Архив Грудень 23rd, 2017

Партократії кінець? До Ради подали законопроект про вибори за мажоритарною системою

vibori-ogol1-500x388

 

До Верховної Ради подали на заміну законопроект про вибори народних депутатів за мажоритарною системою.

Про це повідомляє Національне бюро розслідувань України.

19 грудня 2017 року до апарату Верховної Ради України був поданий на заміну законопроект №7366 про вибори народних депутатів України за мажоритарною системою.

Зазначається, що сам проект зареєстрували ще 6 грудня і 20 грудня — останній день подання альтернативних законопроектів від народних депутатів.

Серед співавторів законопроекту — Олег Барна, Сергій Рудик, Андрій Река та інші народні депутати.

«Фокусом є те, що законопроект був зареєстрований 6.12, потім на сайті ВРУ з‘явилась позначка „відкликаний“, а станом на зараз додалось під 3 десятки співавторів та 1 день на альтернативні», — зазначила голова правління громадянської мережі «ОПОРА» Ольга Айвазовська.

Зараз в Україні половину депутатів до парламенту обирають за партійними списками, що перетворилося на багатомільйний корумпований бізнес для власників політичних партій. Обрані за партсписками водії та коханки не підзвітні виборцям, є маріонетками розпіарених партійних бонз. Склад ЦВК не змінюється роками, гарантуючі владі потрібні цифри під час виборів.

Томенка та Фірсова повернуть у Раду? Конституційний суд скасував тоталітарний закон про «партійну диктатуру»

politic-partii1

 

Конституційний суд визнав неконституційними і скасував закон, що дозволяв виключати кандидатів у депутати парламенту з виборчого списку вже після виборів, повідомляє 40ka.info.

Таке рішення суд прийняв на засіданні 21 грудня 2017 року, розповіли у прес-службі відомства.

КС дійшов висновку, що можливість виключення партією кандидатів у народні депутати з виборчого списку від партії після встановлення результатів виборів за рішенням її з’їзду, «суперечить принципам народовладдя; правової визначеності та правомірних очікувань як складовим принципу верховенства права; свободи політичної діяльності; вільних виборів та вільного волевиявлення виборців; вільного депутатського мандата».

Також в суді заявили, що положення закону «порушують право громадян України вільно обирати і бути обраними до органів державної влади та органів місцевого самоврядування…, уможливлюють заперечення партією політичної волі виборців, втіленої у результатах голосування на виборах народних депутатів України, та суперечать засадам конституційного ладу України».

Також в рішенні КС констатується, що пункт 3 розділу II «Прикінцеві та перехідні положення» закону порушує формально-юридичну визначеність правовідносин за участю суб’єктів виборчого процесу на позачергових виборах депутатів 26 жовтня 2014 року і суперечить частині першій статті 8, частини першої статті 58 Конституції.

Таким чином суд постановив, що відповідні частини закону визнані неконституційними і втрачають чинність. Рішення оскарженню не підлягає.

Водночас рішення КС не стосується так званого «імперативного мандату». Норма про те, що парламентські фракції мають право забрати мандат у депутата-списочника, який вийшов із фракції, Конституційним судом не скасована.

Звернення до КС надійшло 22 березня 2016 року. Його спрямували 49 народних депутатів.

Як відомо, 27 лютого 2016 року набрав чинності закон, згідно з яким дозволяється виключати кандидатів в депутати парламенту з виборчого списку партії після виборів.

У ньому вказувалося, що «Партія, яка висувала кандидатів у депутати, включених до її виборчого списку, яка взяла участь в розподілі депутатських мандатів, може прийняти рішення про виключення кандидата у депутати, який за підсумками результатів виборів… . вважається необраним, зі свого виборчого списку у будь-який час після дня виборів до прийняття рішення ЦВК про визнання його обраним».

Цим законом користувалися свого часу партії «Самопоміч»,  БПП і Радикальна партія.

Національна спілка журналістів вимагає від Порошенка відреагувати на рішення суду у справі про вбивство Веремія

Krisin-Yuryi1

 

Національна спілка журналістів України вимагає від президента Петра Порошенка дати політичну оцінку рішенню Шевченківського райсуду у справі про вбивство журналіста газети «Вести» В’ячеслава Веремія, повідомляє Національне бюро розслідувань України.

Про це написав на своїй сторінці у Facebook голова НСЖУ Сергій Томіленко.

 “Національна спілка журналістів України вимагає від Президента, Генпрокурора і Міністра внутрішніх справ дати політичну та правову оцінку діям співробітників МВС та ГПУ, а також рішенню Шевченківського районного суду у справі про вбивство журналіста В’ячеслава Веремія”, — підкреслив голова НСЖУ.

Вирок суду щодо керівника групи «тітушок» Юрія Крисіна за причетність до вбивства В’ячеслава Веремія Томіленко назвав «ганебним».

«Потрібна чітка політична оцінка рішення суду і дій правоохоронних органів, які надали суду такі матеріали, котрі зробили можливим ганебний вирок. Оцінка, яка унеможливить залишення вироку без змін апеляційною інстанцією і підготовку такої якості матеріалів слідством у подальшому. Якщо такого політичного сигналу не буде — все було дарма», — заявив він.

Як відомо, журналіста Веремія вбили біля Михайлівської площі в Києві в ніч із 18 на 19 лютого 2014 року, у розпал сутичок із «майданівцями».

За версією слідства, безпосереднє вбивство журналіста здійснив житель Горлівки (Донецька область) Джалал Алієв.

Суд у справі про вбивство Веремія проходив у закритому режимі. Справу розглядали близько 3 років.

22 грудня 2017 року Шевченківський райсуд Києва засудив до 4 років позбавлення волі умовно керівника групи «тітушок» Юрія Крисіна за причетність до вбивства журналіста газети «Вести» В’ячеслава Веремія.

Рішення суду присутні зустріли криками «Ганьба», сам Крисін утік від представників ЗМІ. Після оголошення вироку він вільно залишив залу суду.



Close
Приєднуйтесь!
Читайте нас у соцмережах: