам копію цього подання для того, щоб він надав свої пояснення у визначений регламентом п’ятиденний строк. Натомість народний депутат Бакулін звернувся з листом до комітету, де він заявив про те, що бажає обгрунтувати свою позицію, надати свої пояснення. Відповідно, завтра на засіданні комітету ми розглянемо стан підготовки до розгляду і визначимо, коли зможемо розглядати», — сказав Пинзеник.

За його словами, ймовірно, що це питання буде розглянуто Верховною Радою вже на наступному пленарному тижні 13-16 березня.

«Якраз тоді спливе 20-денний строк, визначений регламентом для розгляду у комітеті. В нього ми фактично, впевнений, вкладемося», — уточнив Пинзеник.

Як відомо, 16 лютого генпрокурор Юрій Луценко підписав подання про затримання і притягнення до кримінальної відповідальності народного депутата від «Опозиційного блоку» Євгена Бакуліна.

Луценко зазначав, що подання стосується підозр за статтями 255 (створення організованого злочинного угрупування), 191 (розкрадання державних коштів) та інших статей у справі про так звані «вишки Бойка».

За словами генпрокурора, Бакулін, попри те, що є нардепом, територію України давно не відвідував.

4 лютого помічник Бакуліна заявляв, що той перебуває у лікарні після операції.

Увечері 19 лютого голова Верховної Ради Андрій Парубій повідомив про те, що до парламенту надійшло подання генпрокурора на Євгена Бакуліна і зауважив, що невідкладно передав документи на розгляд профільного комітету.

Заступник голови регламентного комітету ВР народний депутат Володимир Арешонков прогнозував, що засідання комітету, швидше за все, відбудеться 28 лютого.

Бакулін очолював «Нафтогаз України» з березня 2010 року по березень 2014 року. У березні 2014 року його затримали за підозрою в розкраданні коштів в особливо великих розмірах. Згодом Печерський суд Києва відпустив Бакуліна під заставу в сумі 10 млн грн.

Режим #Порошенко готує стеження в Інтернеті за українцями, — заява 15 громадських організацій

Poroshenko-angl1

 

Одразу кілька громадських організацій заявили про неприпустимість встановлення спецслужбами технічних засобів стеження у інтернет-провайдерів.

Про це йдеться у заяві 15 ГО, якою володіє «Українська правда», повідомляє Національне бюро розслідувань України.

Зокрема, громадські організації закликають відмовитись від встановлення спецслужбами будь-яких технічних засобів стеження в інтернет-провайдерів, оскільки переконані, що це призведе до надмірного контролю та втручання у роботу мережі Інтернет з боку правоохоронних та контролюючих органів.

Вказується, що 20 лютого 2018 року Нацкомісія з регулювання сфери зв’язку та інформатизації погодила проект постанови Кабміну, яка має урегулювати технічну перевірку блокувань сайтів з санкційного списку.

“В проекті передбачено «забезпечити придбання технічних засобів… для моніторингу стану припинення надання послуг з доступу до інформаційних ресурсів…» і Держслужбі спецзв’язку спільно з СБУ «встановити технічні засоби на телекомунікаційних мережах», — йдеться у заяві.

Громадські організації вказують, що такі «технічні засоби можуть бути незаконно і безконтрольно використані для несанкціонованого стеження за діями громадян в Інтернеті, маніпуляцій з доступом до інформації в Інтернеті (обмеження, блокування чи внесення змін у змістовну частину) та інших порушень прав людини».

«Такі рішення створюють передумови для впровадження російських репресивних практик масового контролю Інтернету та стеження за громадянами та ставлять під загрозу свободу та вільний розвиток Інтернету в Україні», — заявили організації.

Вони вимагають відкликати проект Постанови та «діяти в межах своїх повноважень з дотриманням міжнародного та національного законодавства щодо захисту прав людини».

«Встановлення засобів загального спостереження та/або перехоплення інформації в мережі Інтернет прямо суперечить Рекомендаціям CM/Rec (2014) 6 Комітету міністрів Ради Європи, відповідно до яких „на вас не повинні поширюватися заходи загального спостереження чи перехоплення інформації“ (п. 4) та „сам факт існування законодавства, яке дозволяє здійснювати спостереження за телекомунікаціями, може вважатися втручанням у право на приватне життя“ (п. 82)», — йдеться у заяві.

Під документом підписалися

Лабораторія цифрової безпеки

Платформа прав людини

Партнери цифрового правозахисту

Центр інформації про права людини

Національна спілка журналістів України

Донецький інститут інформації

Громадське телебачення Донбасу

Інститут масової інформації

Академія української преси

Центр демократії та верховенства права

Інститут розвитку регіональної преси

Інтерньюз-Україна

Детектор медіа

Центр громадянських свобод

В банде #Саакашвили утверждают, что пьяный генпрокурор #Луценко с топором атаковал людей. Видео

Lucenko-genprokuror1

 

Участники пикета у дома генпрокурора Юрия Луценко в селе Стоянка (Киевская обл.) заявили, что глава ГПУ напал на них с топором, передаёт 40ka.info.

По словам активистов “Руха новых сил”, он выскочил с топором и разломал их генератор, порубил провода и сорвал плакат “Свободу Севериону Дангадзе” с палатки.


Сторонники Саакашвили вызвали полицию, чтобы должным образом оформить происшествие. Сам инцидент, по их словам, произошел около 22 часов в понедельник, 26 февраля 2018 года.

Медуніверситет Богомольця оголосив безстроковий страйк проти супрунізації медицини

Roza-hutro-protest2

 

Студенти та трудовий колектив Національного медуніверситету імені О.Богомольця оголосили безстроковий страйк.

Про це написано на сторінці ВНЗ у Facebook, повідомляє 40ka.info

«Страйк оголошено у зв’язку з безпрецедентним брутальним та незаконним втручанням керівництва Міністерства охорони здоров’я України в незалежність та самоврядність НМУ імені О.О. Богомольця», — йдеться в повідомленні.

«Починаючи з понеділка 26 лютого навчальний процес та наукова діяльність в НМУ імені О.О. Богомольця повністю зупиняються на невизначений час, а всі приміщення Університету будуть недоступними для відвідувачів за винятком приміщень клінік, де лікуються пацієнти», — зазначили представники медуніверситету.

У повідомленні зазначається, що страйк оголошено страйкомом, до якого увійшли зі сторони студентства представники Студентського парламенту університету, студентської ГО «Студентська довіра», студентський профком, та студентський актив. Зі сторони трудового колективу НМУ імені О.О. Богомольця декани та проректори, профспілковий комітет університету.

Страйком вимагає від президента негайно втрутитися в ситуацію, від голови Верховної Ради та прем’єр-міністра  – «негайно створити комісію із розслідування зловживань керівництвом МОЗ» та «на час такого розслідування усунути від виконання обов’язків міністра охорони здоров’я Уляну Супрун та відсторонити від виконання своїх обов’язків її заступників».

Вони також вимагають від Уляни Супрун скасувати наказ про відсторонення ректора НМУ імені Богомольця Катерини Амосової та призначенння в.о. ректора університету Михайла Захараша, а також негайно забезпечити проведення інтегрованого ліцензованого іспиту КРОК1. Стоматологія.

Як відомо, 20 лютого Міністерство охорони здоров’я відсторонило від обов’язків ректора медуніверситету Богомольця Катерину Амосову.

Офіційна причина: зрив ліцензійного іспиту для студентів-стоматологів «Крок 1. Стоматологія».

Амосова заявляє, що на неї тиснув заступник міністра охорони здоров’я Олександр Лінчевський і вважає, що її відсторонення – це «розправа» за відмову здійснити протиправні дії.

20 лютого нового в.о. ректора Михайла Захараша не пускали на робоче місце в Національний медичний університет імені Богомольця.

Рекламні ролики про Луценка як «соціалку» вимагала розмістити Нацрада

Lucenko-genprokuror1

 

Ролики з рекламою діяльності Генпрокуратури транслювалися в ефірі телеканалу «1+1» за квотою соціальної реклами після відповідного листа від Національної ради з питань телебачення і радіомовлення.

Про це на запит «Української правди» повідомили в «1+1 media», пише 40ka.info.

«Ролики були розміщені за квотою соціальної реклами після отримання відповідного листа від Нацради з питань телебачення і радіомовлення про соціальний характер даного ролику», — йдеться у відповіді.

«Процедура його розміщення є аналогічною до серії соціальних роликів, показ яких в ефірі каналу „1+1“ неодноразово здійснювався раніше після отримання відповідних документів від Нацради», — повідомили на телеканалі.

Там зазначили, що попередні ролики висвітлювали діяльність президента України, Кабінету міністрів та інших державних відомств.

Відповідний запит був направлений і до телеканалу «ICTV», але поки відповідь не отримали.

«Українська правда» також направила запит до Нацради з питань телебачення і радіомовлення щодо того, на якій підставі були надіслані листи на телеканали про соціальний статус роликів про діяльність ГПУ і чи отримувала Нацрада лист від керівництва генпрокуратури з проханням рекомендувати розмістити рекламні ролики по квоті соціальної реклами в ефірі радіо та телеканалів.

Відповідь поки не надійшла.

Раніше у ЗМІ з’явилась публікація, у якій повідомлялося, що Генпрокурор Юрій Луценко використовує своє відомство для самореклами на радіо і телебаченні.

Після цього у Генеральній прокуратурі заявили, що не мають відношення до виготовлення, замовлення та розповсюдження рекламних роликів щодо роботи відомства і не знають, хто їх замовляв.

«Генеральна прокуратура не виробляла, не замовляла і не розміщувала ролики, які зараз транслюються на телебаченні і на радіо. Але при цьому Генпрокуратура вдячна замовнику, який  ці ролики розмістив, тому що побачили нашу позитивну роботу», — заявила прес-секретар генпрокурора Юрія Луценка Лариса Сарган.

Булатов вручив би Полтораку премію «Брехунець року». Відео

Poltorak-Stepan3

 

Наш закон, який покращував наповнення війська та зберігав бойових людей, був поганий тим, що викривав проблеми Міністерства оборони щодо забезпечення армії.

Про це заявив екс-міністр молоді і спорту України та екс-лідер Автомайдану Дмитро Булатов на телеканалі ZIK, повідомляє 40ka.info.

«Війна як тривала, так і триває. Просто десь стріляють менше, а десь – більше. Відтак декларацій міністра оборони Полторака про те, що, мовляв, на лінії фронту всі одіті та взуті, а тому волонтери нам не потрібні, є абсолютною неправдою.

На мою думку, через такі заяви Президент Порошенко і міністр Полторак мають отримати премію «Брехунець року», – наголосив Булвтов.

Відтак, підкреслює громадський діяч, армія безумовно потребує допомоги волонтерів та кращого забезпечення. Адже у Міноборони досі залишається дуже багато невиправлених бюрократичних і процедурних питань щодо забезпечення військових.

«Я намагався працювати з міністром Полтораком і, перебуваючи в армії, займався законопроектами щодо армії. Але наш закон, який покращував наповнення війська та зберігав бойових людей, був поганий тим, що він викривав проблеми Міністерства щодо забезпечення армії.

Це означає, що Міністерство оборони звітує Президенту одне, а по факту – виходить зовсім інше. У такому випаду, якщо Порошенко не в курсі, то до нього є питання як до керівника і головнокомандуючого, а якщо в курсі – то питань виникає ще більше», – зауважив Дмитро Булатов.

У Харкові були без опалення 605 багатоповерхівок, лікарні, школи і садки

batarei-holod1-500x334

 

У Харкові через аварію на тепломережі без теплопостачання залишилися 666 об’єктів житлової та соціально-побутової сфери у двох районах міста, повідомляє Національне бюро розслідувань України.

Про це розповіли у Держслужбі з надзвичайних ситуацій.

Зазначається, що порив труби магістральної тепломережі стався 24 лютого у Немишлянському районі міста, а у подальшому сталися ще 2 повторні пориви.

«Без теплопостачання залишилися 605 багатоповерхових житлових будинків, 26 шкіл, 21 дитячий садок, 14 лікувальних закладів (з них 4 стаціонари). Станом на 7:00 25 лютого залишається без теплопостачання 144 об’єкти –  129 будинків, 7 дитячих садків, 5 лікувальних закладів та 3 школи», — повідомили у ДержНС.

До ремонтних робіт залучено аварійні бригади КП «Харківські теплові мережі» та «Жилкомсервіс».

Резкое повышение тарифов на свет: что ждет украинцев 1 апреля?

tarifnyi-genocid1-500x340

 

С 1 апреля 2018 года украинские облэнерго резко повысят тарифы на поставку электроэнергии, однако для украинцев подорожание не будет настолько существенным, пишет 40ka.info.

«Тариф на поставку электроэнергии — это всего лишь одна из составляющих стоимости „тока“ для украинцев. Поэтому после резкого роста стоимости услуг облэнерго тарифы на саму электроэнергию могут вырасти не так значительно», — сказано в публикации.

Отмечается, что RAB-тариф может увеличить стоимость услуг облэнерго в несколько раз. В то же время, как говорится в консенсус-прогнозе Министерства экономического развития и торговли (МЭРТ), электроэнергия для населения в 2018-м может подорожать примерно на 20%.

Глава НКРЭКУ Дмитрий Вовк еще до того, как ввели RAB-тарифы, прогнозировал, что стоимость электроэнергии может возрасти примерно на 10%.

Как известно, RAB-тарифы начнут действовать в Украине с апреля этого года, но не для всех облэнерго, а только для тех, кто выполнит определенные условия. Так, компаниям необходимо избавиться от долгов перед «Энергорынком», подготовить документы с обоснованием, обратиться в НКРЭКУ. Учитывая, что RAB-тарифы в несколько раз позволяют увеличить прибыль (если говорить обо всех компаниях, то речь может идти о дополнительных около 30 млрд грн), переходить на них выгодно всем компаниям.

Аваковщина. На параді в Кривому Розі нацгвардійці маршували з радянськими прапорами окупантів. Відео

Avakov-vidstavka2-500x375

 

Військові Національної гвардії пройшлися парадом по Кривому Рогу Дніпропетровської області, тримаючи в руках червоні прапори зі схрещеними серпом і молотом, повідомляє 40ka.info.

Про це заявила прес-служба Міністерства внутрішніх справ у Twitter.

«Вчора, 22 лютого, військовослужбовці НГУ у Кривому Розі взяли участь у заходах з нагоди 74-ї річниці звільнення міста від німецьких загарбників. Під час акції використовувалася радянська символіка», — розповідають в МВС.

Зазначається, що за цим фактом командувач Нацгвардії призначив службове розслідування.

У соцмережах опублікували фотографії з події. Як видно, на прапорах, окрім символу СРСР, було також написано: «За нашу советскую родину!»

А інформагентство «Кривбас on-line» навіть відео записало.

Згідно з опитуванням соціологічної групи «Рейтинг» третина мешканців України жалкують про розпад у 1991 році Радянського Союзу.

При цьому 55% респондентів не мають ностальгії за СРСР.

Найбільше тих, хто сумує за минулим, в областях півдня та сходу, найменше – на заході.

Президент «Roshen» про Придністров’я: «Торгуємо, звісно, і не тільки ми»

Roshen-Lipetsk1-500x354

 

Корпорація «Roshen» торгує з придністровським товариством із обмеженою відповідальністю «Шериф» попри проросійське маріонеткове урядування Придністров’я, повідомляє Національне бюро розслідувань України.

Президент кондитерської корпорації «Roshen» В’ячеслав Москалевський підтвердив це у коментарі «Радіо Свобода».

Раніше молдовське відділення Міжнародної організації журналістських розслідувань Rise – RISE Moldova опублікувало матеріал про те, як на тлі обмежень офіційним Києвом торгівлі з окупованими Донбасом і Кримом українські компанії заробляють на експорті в Придністров’ї – сепаратистському регіоні на сході Молдови.

Серед найбільших відправників товарів у Придністров’я – українські представництва світових брендів «Кока-кола» і «Нестле», а також президентський «Roshen». Їхній основний бізнес-партнер – придністровське ТОВ «Шериф» олігарха Віктора Гушана.

Москалевський визнав співпрацю з «Шерифом»: «Ну так, торгуємо, звичайно. І не тільки ми. Справа в тім, що ми торгуємо з ними як із резидентами Молдови, розумієте?».

На зауваження, що Придністров’я – це сепаратистський регіон, він відповів: «Взагалі то, ну про те, що він сепаратистський, мені ж не відомо. Це ж вже 10 чи 20 років відбувається».

«Насправді ми відправляємо цей товар у Молдову, а виходить, у Тирасполь. Те, що в Молдові зараз обмірковують, як існує в Молдові Придністров’я, це для мене питання, розумієте? Я ж не один такий. Це ж зараз тільки молдовани схопилися, а так ця практика існує вже років 20», – заявив президент корпорації «Roshen».

Москалевський запевнив, що цей бізнес «прозорий»:  “Я ж замитнюю, у мене всі митні декларації. І у мене від’їжджають автомобілі, я отримую гроші, розумієте?”.

​А інформацію про те, що товар відправляли прямо в Придністров’я, в обхід контролю Молдови, він пояснив так: «Ця ситуація така, що на кордоні Молдови та України в районі Придністров’я – там не стоять молдовські прикордонники».

«Я можу сказати, що я достатньо довго їздив у Кишинів, і коли ви їдете в Кишинів із України, ви їдете трасою Полтава – Кишинів, проїжджаючи через Придністров’я. Тобто для того, щоб потрапити у Молдову, потрібно проїхати через Придністров’я», – сказав Москалевський.

«Тому це дуже не просте питання. І напевно це питання до Міністерства закордонних справ Молдови та Міністерства закордонних справ України», – заявив він.

«Як Ви розумієте, я ж там не один такий. Там і Coca-Cola, і всі. І це ж не один рік, розумієте?», – наголосив президент «Roshen»

На дані, що з 2014 року до першої половини 2017 року зароблено близько 3 мільйонів доларів, він відповів: «Так я й раніше працював. Нічого не змінилося».

«Є якісь загальні розмови на цю тему. А є конкретні. Є митний режим. Для того, щоб відправити машину, я повинен на митниці замитнити її на адресу фірми „Шериф“, місто Тирасполь. Банк у мене контролює те, що прийшли гроші з міста Тирасполя, долари США, все. Ось так воно існувало. І повірте, це ж не з 2014 року. Це існує дуже давно. Це все відомо», – заявив Москалевський.



Close
Приєднуйтесь!
Читайте нас у соцмережах: