Архив Вересень 23rd, 2017

90% «суддів Майдану» досі на своїх посадах, – правозахисники

pravosudya1-500x281

 

 

За 2 роки звільнили 34 суддів, які приймали неправомірні рішення стосовно активістів Євромайдану, що складає лише 10% від загальної кількості поданих скарг, повідомляє sprotiv.org.

Ще 29 суддів очікують фінального рішення.

Такі результати розгляду скарг Вищою радою правосуддя  (ВРП) оприлюднив адвокат, активіст ВГО «Автомайдан» Роман Маселко під час прес-брифінгу в Українському кризовому медіа-центрі.

«Навіть по тих 34 суддях, по яких є кінцеве рішення про звільнення, до кінця немає впевненості, що вони не продовжать ходити на роботу. Тому що останньою крапкою у звільненні судді є наказ голови суду», – зазначив він.

За його словами, всього є 64 подання про звільнення суддів. 31 суддю звільнили у 2016 році, у 2017 – лише трьох. Стосовно 90% подань про звільнення подані оскарження, остаточних рішень стосовно більшості з них немає.  Щодо 204 суддів ВРП відмовилася відкривати дисциплінарне провадження. Стосовно 68 суддів провадження відкрили, але у внесенні подання про звільнення відмовили. Подання про тимчасове відсторонення внесли стосовно 5 суддів.

«Мова йде виключно про репресивні рішення проти активістів, коли є всі підстави говорити про те, що це не було здійсненням правосуддя, тому що рішення приймалися у непроцесуальний спосіб, системно і по всій Україні», — зазначила на брифінгу голова громадської ради при Департаменті люстрації Міністерства юстиції України Тетяна Козаченко.

За її словами, такі судді мають нести кримінальну відповідальність.

«Громадськість звертається до Вищої ради правосуддя не виступати адвокатами судової системи, а виступати тим арбітром, який має забезпечити чистоту судової влади. Тому що наявність у лавах судової влади таких суддів унеможливлює здійснення правосуддя в країні», – наголосила Козаченко.

«Якщо 90% суддів, які виносили рішення щодо учасників Євромайдану, не покарані і не звільнені, це означає, що влада вважає, що вони чинили правильно, тобто винними і злочинцями були учасники Євромайдану. Це дає підстави вважати, що, якби Євромайдан відбувся сьогодні, судді діяли б так само», – у свою чергу підкреслила голова ГО «Громадський люстраційний комітет» Олександра Дрік.

Вона зауважила, що цей негативний тренд поширюється на всі спроби змін у судовій гілці влади загалом.

«Критично важливо довести до логічного завершення те, що розпочалося одразу після Євромайдану. Якщо цього не буде зроблено, це означає повернення до тієї ситуації, у якій розпочався Євромайдан. Цього не можна допустити», – говорить Олександра Дрік.

Як шейхи! Ось як #Луценко відгуляв весілля, де побили журналістів Радіо Свободи. Відео

LucenkoPoroshenko2

 

 

На весіллі старшого сина генпрокурора Юрія Луценка побували перші особи держави, а також низка міністрів та народних депутатів, повідомляє Національне бюро розслідувань України.

Про це йдеться в матеріалі «Весілля по-генпрокурорськи», під час зйомок якого журналісти програми «Схеми» зазнали нападу з боку працівників Управління державної охорони.

Святкування відбулось 15 вересня 2017 року у заміському комплексі під Києвом.

Окрім президента Петра Порошенка, який прибув разом із дружиною, журналісти зафіксували на святкуванні прем’єр-міністра Володимира Гройсмана, міністра внутрішніх справ Арсена Авакова, першого віце-прем’єра Степана Кубіва, колишнього прем’єра Арсенія Яценюка, мера Києва Віталія Кличка, віце-спікера парламенту Ірину Геращенко, міністра інформполітики Юрія Стеця, міністра юстиції Павла Петренка.

Також на весіллі відгуляла низка народних депутатів, зокрема депутати від «Блоку Петра Порошенка» Гліб Загорій, Сергій Трегубенко, Олександр Третьяков та народний обранець від «Народного фронту» Андрій Іванчук.

Окрім того, був помічений позафракційний депутат Андрій Деркач, колишній «регіонал», який голосував за так звані «диктаторські закони 16-го січня».

Журналісти зафіксували на святкуванні весілля сина генпрокурора заступника голови фракції «Блок Петра Порошенка» народного депутата Ігоря Кононенка, екс-голову Адміністрації президента, а нині секретаря Національної інвестиційної ради Бориса Ложкіна та секретаря Ради національної безпеки і оборони Олександра Турчинова. Усі троє залишили свято одночасно.

Щоб журналісти не побачили відвідувачів, співробітники Управління державної охорони всіляко намагалися не дати змоги зафіксувати події на відео, затуляли в’їзд на відкриту парковку ресторану відомчими автівками.

А під час виїзду зі святкування президента Порошенка здійснили фізичний напад на знімальну групу, щоб перешкодити зйомці цього моменту. Оператор Борис Троценко отримав струс мозку та пошкодження руки.

Згодом начальник УДО Валерій Гелетей ось так пояснив дії своїх підлеглих: «Там же який горб! Цей військовослужбовець упав, ви ж не будете говорити, що він не упав? Там же отакий горб! У темряві, пісок, спіткнувся, упав і зачепився за оператора».

Журналісти написали заяву в поліцію про перешкоджання їхній професійній діяльності.



Close
Приєднуйтесь!
Читайте нас у соцмережах: