Архив Серпень 31st, 2017

Нардеп #Купрій хоче дізнатися, чи легально #Порошенко купує зброю для армії

Poroshenko-cukerka1-500x283

 

Народний депутат України Віталій Купрій направив депутатський запит президенту України Петру Порошенку з проханням повідомити, як чином йому вдається легально купувати зброю і передавати його армії, а також просив повідомити про джерела походження коштів.

Про це йдеться в запиті народного депутата, який він опублікував на своїй сторінці в Facebook, повідомляє Національне бюро розслідувань України.

«Президент Порошенко хвалить себе за те, що нібито допоміг збройним силам України на суму понад 500 млн грн. Кілька днів тому він у Кропивницькому з гордістю заявив перед нашими спецназівцями, що дарує їм 100 снайперських комплексів, у складі 82-х 7-62 мм карабінів Z-10 (.308 Winchester) і 18 гвинтівок Savage під патрон 338 Lapua Magnum оптика, далекоміри і десятки тисяч патронів. Мене зацікавила ця інформація, адже пересічному громадянину купити в супермаркеті таку зброю не вдасться, за це навіть передбачена кримінальна відповідальність (ст.263 КК)», — написав народний депутат.

«Отже вирішив запитати у президента, де і як він купує зброю для армії. Яку форму оплати використовує. Взагалі з чого набралося півмільярда його пожертвувань. Повідомлю громадськість про отриману відповідь», — зазначив Купрій.

Раніше народний депутат Володимир Ар’єв повідомив ресурсу Ukrainian military pages, що президент Петро Порошенко витрачає власні кошти на придбання зброї, яке передає Збройним силам України. Так, з початку російської агресії проти України Петро Порошенко витратив понад 500 млн гривень власних коштів на допомогу ЗСУ, в тому числі кілька десятків мільйонів для 3-го окремого полку спеціального призначення сил спеціальних операцій (до 2016 року оперативного командування «Південь» Сухопутних військ) . Серед переданої допомоги автомобілі, бронежилети, спорядження, форма, теплі речі, а також 100 снайперських комплексів, у складі 82-х 7-62-мм карабінів Z-10 (308 Winchester) і 18 гвинтівок Savage під патрон 338 Lapua Magnum, оптика, далекоміри і десятки тисяч патронів», — уточнює видання.

21 серпня під час візиту президента в 3-й окремий полк спецпризначення, який дислокується в Кропивницькому, командир полку передав Порошенку символічний подарунок з гільзами від патронів випущених з цих гвинтівок, з іменами загиблих побратимів.

На корупційну закупівлю «рюкзаків Авакова» скаржилися до суду, але позов відхилили. Відео

avakov-poroshenko-kaznokrad1

 

Колегія суддів у складі головуючого Євгена Аблова, суддів Ігоря Смолія та Павла Григоровича відмовилися скасовувати рішення конкурсних торгів, за яким у лютому 2015 року закуповувалися так звані «рюкзаки Авакова».

Про це стало відомо з постанови Окружного адмінсуду міста Києва від 10 липня 2017 року, повідомляє Національне бюро розслідувань України.

Також судді не захотіли визнавати протиправними дії посадових осіб МВС під час закупівлі.

Судовий позов на МВС подало ТОВ «Ібіс», яке теж було учасником торгів і їх програло.

Заяву до Окружного адмінсуду товариство подало більш ніж через два роки, 8 червня 2017 року. І вже 10 липня суд цю заяву розглянув.

У справі також були залучені третіми особами решта учасників торгів у тендері: переможці  ТОВ «Дніпровенд» та  ФОП Плигачов і ті фірми, що закупівлю програли –  «Таллегпром» та хорватська компанія «Kroko proizvodnia i razvoj».

ТОВ «Ібіс» заявило, що пропозиції «Дніпровенду» та Плигачова мають бути відхилені, тому що, зокрема, на деяких документах відсутні підписи Плигачова або його представника, а «Дніпровенд» не надало документів, що воно зареєстроване платником податку на додану вартість та стоїть на обліку у податковій і пенсійному фонді.

Також у «Дніпровенду» не було документів по фінансовій звітності, протокольне рішення комітету конкурсних торгів підписувала посадова особа, яка не була членом цього комітету, а результати торгів не оприлюднили на сайті МВС протягом трьох днів з дати затвердження звіту про результати торгів.

У позові «Ібіс» послалося на акт позапланової виїзної ревізії окремих питань фінансово-господарської діяльності МВС за період з 01.12.2014 по 01.05.2016, складений Держфінінспекцією  у червні 2016 року.

Зазначається, що із третіх осіб до суду ніхто не прийшов, хоча вони й були повідомлені належним чином. Тому суд на чолі з Абловим ухвалив розглядати справу «в порядку письмового провадження», тобто, в закритому режимі, спілкуючись одне з одним листами, — пише видання.

10 липня суд відмовив ТОВ «Ібіс», зауваживши, що відхиляє всі посилання позивача «на виявлені ревізією окремі недоліки» під час закупівлі «рюкзаків Авакова», оскільки «останні загалом не свідчать про допущення МВС України та/або комітетом з конкурсних торгів порушень порядку оприлюднення інформації про застосування переговорної процедури закупівлі та/або порушень, які вплинули на об’єктивність визначення переможців закупівлі».

Як відомо, у лютому 2015 року МВС уклало договори з ТОВ «Дніпровенд» на 5 тис. рюкзаків вартістю 14,49 тис. грн та ФОП Плигачов на 1 тис. рюкзаків вартістю 2, 1 млн грн.

У червні 2015 року вийшло журналістське розслідування про те, що рюкзаки придбано через підприємства, підконтрольні Арсену Авакову.

Кримінальне провадження по «рюкзаках Авакова» відкрито Генпрокуратурою в липні 2015 року, тодішній генпрокурор Шокін передав його за підслідністю військовій прокуратурі, а від квітня 2016 ГПУ передала справу Національному антикорупційному бюро.

Весною 2016 року НАБУ у рамках досудового розслідування отримало доступ до банківських рахунків компанії – постачальника тактичних рюкзаків для МВС «Дніпровенд», яку пов’язують з сином міністра внутрішніх справ Арсена Авакова.

Досудовим розслідуванням встановлено, що посадові особи МВС за попередньою змовою з суб’єктами господарської діяльності вчинили розтрату ввіреного їм майна при закупівлі 6000 рюкзаків, для потреб бійців у зоні АТО.

У лютому з’явилося відео з прихованої камери, на якому син міністра внутрішніх справ Олександр Аваков, імовірно, домовлявся з екс-заступником голови МВС Сергієм Чеботарем про поставку рюкзаків для підрозділів міністерства.

Раніше повідомлялося, що фірма-постачальник тактичних рюкзаків для МВС пов’язана з харків’янином Володимиром Литвином, який є другом сина міністра МВС Арсена Авакова.

У лютому 2017 року у НАБУ повідомили, що ця справа перебуває на завершальній стадії розслідування.

#Автомайдан по-новому. Раду і Кабмін заблокують 100 тисяч авто

z-Maidanu1-500x381

 

Власники авто на єврономерах збираються провести в Києві масштабну акцію протесту, повідомляє sprotiv.org.

Власники автомобілів на єврономерах планують організувати “наступ” на Верховну Раду з метою розширити свої права. Вони погрожують перекрити урядовий квартал в столиці в середу, 6 вересня 2017 року.

Згідно з чинним законодавством, власники авто з єврономерами мають право перебувати в Україні не більше тижня, тому повинні регулярно перетинати кордон. Але на практиці ніхто цього не робить: або платять хабарі, або сподіваються на авось. Поліція влаштовує на них «полювання».

Мітингувальники обіцяють зібрати близько 100 тисяч авто. Вимога протестувальників – розмитнення за 200 євро, відсутність тиску з боку поліції і митників, а також повна легалізація вже ввезених автомобілів.



Close
Приєднуйтесь!
Читайте нас у соцмережах: