Архив Ноябрь 9th, 2017

Навіщо депутатам «собача» реформа

zgraya-sobak1

 

Кішки, собаки та інші домашні тварини – те, що об’єднує або роз’єднує, незалежно від віку і статі. Тому законопроект, яким пропонується запровадити облік домашніх та безпритульних тварин (№7220), зареєстрований двома десятками народних депутатів, більшість з яких з фракції «Блок Петра Порошенка», викликав неабияке обговорення у суспільстві.

До речі, після шквалу критики цієї ініціативи, один з авторів — народний депутат з фракції «Радикальної партії» Андрій Лозовий  заявив, що відкликає свій підпис, мовляв, підписати документ його попросили якісь зоозахисники, а він не вник, під чим підписується… Далі «не вник» ще один підписант з фракції «Народний фронт» Євген Дейдей, який заявив, що після зустрічі «з активістами і людьми, яким не байдуже це питання, вирішив відкликати свій підпис». Звісно, згідно Регламенту Верховної Ради, відкликання підписів — дійство сумнівне, але зараз не про це.

Повертаючись до, власне, законопроекту, мене найбільше потішила тема запровадження  штрафів для власників і опікунів  тварин за не прибирання екскрементів своїх підопічних. Сума світить не мала — від 850 до 1700 гривень. Хотілося б помріяти, що більше не доведеться ходити по «замінованих» собаками прибудинкових територіях, або навіть мати небезпечну нагоду вступити у «міну» на сходовому майданчику будинку (дійсно, далеко не всі хазяї тварин прибирають те, що вони віддають природі), але у впровадження такої норми насилу віриться. Вона скидається на мертву. Наприклад, через те, що штраф передбачається, серед іншого, для тих власників, які не прибирають екскременти, навіть у своїх квартирах. Хто зможе проникнути в ці квартири? Яким чином буде стягувати штраф? Та й взагалі, хто цим займатиметься — поліція, якісь комунальні служби?

Так само цікаво, як законотворці бачать впровадження іншої норми запропонованого законопроекту — зобов’язання власників, опікунів собак, котів та інших домашніх тварин віком від двох місяців і більше зареєструвати своїх улюбленців. Якщо, наприклад, власників собак можна «перехопити» на вулиці, під час ранкової чи вечірньої прогулянки з улюбленцем, то як бути з котами, які гуляють, у більшості, в квартирі? Буде проводитися по квартирний обхід? І хто його проводитиме? Певно, ті самі служби, які нараховуватимуть за недотримання цієї норми штраф від 850 до 1700 гривень?

Взагалі, реєстрація тварин – діло гарне і потрібне. Але цей законопроект скоріше відгонить якимось лобізмом, ніж турботою про «братів наших менших». Поміркуйте самі: при реєстрації власникам тварин має видаватися паспорт і жетон, а також здійснюватиметься чіпування тварини. Сама по собі реєстрація, начебто, і не дуже дорого – 160-180 грн. Але додайте сюди ціну жетона, самого паспорта і самої процедури чіпування. Знаючі люди кажуть, що для цього потрібне непросте обладнання і процедура не з дешевих. Деякі українські ветклініки вказують розцінки на таку послугу від 350 гривень. А якщо додати й те, що, згідно законопроекту, передбачено обов’язкове відвідування ветеринара, мінімум, раз на три роки, все це може стати досить серйозним ударом по кишенях, особливо, соціально малозахищених людей.

До речі, моя кішка прожила понад 20 років і бачила ветеринара лише один раз. Ту історію запам’ятали і ветеринар, і кішка, яка просто перестала хворіти. Це, мабуть, не найкращий варіант для наслідування, але й не варіант для стресування тваринки, яка себе добре почуває і ніколи за двері квартири не виходила…

Ще одна божевільна норма цього законопроекту взагалі відгонить якимось фашизмом. Мова про те, що, на думку авторів документу, домашні тварини, які «не мають породної цінності»,  мають бути обов’язково біостерилізовані. Це в яку «світлу» голову прийшла думка про виведення тільки «породистих» котячих та собачих особин? Ба більше, позаплановий приплід також підлягає штрафним санкціям.

Перший заступник голови Верховної Ради України Ірина Геращенко, яка постить у Фейсбук свого кота Амурчика, з цього приводу написала: «Пообіцяла Амурчику і всім його кошачим друзям, що оподаткування котів і собак не пройде. Живіть щасливо і народжуйте кошенят, дорогі наші улюбленці)». Пані Ірина свого кота стерилізувала. Тому її зауваження про те, що необхідно дбати про стерилізацію бездомних тварин і на це витрачати кошти, а не на виявлення позапланових кошенят, виглядає досить резонним.
Крім цих, іноді, абсурдних норм, законопроект містить і цілком притомні. Наприклад, щодо заборони використання тварин для  жебрацтва (за такі дії передбачено штраф у розмірі 5100 гривень). Або щодо того, що власник собаки, яка належить до потенційно небезпечної породи,  зобов’язаний надати медичну довідку про проходження обов’язкового попереднього та періодичного психіатричного огляду та довідку з кінологічного центру (клубу) про проходження спеціального навчання з утримання собак потенційно небезпечної породи. Але, знаючи, як в нашій країні отримують довідки, ця норма навряд когось  врятує від неадеквата з собакою небезпечної породи…

Загалом, вийшло багато шуму без реального результату. Законопроект дуже схожий на якісь лобістські ігри, в яких задіяний ветеринарний бізнес та супутні до нього речі. Але парламенту ближчим часом буде, чим зайнятися — сваритися навколо «сирого» непродуманого документу. Як завжди.

Надія Пришляк, Національне бюро розслідувань України

Голів державних адміністрацій без будь-якого конкурсу буде призначати президент, — ухвалено авторитарний закон №7126

Poroshenko-tsar1-500x375

 

Верховна Рада прийняла в цілому закон №7126 про внесення змін до деяких законів України щодо окремих питань проходження державної служби.

За законопроект, який зареєстрували нардепи від «Волі народу» і «БПП» проголосували 234 нардепи, повідомляє Національне бюро розслідувань України.

Перед цим секретар комітету з питань державного будівництва, регіональної політики та місцевого самоврядування нардеп від БПП Олексій Гончаренко заявив, що закон слід підтримати в цілому.

Представник комітету, нардеп від фракції «Батьківщини» Олена Шкрум заявила, що президент Петро Порошенко у 2015 році обіцяв конкурсне призначення голів місцевих держадміністрацій, але тепер це скасовують.

«Цей законопроект (7126 – ред.) суперечить не тільки закону про державну службу, а вимогам до політичної неупередженості державних службовців і неможливості найвищої категорії держслужбовців бути членами політичних партій і керувати політичними партіями на місцях», — сказала вона.

«Цим законом передбачається вивести повністю з закону про держслужбу керівників місцевих держадміністраці, їх перших заступників та заступників. Але найгірше… що вони знову можуть бути членами політичних партій, знову можуть балотуватися, поєднувати в собі виконавчу гілку влади і законодавчу, вони зможуть знову очолювати фракції влади в місцевих органах влади. Вони фактично знову будуть політиками», — розповіла вона.

«Робиться це з однією метою… – провести вибори під адмінресурсом за допомогою свого закритого призначення голів місцевих держадміністрацій. Маски зняті. Гра в демократію в нашій країні завершилося», — додала Шкрум.

Також вона заявила, що президент всупереч вимогам закону кілька місяців не оголошує конкурси на призначення голів міських адміністрацій.

Олег Ляшко від імені «Радикальної партії» заявив, що їх фракція підтримає запропоновані зміни, але в першому читанні (врешті вони не голосували).

Представники «Самопомочі», «Батьківщини» і «Опозиційного блоку» заявили, що не підтримають цей законопроект.

Раніше у Facebook керівник відділу адвокації Реанімаційного пакету реформ Вадим Міський написав, що депутати намагаються створити новий державний переворот.

За його словами законопроект №7126, «фактично повертає систему „ручного“ управління обласними та районними державними адміністраціями».
«Відповідно до законопроекту, голів місцевих державних адміністрацій та їх заступників має одноособово, без будь-якого конкурсу, призначати президент», — додав Міський.

Він зауважив, що зазначені норми законопроекту порушують Ст.118 Конституції України, в якій зазначено, що «виконавчу владу в областях і районах, містах Києві та Севастополі здійснюють місцеві державні адміністрації».

«Призначення голів ОДА та РДА без проведення обов’язкового конкурсу відповідно до Закону „Про державну службу“ робить їх фактично політичними призначенцями, що протирічить принципам належного урядування ОЕСР та порушує взяті Україною на себе міжнародні зобов’язання щодо реформування системи державного управління, закріплені в Стратегії реформи державного управління на 2016—2010 роки, що схвалена КМУ 24 червня 2016 р. № 474-р», — наголосив керівник РПР.

За його словами, законопроект №7126 «скасовує реформу державної служби на місцевому та регіональному рівні і створює непередбачену Конституцією так звану «президентську вертикаль влади».

Він також додав, що президент зараз «ухиляється від свого обов’язку оголосити конкурси на декілька десятків посад голів районних державних адміністрацій».

Міський впевнений, що «реальний мотив законодавчих змін – скасування конкурсних процедур і цементування президентської вертикалі».

Аваковщина. Головполіцай Князєв заявив, що якби Окуєва була під охороною, потерпілих було б більше

Knyazev-Sergyi1-500x286

 

Керівник Національної поліції України Сергій Князєв стверджує, що якби Аміну Окуєву охороняли, то було б більше потерпілих, повідомляє Національне бюро розслідувань України.

Про це він заявив в інтерв’ю «Громадському».

«Охорона — не лише фізична складова. До речі, це найменший сегмент охорони безпеки учасників судового процесу чи ходу розслідування певного провадження. При наявності фізичної охорони в момент учинення злочину, потерпілих було би більше», — сказав Князєв.

Він уточнив, що коли розстрілювали автомобіль, нападникам узагалі не було цікаво, скільки людей вони уб’ють.

«Вони стріляли саме в той автомобіль, який мали за мету. Тому ці інсинуації про наявність чи відсутність фізичної охорони, гелікоптерів чи квадрокоптерів — нісенітниці», — вважає глава Нацполіції.

Як відомо, ввечері 30 жовтня 2017 року на залізничному переїзді біля селища Глеваха Київської Області невідомі обстріляли з кущів автомобіль Аміни Окуєвої, вона загинула.

Аміна Окуєва брала участь у Революції Гідності та у війні на Донбасі у складі батальйону «Київ-2». Це вже не перший раз, коли на Окуєву та її чоловіка вчиняли напад.

1 червня 2017 року у Києві на Подолі стріляли у колишніх бійців-добровольців Аміну Окуєву та її чоловіка Адама Осмаєва.

На їхню думку, напад здійснив досвідчений кілер, якого готували в ФСБ або ГРУ РФ.Close
Приєднуйтесь!
Читайте нас у соцмережах: