Архив Січень 17th, 2018

Свати #Порошенко у Росії є високопоставленими чиновниками, – політолог Соскін

Poroshenko-Alihanova-500x424

 

Родичі дружини сина Петра Порошенка Олексія у російському Санкт-Петербурзі є високопоставленими чиновниками, повідомляє Національне бюро розслідувань України.

Про це у інтерв’ю «Вголосу» розповів економіст, політолог, громадський та політичний діяч, директор недержавної фундації Інституту трансформації суспільства Олег Соскін.

«Якщо ми піднімемо попередні матеріали, опубліковані у ЗМІ за 2013—2016 роки, коли відбулось одруження сина Порошенка Олексія з Юлією Аліхановою, то ми побачимо дуже важливу річ. Зокрема, тоді писали, що дружина сина Порошенка родом з Росії, а саме з Санкт-Петербургу. У 2016 році була інформація, що дружина Олексія Порошенка попри війну й досі зареєстрована у Росії та зберігає у російських банках мільйони доларів. Народилась Юлія Аліханова у сім’ї військового, у неї також є рідна сестра – Анна Ялова (Аліханова), яка є дружиною віце-губернатора Ленінградської області РФ. Батько дружини сина Порошенка був військовим, служив у Севастополі, проте згодом вони переїхали у російський Санкт-Петербург», – сказав Олег Соскін.

«Питання у справжності цього звернення Порошенка до ФСБ полягає лише у тій деталі, що Порошенко у цій записці до ФСБ писав, що він їде до батьків дружини сина. Але це можна пояснити тим, що Олексій був одружений з Аліхановою у РФ. І саме у Росії мають бути ці документи, які б засвідчували реєстрацію їхнього шлюбу відповідно до законів РФ.

Мені видається, що у 2013 році, коли це стало потрібним для політичної кар’єри Петра Порошенка, Юлія Аліханова та Олексій Порошенко просто переєстрували свій шлюб в Україні», – стверджує Соскін.

НАБУ викрило 1,5-мільярдну корупційну схему компаній братів Дубневичів з БПП. Подробиці

Dubnevychi3-BPP

 

Національне антикорупційне бюро затримало у Львові чотирьох посадових осіб трьох компаній за підозрою в заволодінні понад 300 мільйонів кубів газу «Нафтогазу» на суму понад 1,4 мільярда гривень.

Про це сказано в повідомленні прес-служби НАБУ, повідомляє Національне бюро розслідувань України.

Йдеться про компанії «Енергія-Новий Розділ», «Енергія-Новояворівськ» та «Енергія».

Цим особам повідомлено про підозру у привласненні державного майна в особливо великих розмірах і інших злочинах, кваліфікованих за ч.5 ст.191, ч.3 ст.28, ч.2 ст.366, ч.3 ст.209 Кримінального кодексу України.

Зараз вирішується питання про обрання підозрюваним запобіжного заходу.

Згідно з даними Єдиного державного реєстру юросіб, кінцевими бенефіціарами всіх трьох компаній є народні депутати від БПП Ярослав і Богдан Дубневичі.

Слідство стверджує, що підприємства-власники Новояворівської і Новороздільської ТЕЦ (Львівська обл) протягом 2013—2015 років уклали ряд угод про закупівлю у Нафтогазу природного газу для виробництва теплової енергії населенню.

«З метою здешевлення тепла для цієї категорії споживачів, НАК постачав комерційним ТЕЦ газ за цінами, суттєво нижчими від ринкових», — заявили в НАБУ.

Більше 300 млн кубів «пільгового» газу Новояворівська та Новороздільська ТЕЦ отримали незаконно, не плануючи використовувати його для потреб населення, відзначають слідчі.

Цей газ вони нібито використовували у своїй господарській діяльності для виробництва електрики, яке в подальшому реалізовували ДП «Енергоринок» за ринковою ціною.

“Внаслідок описаних дій, прибутковість виробництва електрики цими ТЕЦ перевищила 60% (проти 3-5% закладених в тариф Національною комісією, що здійснює регулювання у сфері енергетики і комунальних послуг). Таким чином, на думку детективів Бюро, ТЕЦ отримали надприбутки, зіставні з розміром збитку, заподіяного НАК «Нафтогаз України» в результаті цієї «схеми», — наголошується в повідомленні.

Розслідування наведених фактів детективи Бюро почали в грудні 2016 року за матеріалами НКРЕКП і ЗМІ.

Раніше повідомлялося, що детективи Національного антикорупційного бюро отримали дозвіл суду на вилучення документів, що знаходяться у володінні НКРЕКП, у справі про маніпуляції з обсягами пільгового газу на Новояворівській ТЕЦ.

Згідно з матеріалами клопотання детектива НАБУ, протягом 2013—2015 років фірми Дубневичів завдали «Нафтогазу» збитків на суму 1,43 млрд грн.

Як відомо, низка пов’язаних із Дубневичами людей працює на керівних посадах в «Укрзалізниці», компанії, пов’язані з братами, виграють мільйонні тендери на УЗ.

Як повідомлялося, НАБУ та Служба безпеки України розслідує кілька кримінальних справ, у яких фігурують посадові особи «Укрзалізниці» і компанії братів Дубневичів.

На початку квітня 2017 року НАБУ провело обшук в офісах компаній, які належать братам Дубневичам, однак про результати обшуку нічого невідомо.

Восени 2016 року декларації Богдана та Ярослава Дубневичів викликали фурор у ЗМІ та серед експертів, оскільки в них були перераховані значні суми готівкових коштів і величезна кількість зареєстрованого них і членів їх сімей нерухомого майна.

Зокрема, брати Дубневичи виявилися лідерами серед українських політиків за кількістю задекларованих готівкових коштів. Богдан Дубневич задекларував 11,5 млн дол., його дружина Тетяна має 137,1 мільйонів гривень.

Ярослав Дубневич зберігає готівкою 8 мільйонів 230 тисяч доларів США, 2 млн 780 тисяч євро та 5 мільйонів гривень готівкових коштів.

Сюмар считает неприемлемым введение уголовной ответственности за клевету, инициированной Блоком Порошенка

ni-zakonu-pro-naklep1-381x500

 

По мнению нардепа от «Народного фронта» Виктории Сюмар, можно сократить сроки судебных процедур при рассмотрении исков относительно распространения фейковой информации, сообщает Национальное бюро расследований Украины.

Введение уголовной ответственности за диффамацию (распространение не соответствующих действительности порочащих сведений) является неприемлемым. Об этом заявила в комментарии глава комитета Верховной Рады по вопросам свободы слова и информационной политики, народный депутат от «Народного фронта» Виктория Сюмар.

По ее словам, возврат уголовной ответственности за фейки будет «существенным шагом назад», в частности, относительно прав журналистов.

Сюмар отметила, что для борьбы с фейковой информацией существуют судебные процедуры. По ее мнению, необходимо, чтобы было больше судебных прецедентов.

Кроме того, она допустила возможность сократить время рассмотрение исков относительно распространения фейков.

13 января телеканал «Рустави 2» обнародовал датированные 3 февраля 2007 года якобы копии обращений в ФСБ тогдашнего нардепа Петра Порошенко, в которых он обещает не заниматься «антироссийской деятельностью». Некоторые из украинских СМИ опубликовали эту информацию.

14 января администрация президента Украины назвала фейковыми «письма Порошенко».

В Блоке Петра Порошенко инициировали разработку законопроекта о клевете.

Глава фракции Блока Петра Порошенко Артур Герасимов заявил, что с начала 2018 года в Украине активизировалось распространение недостоверной информации, поэтому Верховной Раде надо разработать и принять законопроект о противодействии фейкам. Об этом он рассказал в ходе согласительного совета Верховной Рады 15 января 2018 года.

«Одно очень уважаемое электронное СМИ нашло в себе силы извиниться за распространение фейков, которые полным ходом вся страна читала в последние дни. Но я хотел бы, чтобы парламент посмотрел на эту ситуацию шире. Я призываю нас разработать и принять законопроект о противодействии фейкам», – подчеркнул он.

По мнению нардепа, Украина находится на передовой, и количество фейков в стране будет увеличиваться.

13 января телеканал «Рустави 2» опубликовал датированные 3 февраля 2007 года якобы копии обращений в ФСБ тогдашнего нардепа Петра Порошенко, в которых он обещает не заниматься «антироссийской деятельностью».

Во времена президентства Януковича депутаты несколько раз инициировали принятие тоталитарного законопроекта о клевете. Последний раз это закончилось Майданом, Революцией Достоинства и бегством Януковича в Россию.



Close
Приєднуйтесь!
Читайте нас у соцмережах: