Архив Жовтень 10th, 2017

Народні депутати хочуть по-новому підвищити собі зарплату, — проект постанови

stan-deputatom1-300x201

 

У Верховній Раді зареєстровано проект постанови, який може підвищити заробітні плати народним депутатам, повідомляє sprotiv.org.

Як свідчать дані на сайті Верховної Ради, документ за номером 7172 “Про фінансове забезпечення діяльності народних депутатів України” був зареєстрований 5 жовтня.

Проектом постанови передбачається «встановити розмір посадових окладів народних депутатів на рівні посадових окладів членів Кабінету міністрів, виходячи з розміру прожиткового мінімуму, встановленого для працездатних осіб на 1 січня календарного року».

Як зазначив у коментарі «Українські правді» один із авторів постанови в.о. голови регламентного комітету Ради Павло Пинзеник, «є два положення закону про статус (народного депутата – ред.), які унормовують порядок оплати праці народних депутатів України і жодне з них не виконується».

«Станом на сьогодні посадових окладів для народних депутатів немає, тому що посадовий оклад встановлюється рішенням Верховної Ради, а такого рішення вона не приймала. Станом на сьогодні всім встановлено однаковий розмір — трохи більше 17 тисяч гривень», – пояснює він.

Друге положення говорить про те, що умови оплати праці народних депутатів прирівнюються до членів Кабінету міністрів.

За словами Пинзеника, вказана постанова унормовує вищевказані питання.

«Для того, щоб вона мала в часі стабільність правового врегулювання, робиться прив’язка до прожиткового мінімуму, який змінюється з часом, відповідно може змінюватися розмір заробітної плати народного депутата», – каже народний депутат.

Проектом постанови пропонується, що коефіцієнт становитиме від 10 (народний депутат) до 12 (спікер ВР) прожиткових мінімумів для працездатних осіб, встановлених станом на 1 січня поточного року (станом на 1 січня 2017 – 1600 гривень -ред.)

Документом також передбачено, що за рішеннями комітетів (бюджетного та регламентного) народному депутату здійснюються апаратом Верховної Ради надбавки до посадового окладу в розмірі, встановленому для членів Кабінету міністрів.

Авторами проекту постанови крім Пинзеника є народні депутати: Володимир Арешонков (фракція БПП), Олег Купрієнко (Радикальна партія), Дмитро Лубинець (БПП), Світлана Войцеховська («Народний фронт»), Владислав Данілін («Народний фронт»), Ірина Єфремова («Народний фронт»), Павло Кишкар (БПП), Михайло Папієв (Опозиційний блок), Сергій Шахов (група «Воля народу»).

Заробітна плата міністра енергетики та вугільної промисловості Ігоря Насалика за вересень склала 46,7 тисячі гривень. З отриманих коштів посадовий оклад міністра становить 16 тисяч гривень.

Заробітна плата міністра культури Євгена Нищука за вересень склала 40,5 тис. гривень.

20 жовтня 2016 року Верховна Рада проголосувала за збільшення посадових окладів народних депутатів.

Так, планувалося, що заробітна плата народного депутата становитиме 25 «мінімалок», що  дорівнює 36 тисяч 250 гривень.

31 жовтня спікер Верховної Ради Андій Парубій повідомив, що після консультацій із керівниками фракцій скасував відповідне підвищення зарплат.

Представник президента #Порошенко у парламенті Ірина Луценко не шкодує, що кричала у Раді ”винеси козла”. Відео

Lucenko-Iryna1

 

Представник президента в парламенті Ірина Луценко не шкодує про те, що під час сутичок в Раді 5 жовтня 2017 року кричала депутату від БПП Олегу Недаві, щоб він «виніс козла», маючи на увазі нардепа від «Свободи» Юрія Левченка.

Про це вона сказала в ефірі 5 каналу, повідомляє Національне бюро розслідувань України.

«Уявіть собі ситуацію: збурений зал, Левченко несамовитий у момент, який тримає свої руки на шиї майже в Геращенко. Вона одна — насідає на неї повністю. Соболєв вириває мікрофони, „Батьківщина“ спонукає наших депутатів до бійки. Левченко насідає над Іриною Геращенко. Вона єдина, яка утримує, фактично, ситуацію під контролем, показуючи, що трибуна працює – парламентське місце, де проводиться засідання, працює. Вона готова працювати далі», — пригадала події Луценко.

«І ми розуміємо, що він (Юрій Левченко — ред.) в екстазі може дійти до рукоприкладства. Жодної хвилини не шкодую про вислів, жодної хвилини не шкодую, що я викрикнула „викиньте його звідти“. (…) Він фактично визнав, що він готовий був до спалення, до агресивних дій, до знищення, фактично, парламентаризму в Україні. (…) Фактично, це був захист віце-спікера. Це був захист подруги, це був вислів емоційний. Жодним чином не шкодую і не збираюсь забирати слова назад», — додала вона.

Мерзотники, — у соцмережі різко відреагували на підписану Порошенко пенсійну реформу

 

8 жовтня 2017 року Петро Порошенко підписав законопроекти про пенсійну реформи, які раніше прийняв парламент, повідомляє Український інформаційний портал.

Коментуючи, Порошенко подякував парламент, зокрема, коаліцію, яка об’єдналася і проголосувала. Сам він назвав свій підпис «рішучим кроком для встановлення і відновлення справедливості стосовно пенсіонерів».

У мережі досить неоднозначно сприйняли новину.

Наприклад, пост прем’єр-міністра України Володимира Гройсмана коментують так: «Пане Гройсман, вам не соромно обманювати народ? Ціни зросли за цей рік більш ніж на 50%, а ви людям поклали всього 100 гривень для більшості пенсіонерів. Що за них можна купити?!», «Ага. Знизили пенсії з 80 доларів до 40-ка, а тепер кажуть, що піднімають аж до 45 доларів в месяц…вон як від’їлися на пенсії сорочка без застібки. 8 гривень буханець хліба коштує. Цікаво, як вони там на 1400 гривень зможуть прожити?».



Close
Приєднуйтесь!
Читайте нас у соцмережах: