Архив Серпень 9th, 2017

#Турчинов и #Наливайченко не захотели остановить захват Крыма, — Маломуж. Видео

Turchinov-pro-Ukr1

 

По словам бывшего главы Службы внешней разведки, украинские спецслужбы сразу передали руководству государства всю информацию о крымских сепаратистах, однако она была проигнорирована, сообщает Национальное бюро расследование Украины.

У нынешнего секретаря СНБО Александра Турчинова и бывшего главы СБУ Валентина Наливайченко не хватило политической воли дать разрешение на арест сепаратистов и остановить оккупацию Крыма, заявил бывший председатель Службы внешней разведки Украины Николая Маломуж.

«У Турчинова и Наливайченко не хватило воли одобрить план по задержанию руководителей крымских сепаратистов, не дожидаясь решения СНБО.
Предлагалось привлечь 5500 милиционеров из центральных и западных областей и 3500 из „Альфы“.

В течение ночи их должны были завезти в Крым. Они должны были задержать всех объектов разработок. Согласно Конституции, они должны были это сделать, а не советоваться о том, Путин нападет или нет. Дело не только в свободе. Здесь есть перспективы расследования, почему эти должностные лица не действовали, возможно были какие-то внешние воздействия», — сказал Маломужв эфире телеканала ZIK.

По его словам, украинские спецслужбы сразу передали руководству государства всю информацию о крымских сепаратистах, однако она была проигнорирована. «Разведка и СБУ с самого начала имели всю информацию о работе и России, и западных спецслужб, Турции и Румынии. Она была передана руководителям государства.

Все было так же, как в 1993—1994, когда (Юрий — Ред.) Мешков и компания планировали захватить Крым. Тогда я этим занимался. Мы провели спецоперации, и были задержаны сепаратисты. Эта же модель предлагалась Турчинову и Наливайченко. СБУ, согласно Конституции, она ответственна за подавление экстремизма, сепаратизма и шпионажа. Эта работа не была проведена», — отметил разведчик.

Крым был оккупирован РФ в 2014 году. Украина и ее международные партнеры не признают присоединение полуострова к России, признав это аннексией, в связи с чем против Москвы был введен ряд международных санкций.

У двох журналістів СБУ проводить обшуки у справі про «розголошення державної таємниці»

 

В офісі «Страна.ua» тільки що почався обшук, також обшуки проходять в квартирах двох журналістів видання.

Про це розповіли у виданні, повідомляє Національне бюро розслідувань України.

Дозвіл на обшук видав Печерський райсуд Києва.

Як йдеться в ухвалі суду, обшук йде у справі про «розголошення державної таємниці».

Інформації про те, у кого саме обшуки, поки немає.

«Це нова справа, яка фабрикується проти нас СБУ», — заявили в редакції.

В коментарі «Українській правді» журналістка видання Валерія Івашкіна повідомила, що обшуки мали провести у Олександра Тимошенка та у Юлії Рябчун. Проводяться ж обшуки у Вероніки Кифичак та Кирила Малишева.

«Одночасно у них вдома почалися обшуки. До Вероніки прийшли о 9:15. Вилучають техніку, особисту переписку, яка до справи не має відношення. У мами журналістки вилучили планшет. Загалом за однією адресою, де я перебуваю, вилучили ноут, ще один нетбук, два планшети, навіть електронну книгу. Вилучили флешку, навіть диски мами з записами, як робити масаж. Телефони не вилучають», — зазначила Івашкіна.

«Слідчі прийшли у супроводі „своїх“ понятих, які приїхали на тому ж самому автомобілі. Поняті стоять і спостерігають, жодних питань не задають», — додала Івашкіна.

«Я вважаю, що таким чином намагаються залякати і заблокувати роботу редакції», — додала вона.

1 серпня 2017 року стало відомо, що Служба безпеки виявила на флешці, вилученій у головного редактора «Страна.ua» Ігоря Гужви, секретну інформацію Міністерства оборони.

Гужва заперечує заяву СБУ про те, що у нього нібито вилучили флешку із секретною інформацією Міноборони.

22 червня поліція провела обшуки в офісі «Страна.ua».

24 червня Шевченківський райсуд Києва за підозрою у вимаганні обрав для Гужви запобіжний захід у вигляді утримання під вартою та призначив заставу в сумі 544 тис. гривень.

27 червня Гужва вийшов зі слідчого ізолятора після внесення за нього застави.

Диктаторський закон. В Україні хочуть реєструвати всіх мобільних абонентів як у Росії

imei1

 

Держспецзв’язку пропонує обов’язкову реєстрацію всіх абонентів мобільного зв’язку в Україні.

Відповідний законопроект розміщений на сайті Держспецзв’язку повідомляє Національне бюро розслідувань України.

Держспецзв’язку пропонує зберегти за клієнтами стільникових операторів право укладати договір у письмовій або будь-який інший формі. Але збирається при цьому зобов’язати телеком-компанії збирати персональні дані всіх без винятку користувачів.

Держспецзв’язку в цьому ж документі пропонує відродити практику ведення бази унікальних ідентифікаторів IMEI-кодів.

Як пише в пояснювальній записці до законопроекту Держспецзв’язку, відсутність системи реєстрації абонентів та унікальних кодів мобільних пристроїв ускладнює проведення заходів з нацбезпеки «в умовах кібернетичних загроз».

«Крім того, вимагає уваги ситуація з використанням різноманітного кінцевого обладнання (айфони, Айпад, комунікатори, смартфони, мобільні телефони і так далі) на тлі зростаючого спектра надання послуг на базі телекомунікацій, бо неконтрольована кількість кінцевого обладнання в обігу сприяє поширенню „мобільного шахрайства“ і інших кібернетичних злочинів», — йдеться в записці.

За задумом Держспецзв’язку, у інших відомств з моменту прийняття закону буде тільки три місяці на адаптацію своїх нормативних актів.

Національна комісія з питань регулювання зв’язку у вівторок на черговому засіданні схвалила законопроект Держспецзв’язку, але зі значними зауваженнями.

Зокрема, регулятор пропонує збільшити перехідний період і розтягнути його на півроку. За цей час абоненти, які зараз отримують послуги анонімно, повинні будуть надати свої особисті дані операторам.

НКРЗІ зі свого боку готується до нововведень. Вона розробила порядок реєстрації абонентів без укладення договору в письмовій формі, тобто prepaid-абонентів. Подати особисті дані можна буде і в електронній формі.

Другу частину законопроекту (щодо реєстрації IMEI-кодів) НКРЗІ порахувала дуже сірою. І сподівається на те, що адміністрація зв’язку її допрацює.

Про те, що запропонований законопроект далекий від досконалості, кажуть і представники мобільних операторів. «Закон написаний непрофесійно. Ми з ним не згодні!» — написав президент компанії Київстар Петро Чернишов.

Vodafone Ukraine готові підтримати зміни і готові реалізувати електронну реєстрацію абонентів за умови, що будуть дотримані інтереси клієнтів.

«Найголовніший ризик — це те, що частина абонентів, які не встигнуть зареєструватися, можуть залишитися, згідно із законопроектом, без послуг зв’язку», — розповідає прес-секретар Vodafone Ukraine Вікторія Павловська.

Система контролю сірого імпорту мобільних телефонів по IMEI почала функціонувати в Україні в 2009 році. А в 2014 році депутат з фракції Удар Ярослав Гінка вніс до закону поправки, згідно з якими Укрчастотнагляд позбувся такої функції. Реєструвати IMEI стало необов’язково.

Що стосується проектів, спрямованих на «паспортизацію» абонентів, то подібні спроби Держспецзв’язку вже робила. Остання була в 2015 році.



Close
Приєднуйтесь!
Читайте нас у соцмережах: