Архив Вересень, 2017

В епіцентрі путінського теракту на військовому складі паніка і сльози. Жахливі подробиці

Putin-ubludok1

 

олонтери у соціальних мережах пропонують людям, які знаходяться в Калинівці, безкоштовно вивезти їх на автомобілях.

Люди в коментарях звертаються до волонтерів і просять їх про допомогу, повідомляє Національне бюро розслідувань України.

“Допоможіть! В Калинівці, в підвалі. вул. Садова, 26 Сергєєва Світла, з двома дітьми 6 років і 8 місяців”, “Мама в квартирі одна,78 років, хвора, не можна нервувати, може померти! Я за кордоном!! Я з нею зв’язувалася по тел… вибиті Вікна,сидить у ванній”, “Бабуся сидить в погребі (с. Слобідка)”, “Бабуся в Калинівці. У погребі сидить. Телефон майже сів біля неї, не хочемо даремно розряджати”, – пишуть люди.

На даний момент снаряди на складі продовжують вибухати.

Нагадаємо, у Вінницькій області сталася пожежа й вибухи на складах боєприпасів військової частини.

Військова частина розташована в населеному пункті Калинівка (близько 20 км від Вінниці).

Як повідомили в Держслужбі з надзвичайних ситуацій, інформація про вибухи на військових складах Міноборони надійшла близько 22:00. Пожежу гасять два пожежні танки. На місце направили підрозділи ДСНС і формують зведений загін.

26 вересня президент України Порошенко святкував свій день народження.

Раніше російські безпілотники неодноразово успішно атакували українські склади боєприпасів.

#Порошенко запідозрили в спробі отримати повний контроль над Верховним судом

Poroshenko-angl1

 

Президент Петро Порошенко назвав зразковим конкурс з відбору на посади суддів касаційних судах Верховного суду України, незважаючи на низку неоднозначних аспектів, бо хоче мати підконтрольний йому ВСУ.

Про це в коментарі журналістам заявив головний експерт по судовій реформі Реанімаційного пакету реформ Михайло Жернаков, повідомляє Національне бюро розслідувань України.

Зокрема, каже він, двоє з 120 фіналістів конкурсу є членами Вищої ради правосуддя (ВРП), яка проводить фінальні співбесіди з кандидатами.

[Члени ВРП Алла]« Лесько і [Алла] Олійник заявили, що самоусунулися від голосування за всіма кандидатами, у пана [члена ВРП Павла] Гречковського конфлікт інтересів, тому що він проходить у справі про вимагання хабара, і яким чином він досі член ВРП, мені незрозуміло. [Голова Верховного суду] Ярослав Романюк подав у відставку з посади судді, враховуючи, що він – член ВРП. Тим не менше ці люди здійснюють відбір суддів», — сказав Жернаков.

«А [голова ВРП] Ігор Бенедисюк взагалі, швидше за все, має російське громадянство, тому що на численні запити громадських організацій він не давав відповіді на це питання, а крім того, він всупереч закону отримав від президента нагородну зброю, будучи суддею, і не відмовився від неї, хоча закон забороняє суддям отримувати державні нагороди. Інші члени ВРП так чи інакше пов’язані з бізнесом президента, тобто незалежними їх назвати не можна. Це все є відображенням ставлення президента до цього процесу. А президент вважає конкурс зразковим, тому що він зацікавлений в тому, щоб мати контрольований суд», — додав експерт.

У 2018 році в Україну по-новому повернеться «жах» для водіїв

 

З 2018 року українських водіїв чекає повернення техогляду автомобілів, повідомляє sprotiv.org.

Дана тема обговорювалася на зустрічі заступника міністра інфраструктури Юрія Лавренюка з повноважним міністром посольства Литви в Україні Гвідасом Керушаускасом, повідомляє Мінінфраструктури.

Відзначається, що машини, які виїжджають з України в ЄС, зобов’язані будуть мати талон проходження технічного огляду. ТО буде обов’язковий при першій реєстрації і перереєстрації авто.

«Перед нами стоїть завдання поетапного введення обов’язкового технічного огляду. Ми вже маємо відповідні нормативно-правові акти, які вступлять в силу в наступному році. Нам потрібно якісно до цього підготуватися. Залучаються кращі світові практики і експерти», – розповів Лавренюк.

Відзанчимо, що зараз обов’язковий техогляд проходить тільки комерційний транспорт.

#АТО можуть оголосити по всій Україні. Подробиці

Ato-Rada1

 

Президенту України Петру Порошенку треба ввести антитерористичну операцію на території всієї країни. Зокрема, така пропозиція з’явилася через складне соціально-політичне становище, стверджує автор петиції на ім’я Андрій Конищев. Про це повідомляє Український інформаційний портал.

Відповідна петиція зареєстрована на офіційному сайті глави держави.

«АТО вже не тільки на сході, АТО – в медицині, освіті, проти пенсіонерів, та в принципі – всього народу», – написав автор звернення.

Ініціатор також запропонував зобов’язати «президента, прем’єр-міністра, міністрів щомісяця звітувати перед народом – що робиться в країні, а також поділився низкою своїх порад:

“Забанити пана Луценка в соціальних мережах. Корупціонери не там – вони навколо нас. З’ясувати на яку планету відлітають наші топ – чиновники і заборонити повернення в Україну назавжди, а також пересадити всіх чиновників, максимум – на Ланоси”, – написав автор петиції.

Як відомо, якщо документ збере необхідну кількість підписів, Порошенко його розгляне.

Обшук у Трояна: #Аваков 6 годин захищав свого заступника на засіданні в АП

avakov-poroshenko-kaznokrad1

 

Через липневий обшук будинку замміністра внутрішніх справ Вадима Трояна відбулися шестигодинні збори так званої «стратегічної дев’ятки» в адміністрації президента, повідомляє Національне бюро розслідувань України. У результаті глава МВС Арсен Аваков відстояв свого підлеглого.

Про це йдеться у статті Української правди «Дуалізм влади. Як Порошенко і Аваков дотискають один одного».

За даними УП, перед тим, як провести обшук у Трояна, генпрокурор Юрій Луценко зателефонував Авакову і попросив, аби обшук дали провести без конфліктів. Міністр нібито погодився, але попросив не чіпати родину свого зама.

У той же день Аваков дзвонив в адміністрацію президента. В результаті було скликано засідання «стратегічної дев’ятки».

“Я не можу вам розповісти, як цю історію розрулювали, але це забрало шість годин. Це ненормально, коли в бронежилеті, який в пилу лежить у шафі, знаходять 500 мічених гривень. Ну що це? Але питання вирішене, ми говорили в стилі «хлопці, припиніть дуріти», — говорить співрозмовник в оточенні Авакова, натякаючи, що Трояну підкинули гроші.

Обшук заступника міністра в Авакова сприйняли негативно, як і перевірку Нацагентством з питань запобігання корупції його декларації за 2015 рік.

В оточенні міністра внутрішніх справ вважають, що історія з декларацією підігрівається з Адміністрації президента.

Як повідомлялося, наприкінці липня за місцем проживання заступника міністра внутрішніх справ Вадима Трояна проводили обшук. Шукали 785 тисяч гривень, які нібито відібрали у підприємця начальник відділу комплектування полку «Азов» Бржезинський, помічник заступника голови МВС Іваштенко і якийсь громадянин Ш.

У рамках справи було проведено 13 обшуків, в тому числі і у Трояна, але зазначені кошти виявити не вдалося. У заступника міністра вилучили 60 тисяч гривень, «які не збігаються за номерами з грошима, отриманими вимагачами».

Transparency International подала до суду на генпрокуратуру через аферу «грошами Януковича»

corupcia1

 

Transparency International Ukraine подала до суду на ГПУ, Військову прокуратуру сил АТО та ДП «Інформаційні судові системи» через засекречений вирок щодо конфіскованих в Януковича 1,5 млрд доларів.

Про це йдеться на сайті антикорупційної організації, повідомляє Національне бюро розслідувань України.

Позивач вимагає, аби Окружний адміністративний суду Києва змусив відповідачів розсекретити судовий вирок, за яким було конфісковано 1,5 млрд доларів коштів «злочинної організації Януковича».

ТІ Ukraine вимагає оприлюднити цей вирок суду.

«Минуло майже 6 місяців відколи Генпрокуратура заарештувала 1,5 млрд доларів коштів колишнього режиму. Рішення суду, за яким ці кошти були арештовані, досі не оприлюднено», — наголошують антикорупціонери.

Вони вважають це тривожним сигналом, адже суспільство досі не знає, у кого, за які злочини та скільки точно коштів було конфісковано, також є побоювання, що рішення містить технічні недосконалості й може бути оскарженим.

«Державне підприємство „Інформаційні судові системи“, яке зобов’язане оприлюднити судове рішення у відкритому Єдиному реєстрі судових рішень, посилається на заборону органів прокуратури. Генеральна прокуратура, у свою чергу, стверджує, що сама ж і визнала це рішення державною таємницею», — розповіли у TI.

За інформацією організації, вона вже зверталася до українського парламенту з проханням про офіційне оприлюднення результатів судового процесу, однак представники прокуратури проігнорували засідання комітету та не з’явились для обґрунтування своєї позиції народним депутатам.

«Замість цього українське представництво ТІ отримало безпідставне звинувачення у „зриві оборонного замовлення“ від Голови оборонного комітету ВР», — підкреслили борці з корупцією.

Оскільки судові засідання проводяться відкрито, вони запросили усіх бажаючих долучитись до спостереження за цим процесом.

«Про час та місце засідань інформуватимемо додатково», — пообіцяли в Transparency International Ukraine.

Як раніше повідомляв виконавчий директор Центру протидії корупції Дарина Каленюк, більшу частину коштів з конфіскованих «мільярдів Януковича», які мали бути виділені на сільське господарство за програмою Мінагрополітики, отримав найбільший аграрний холдинг, що належать Юрію Косюку — «Миронівський хлібопродукт».

28 січня 2015 року Державна служба фінансового моніторингу заблокувала 1,42 млрд доларів на рахунках нерезидентських компаній пов’язаних з Віктором Януковичем, його близькими, посадовцями колишнього уряду країни та пов’язаними з ними особами.

Кабмін заклав у державний бюджет на 2017 рік надходження від спеціальної конфіскації коштів корупціонерів суму у 10,5 мільярдів гривень.

Наприкінці квітня 2017 року в РНБО повідомили, що суд останньої інстанції дозволив конфіскацію заарештованих 1,5 млрд доларів, які належали оточенню екс-президента Віктора Януковича.

Арештований за вбивство колеги депутат-“радикал” Хачатур Хачатрян незаконно отримав українське громадянство

Ukr-turma1

 

Арештований за вбивство свого колеги Хачатур Хачатрян не знає української мови

Про це написав позафракційний народний депутат Андрій Іллєнко у Facebook, повідомляє sprotiv.org.

«Під час судового засідання підозрюваний Хачатрян заявив, що не розуміє української мови. Хачатрян не є громадянином України за народженням, а набув його у 2015 році, якраз напередодні місцевих виборів», — пише він.

За його словами, публічне зізнання Хачатряна про незнання державної мови означає, що громадянство ним отримане незаконно.

«Тому, разом з народними депутатами-свободівцями Михайлом Головком, Олегом Осуховський та Олександром Марченком, а також Олегом Петренком з Національного Корпусу направляємо звернення до Міграційної служби для вчинення дій щодо позбавлення громадянства Хачатряна», — пише Іллєнко.

8 серпня 2017 року стало відомо, що депутат від «Свободи» Олег Супруненко помер після побиття.

2 липня в Миргороді о 1-й годині ночі на Супруненка напали невідомі у масках, які нанесли йому тяжкі поранення: серйозні травми голови та численні переломи. Супруненка покинули у непритомному стані на узбіччі.

19 вересня лідер «Радикальної партії» Олег Ляшко повідомив, що депутата від їхньої партії Хачатура Хачатряна затримали за підозрою у вбивстві свого колеги.

21 вересня стало відомо, що Суд відправив у СІЗО депутата Миргородської міськради від «Радикальної партії» Хачатура Хачатряна, який є головним підозрюваним у вбивстві свого колеги зі «Свободи» Олега Супруненка.

90% «суддів Майдану» досі на своїх посадах, – правозахисники

pravosudya1-500x281

 

 

За 2 роки звільнили 34 суддів, які приймали неправомірні рішення стосовно активістів Євромайдану, що складає лише 10% від загальної кількості поданих скарг, повідомляє sprotiv.org.

Ще 29 суддів очікують фінального рішення.

Такі результати розгляду скарг Вищою радою правосуддя  (ВРП) оприлюднив адвокат, активіст ВГО «Автомайдан» Роман Маселко під час прес-брифінгу в Українському кризовому медіа-центрі.

«Навіть по тих 34 суддях, по яких є кінцеве рішення про звільнення, до кінця немає впевненості, що вони не продовжать ходити на роботу. Тому що останньою крапкою у звільненні судді є наказ голови суду», – зазначив він.

За його словами, всього є 64 подання про звільнення суддів. 31 суддю звільнили у 2016 році, у 2017 – лише трьох. Стосовно 90% подань про звільнення подані оскарження, остаточних рішень стосовно більшості з них немає.  Щодо 204 суддів ВРП відмовилася відкривати дисциплінарне провадження. Стосовно 68 суддів провадження відкрили, але у внесенні подання про звільнення відмовили. Подання про тимчасове відсторонення внесли стосовно 5 суддів.

«Мова йде виключно про репресивні рішення проти активістів, коли є всі підстави говорити про те, що це не було здійсненням правосуддя, тому що рішення приймалися у непроцесуальний спосіб, системно і по всій Україні», — зазначила на брифінгу голова громадської ради при Департаменті люстрації Міністерства юстиції України Тетяна Козаченко.

За її словами, такі судді мають нести кримінальну відповідальність.

«Громадськість звертається до Вищої ради правосуддя не виступати адвокатами судової системи, а виступати тим арбітром, який має забезпечити чистоту судової влади. Тому що наявність у лавах судової влади таких суддів унеможливлює здійснення правосуддя в країні», – наголосила Козаченко.

«Якщо 90% суддів, які виносили рішення щодо учасників Євромайдану, не покарані і не звільнені, це означає, що влада вважає, що вони чинили правильно, тобто винними і злочинцями були учасники Євромайдану. Це дає підстави вважати, що, якби Євромайдан відбувся сьогодні, судді діяли б так само», – у свою чергу підкреслила голова ГО «Громадський люстраційний комітет» Олександра Дрік.

Вона зауважила, що цей негативний тренд поширюється на всі спроби змін у судовій гілці влади загалом.

«Критично важливо довести до логічного завершення те, що розпочалося одразу після Євромайдану. Якщо цього не буде зроблено, це означає повернення до тієї ситуації, у якій розпочався Євромайдан. Цього не можна допустити», – говорить Олександра Дрік.

Як шейхи! Ось як #Луценко відгуляв весілля, де побили журналістів Радіо Свободи. Відео

LucenkoPoroshenko2

 

 

На весіллі старшого сина генпрокурора Юрія Луценка побували перші особи держави, а також низка міністрів та народних депутатів, повідомляє Національне бюро розслідувань України.

Про це йдеться в матеріалі «Весілля по-генпрокурорськи», під час зйомок якого журналісти програми «Схеми» зазнали нападу з боку працівників Управління державної охорони.

Святкування відбулось 15 вересня 2017 року у заміському комплексі під Києвом.

Окрім президента Петра Порошенка, який прибув разом із дружиною, журналісти зафіксували на святкуванні прем’єр-міністра Володимира Гройсмана, міністра внутрішніх справ Арсена Авакова, першого віце-прем’єра Степана Кубіва, колишнього прем’єра Арсенія Яценюка, мера Києва Віталія Кличка, віце-спікера парламенту Ірину Геращенко, міністра інформполітики Юрія Стеця, міністра юстиції Павла Петренка.

Також на весіллі відгуляла низка народних депутатів, зокрема депутати від «Блоку Петра Порошенка» Гліб Загорій, Сергій Трегубенко, Олександр Третьяков та народний обранець від «Народного фронту» Андрій Іванчук.

Окрім того, був помічений позафракційний депутат Андрій Деркач, колишній «регіонал», який голосував за так звані «диктаторські закони 16-го січня».

Журналісти зафіксували на святкуванні весілля сина генпрокурора заступника голови фракції «Блок Петра Порошенка» народного депутата Ігоря Кононенка, екс-голову Адміністрації президента, а нині секретаря Національної інвестиційної ради Бориса Ложкіна та секретаря Ради національної безпеки і оборони Олександра Турчинова. Усі троє залишили свято одночасно.

Щоб журналісти не побачили відвідувачів, співробітники Управління державної охорони всіляко намагалися не дати змоги зафіксувати події на відео, затуляли в’їзд на відкриту парковку ресторану відомчими автівками.

А під час виїзду зі святкування президента Порошенка здійснили фізичний напад на знімальну групу, щоб перешкодити зйомці цього моменту. Оператор Борис Троценко отримав струс мозку та пошкодження руки.

Згодом начальник УДО Валерій Гелетей ось так пояснив дії своїх підлеглих: «Там же який горб! Цей військовослужбовець упав, ви ж не будете говорити, що він не упав? Там же отакий горб! У темряві, пісок, спіткнувся, упав і зачепився за оператора».

Журналісти написали заяву в поліцію про перешкоджання їхній професійній діяльності.

Журналіст розповів, як дізнався про зв’язок #Тимошенко з Медведчуком

timmedv

 

Телеведучий Євген Кисельов розповів, як дізнався про зв’язок між очільницею “Батьківщини” Юлією Тимошенко та колишнім першим заступником глави адміністрації президента Віктора Януковича. Про це повідомляє Національне бюро розслідувань України.

За словами Кисельова, він познайомився з Андрієм Портновим, у часи, коли той входив до ВО “Батьківщина” і неформально вважався “головним юристом” у команді Тимошенко.

“Він був людиною, яка вирішувала питання в судах і в прокуратурі, придумувала різні дотепні юридичні схеми”, – зазначає журналіст в інтерв’ю виданню “Гордон”.

Журналіст зазначає, що той час він вже “розумів, що Портнов добре знайомий з Медведчуком, і попросив – чисто з інтересу – влаштувати зустріч”.

“Яке ж було моє здивування, коли я, приїхавши за вказаною адресою в одному з непримітних київських бізнес-центрів на задвірках Великої Васильківської вулиці, недалеко від площі Льва Толстого, виявив офіс, на вході якого висіла значних розмірів табличка, яка повідомляла, що тут знаходиться приймальня народного депутата Андрія Портнова”, – розповідає Кисельов.

“Всередині цього офісу, як у матрьошці, був захований – захищений від можливих неприємностей депутатською недоторканністю Портнова – офіс Медведчука”, – додав журналіст.

Нагадаємо, раніше з’ясувалося, що у 2013 році Тимошенко активно підтримувала сепаратиста і голову забороненої проросійської партії “Родіна” Ігоря Маркова.

Лідер ВО Батьківщина Юлія Тимошенко у 2013 році активно підтримувала сепаратиста і голову забороненої проросійської партії “Родіна” Ігоря Маркова.

Коли у вересні 2013 року Печерський районний суд Києва арештував колишнього народного депутата-регіонала Ігоря Маркова у справі про побиття, яке він вчинив у 2007 році під час сутички з націоналістами, Тимошенко активно виступила на захист відверто проросійського політика. “Батьківщина” також відкрито засудила позбавлення мандата народного депутата Маркова.

Зараз вже багато хто забув про те, що Юлія Володимирівна засуджувала і арешт топового проросійського куратора сепаратистів в Одесі та за її межами. У вересні 2013 вона написала лист Януковичу, назвавши арештованого Маркова не інакше, як «новим лідером південного сходу».

“12 вересня на Сході та Півдні України народився новий молодий, енергійний, харизматичний, ідеологічний лідер проросійськи налаштованих громадян України, який гарантовано буде балотуватися в президенти, а це вже початок кінця самого Януковича”, – йшлося в листі Тимошенко.

Тоді Тимошенко називала сепаратиста Маркова не інакше, як майбутнім президентом. У листопаді того ж року, вже перебуваючи за гратами, Марков зробив реверанс у бік лідера “Батьківщини”. Зокрема, наполягаючи на начебто політичності своєї справи, заявив, що “на наших місцях, на моєму місці, на місці Юлії Тимошенко, сидітимуть зовсім інші люди, і за реальними звинуваченнями, а не за тим, в чому нас звинувачують”.



Close
Приєднуйтесь!
Читайте нас у соцмережах: