Архив Грудень 29th, 2017

Суд закрив справу проти екс-голови ДУС Ігоря Тарасюка, який сприяв Януковичу в заволодінні Межигір’ям

 

Печерський районний суд Києва звільнив від кримінальної відповідальності колишнього голову Державного управління справами Ігоря Тарасюка й зняв арешт із його майна.

Про це повідомляє Національне бюро розслідувань України з посиланням на ухвалу суду від 22 грудня 2017 року.

Зазначається, що відповідне клопотання надійшло в суд 1 серпня. Причина — закінчення строків.

У судовому засіданні прокурор і захисник підсудного підтримали це клопотання.

Тарасюк заявив суду, що він не заперечує фактичні дані скоєння злочину, у якому він підозрюється.

Екс-голова Держуправління справами підозрювався в тому, що в 2006—2007 роках сприяв Вікторові Януковичу і його оточенню в заволодінні комплексом відпочинку «Пуща-Водица» урочища «Межигір’я» загальною вартістю 506 млн гривень.

У рішенні суду зазначено, що Тарасюк не був обізнаний зі схемою заволодіння держвласності й не мав на меті заподіяння збитку державним інтересам.

2 березня 2017 року йому було повідомлено про підозру по ч. 5 ст. 27, ч. 5 ст. 191 (привласнення, розтрата майна або заволодіння ними шляхом зловживання службовим становищем в особливо великих розмірах) Кримінального кодексу.

Але потім прокуратура змінила підозру на ч. 2 ст. 367 (службова недбалість), оскільки не побачила наміру в діях голови Деждуправління справами.

Строк притягнення до відповідальності за цим обвинуваченням становить 5 років, і, відповідно, минув в 2012 році.

Суд задовольнив клопотання, звільнив Тарасюка від кримінальної відповідальності й закрив кримінальне провадження.

Також суд зняв арешт із його майна, а саме з домоволодіння й 4 автомобілів, у тому числі Bentley Brooklands і Porshe 911 Turbo S.

Крім того, суд зняв арешт із пістолета Glock 19, пристрою, візуально схожого на спеціальні технічні засоби для відстеження спецсигналів Protect 1203, 4 золотих злитків, металевої шаблі й 2 ножів.

Як повідомлялося, 2 березня прокуратура повідомила про підозру екс-керівнику Державного управління справами Ігорю Тарасюку.

Екс-керівник ДУС фігурував як підозрюваний у кримінальному провадженні за фактами створення і діяльності злочинної організації та заволодінням у її складі державним майном — комплексом відпочинку «Пуща-Водиця» урочища «Межигір’я», загальною вартістю 540 млн. грн.

ГПУ просила суд арештувати Тарасюка, але той відпустив підозрюваного під заставу у 6,4 млн гривень.

Колаборант #Порошенко готовий закуповувати російський газ, якщо він буде дешевим

Poroshenko-garant-corupt-500x393

 

Україна готова відновити закупівлі природного газу у Росії за умови його дешевизни і прозорості укладення відповідних договорів.

Про це заявив президент України Петро Порошенко, повідомляє 40ka.info.

«Що сталося протягом останніх двох років? Ми енергетично незалежні. Вони (Росія — ред.) Стукають: може візьмете наш газ? Ні, у нас все добре. Якщо він буде дешевий і чесний, чи не корупційний, — будь ласка», — сказав він.

При цьому Порошенко підкреслив, що при дотриманні згаданих умов влада України готова піти на такий крок «для того, щоб знизити тарифи для наших людей».

Пояснюючи наявність серед вимог української сторони відсутності корупційної складової в можливому контракті на поставки «блакитного палива» з РФ, президент зазначив, що «20 років Україна була на» голці «корупції і залежності від російського газу». І тільки рішучими діями, зокрема в міжнародних судах, Україні вдалося забезпечити енергетичну незалежність і справедливі ціни на газ.

У цьому ключі президент нагадав, що «Нафтогаз України» недавно виграв тяжбу з російським «Газпромом» в Стокгольмському арбітражі.

Cт. 368-2 (незаконное обогащение) Уголовного кодекса — неконституционнa. 59 депутатов обратились в Конституционный суд

antikonstsud560-500x343

 

59 депутатов Верховной Рады просят Конституционный Суд признать неконституционным привлечение чиновников к уголовной ответственности за незаконное обогащение.

Об этом говорится в конституционном представлении от 12 декабря 2017 года, сообщает Национальное бюро расследований Украины.

Представителем группы инициаторов указан депутат Верховной Рады Павел Пинзеник («Народный фронт»).

Кроме него, среди инициаторов значатся депутаты Максим Поляков и Евгений Дейдей (НФ), подозреваемые в незаконном обогащении и получении неправомерной выгоды.

Инициаторы просят КС безотлагательно (в течение 1 месяца) рассмотреть представление и признать неконституционной ст. 368-2 (незаконное обогащение) Уголовного кодекса.

Депутаты считают, что данная статья Уголовного кодекса нарушает 9 положений Конституции, в том числе ст. 1, согласно которой Украина является правовым государством, и ст. 58, согласно которой нормативно-правовые акты не имеют обратного действия во времени.

Кроме того, депутаты считают, что ст. 368-2 Уголовного кодекса нарушает ст. 62 Конституции, которая запрещает обосновывать обвинение на допущениях и освобождает лицо от обязанности доказывать свою невиновность.

Также парламентарии считают, что Основной закон разрешает чиновникам не давать показания против членов семьи при привлечении к уголовной ответственности за незаконное обогащение.

Кроме того, инициаторы представления уверены, что ст. 368-2 нарушает конституционное право на состязательность сторон в судебном процессе, так как возлагает на обвиняемого обязанность доказывать законность происхождения своего имущества.



Close
Приєднуйтесь!
Читайте нас у соцмережах: