Архив Січень 14th, 2018

У Держдумі Росії хочуть денонсувати договір про визнання кордонів з Україною

dogovir-rus1

 

У Держдумі РФ виступили з пропозицією денонсувати Договір про дружбу, співробітництво і партнерство між Росією і Україною в тій частині, де країни визнають територіальні кордони одна одної, повідомляє Національне бюро розслідувань України.

Як пише російське РІА Новости, з такою ініціативою виступив перший заступник голови комітету Держдуми у справах СНД, євразійської інтеграції і зв’язків зі співвітчизниками Костянтин Затулін («Єдина Росія»), підозрюваний у посяганні на територіальну цілісність і недоторканність України.

«У другій статті Договору ми визнаємо територіальні межі України, а вона (Україна) — наші, на момент підписання та ратифікації цього документа. Підписавши Договір у 1997, а потім під час ратифікації у 1999 році Росія підтвердила, що вона вважає … Крим і Севастополь частиною території України», — заявив Затулін.

“Наше трактування Договору полягає у тому, що наше визнання кордонів у цьому Договорі взаємопов’язане з темою Договору — дружба, співпраця і партнерство. Немає дружби, співпраці і партнерства — виникає привід до того, щоб сказати: «Значить, треба усі питання вирішувати заново, у тому числі і питання щодо кордонів», — додав він.

«Тому особисто я буду пропонувати і пропоную вже …, що нам потрібно, зокрема у частині цього Договору його денонсувати — у частині, що стосується статті другої, а саме — визнання кордонів», — зазначив Затулін.

Як відомо, 16 березня 2014 року у Криму відбувся так званий «референдум» про статус півострова, за результатами якого Росія «приєднала» Крим 18 березня, фактично його анексувавши. Результати голосування на «референдумі» не визнані світом.

Верховна Рада України офіційно оголосила 20 лютого 2014 року датою початку тимчасової окупації Криму і Севастополя Росією.

11 квітня у Росії опублікували нову версію конституції РФ, в яку включено республіку Крим і місто федерального значення Севастополь.

У серпні 2016 року генпрокурор Юрій Луценко назвав прізвища 18 російських військових чиновників, яким повідомили про підозру в організації гібридної війни з Україною. Ключовою особою в організації називали радника президента РФ Сергія Глазьєва.

У записі, який продемонстровала ГПУ, Затулін спілкується з Глаз’євим 28 лютого 2014 року щодо «фінансування правопорушень в Одеській і Харківській областях». У розмові йдеться також про фінансування загонів «казаків».

У листопаді Затулін заявив, що Москва має скасувати акти від 1954 року, згідно з якими півострів Крим передали до складу тодішньої УРСР.

На початку грудня 2017 року Печерський райсуд Києва дав дозвіл на проведення спецрозслідування щодо депутата Держдуми РФ Костянтина Затуліна, підозрюваного у посяганні на територіальну цілісність і недоторканність України.

#Порошенко у 2007 році надурив #ФСБ, — обурюється медіа #Саакашвілі

Poroshenko-cukerka1-500x283

 

Близькі до лідера «Руху нових сил» Міхеіла Саакашвілі медіа в Грузії оприлюднили листи Петра Порошенка начебто до ФСБ, датовані 2007 роком, коли той був народним депутатом, повідомляє Національне бюро розслідувань України.

На фотосканах документи виглядають як написані особисто Петром Порошенком на ім’я директора ФСБ без вказанного прізвища. В них він начебто «обіцяє не діяти проти інтересів Росії», а також «неуклонітельно дотримуватися російського законодавства, не брати участь в діяльності, спрямованій проти інтересів РФ».

Фото «документів» опублікував у Facebook телеканал «Руставі-2», який завжди підтримував Саакашвілі в час його президентства у Грузії, досі ставиться прихильно до нього та критикує чинну владу в країні.

В іншій заяві до директора ФСБ Порошенко буцімто стверджує, що недопуск його на територію Росії є необов’язковим, “так як до антиросійської кампанії президента Ющенка я не маю жодного стосунку. Є одним із засновників «Партії регіонів».

На копіях одного із сканів видно дату — 3 лютого 2007 року. Саме в той день тоді ще народного депутата Порошенка не пустили у Росію.

6 лютого стало відомо про те, що Порошенку заборонено в’їзд на територію Російської Федерації.

Згодом представники російського Міністерства закордонних справ поширили документ, де сказано, що заборона на в’їзд у Росію народного депутата України Порошенка є відповіддю на недружню акцію української сторони.

Адміністрація президента Порошенка назвала цю публікацію «низькопробною підробкою та фейком, виготовленим і закинутим телекомпанії Руставі-2 спецслужбою Росії». В АП навели єдине підтвердження підробки документу, яке «найкрасномовніше вказує на  провал ФСБ»  — за документами Порошенко начебто літав в Петербург, щоб відвідати батьків дружини старшого сина. Однак весілля старшого сина Олексія було лише у 2013 році.

Фото цих же начебто заяв також опублікував Олег Панфілов, який є близьким до Саакашвілі. Крім того, фото сканів широко поширювалося прихільниками Саакашвілі в Києві.

Раніше Банкова опублікувала лист Саакашвілі до Порошенка, де той виступив за переговори з «уповноваженим представником» щодо протестів у Києві. Пізніше у Саакашвілі підтвердили справжність цього документа.



Close
Приєднуйтесь!
Читайте нас у соцмережах: