Архив Червень, 2017

48,3 мільйони збитків, — Луценко вніс подання на арешт нардепа Добкіна. Подробиці

Dobkin-Mihailo2-500x375

 

Генпрокурор Юрій Луценко вніс подання до Верховної Ради про надання згоди на притягнення до кримінальної відповідальності, затримання та арешт народного депутата  від Опоблоку Михайла Добкіна, повідомляє Національне бюро розслідувань України.

Про це Луценко написав на своїй сторінці у Facebook.

«Вніс подання до ВР про надання згоди на притягнення до кримінальної відповідальності, затримання та арешту народного депутата М. Добкіна, в діях якого вбачаються ознаки умисної змови групи осіб для зловживання службовим становищем та сприяння шахрайству з метою заволодіння 78 га земельних ділянок м. Харкова нормативною вартістю понад 220 млн грн», — написав Луценко.

Водночас прес-секретар Луценка Лариса Сарган написала про звинувачення Добкіна.

«У результаті протиправних дій М.Добкіна, вчинених ним за попередньою змовою групою осіб, із власності територіальної громади міста Харкова незаконно вибули земельні ділянки загальною площею 61,2144 га, чим територіальній громаді м. Харкова заподіяні збитки у розмірі 178 624 598 грн, що є тяжкими наслідками», — написала вона.

За її словами, Добкін, діючи умисно за попередньою змовою групою осіб, зловживаючи своїм службовим становищем в інтересах третіх осіб, що спричинило тяжкі наслідки, вчинив кримінальне правопорушення, передбачене ч.2 ст.28, ч.2 ст.364 КК України (в редакції Закону від 05.04.2001 р.).

Вона вказала, що Добкін, діючи умисно, повторно, в інтересах голови ОК «Житлобуд-1», «сприяв останньому в реалізації злочинного умислу щодо заволодіння земельними ділянками на території м. Харкова шляхом обману, чим вчинив кримінальне правопорушення, передбачене ч.5 ст.27, ч.4 ст.190 КК України».

У коментарі УП Сарган розповіла і про другий епізод земельних махінацій, в яких підозрюється Добкін і про які йдеться в поданні генпрокурора.

Мова йде про незаконне вилучення з власності громади Харкова земельних ділянок площею 16,6 га, що заподіяло місту 48,3 мільйони гривень збитків.

За даними ГПУ, цю аферу Добкін здійснив у 2008 році, перебуваючи на посаді мера Харкова.

Раніше, Добкін заявив, що перебуває в Україні, але відмовився «Українській правді» коментувати можливе притягнення до відповідальності.

Пізніше політик дав коментар виданню «Страна.UA», повідомивши, що знав про те, що з нього хочуть зняти недоторканність ще до того, як ця інформація з’явилася в пресі.

16 вересня 2016 році правоохоронці провели одночасні обшуки в міськраді Харкова, а також у помешканнях мера міста Геннадія Кернеса та депутата від «Опозиційного блоку», екс-мера Харкова та екс-губернатора Харківської області Михайла Добкіна.

За словами Луценка, обшуки здійснені в рамках розслідування справи про незаконне виділення 650 гектарів харківської землі владою міста.

28 червня стало відомо, що за результатами нових обшуків у приміщенні Харківської міськради вилучено документи, які містять дані про незаконність виділення земельних ділянок, а також відомості про осіб, причетних до скоєння злочину службовими особами міськради.

Того ж дня Луценко анонсував подання про зняття депутатської недоторканності з народного депутата, не назвавши його імені.

Росія продовжує війну проти України вже на вулицях її столиці, — Washington Post

Putin-ubludok1

 

Після того, як в центрі Києва 27 червня 2017 року був підірваний автомобіль, в якому перебував співробітник Головного управління розвідки Міноборони підполковник Максим Шаповал, це стало знаком, що Росія продовжує війну проти України вже на вулицях її столиці. І це є загрозою для цілого світу. На яку на Заході поки що не відреагували.

Про це у своїй статті для Washington Post пише Моллі Маккеу, яка свого часу була консультантом та радником у президента Грузії Михеїла Саакашвілі і колишнього прем’єр-міністра Молдови Влада Філата, повідомляє Національне бюро розслідувань України.

Максим Шаповал, провідний український офіцер військової розвідки, який протягом останніх трьох років проводив спеціальні операції близько до фронту в східній Україні, був убитий бомбою в автомобілі у Києві. Це частина серії атак, яка, на думку експертів, здійснюється під керівництвом російської розвідки проти українських військових, співробітників служби безпеки та розвідки. Кампанія, схоже, спрямована на послаблення контррозвідувальних можливостей України, а також залякування солдатів та волонтерів.

До того, як екс-президент Віктор Янукович втік з Києва після повстання Євромайдану, він багато років послаблював українську оборону та безпеку. Вакуум, що залишився після революції, був заповнений такими українцями, як Шаповал, який зрозумів, що буде робити Москва. Для цього в них був важливий урок в боротьбі з російською агресією на пострадянському просторі: ніхто не прийде на допомогу, так що є тільки ми.

Шаповал, який керував українським спецназом, вніс величезний внесок у можливості безпеки своєї країни. Він розвивав людський інтелект, здійснював захист окупованих територій з плануванням запобігання спробам державних переворотів; захищав Україну від багатьох загроз, з якими стикається країна через агресію сусіда. Шаповал також зосередив увагу на проблемах, пов’язаних з новим підходом Росії до гібридної війни, включаючи елементи інформаційної, економічної, політичної та культурної сили, і як захистити українське суспільство та демократію від таких нападів. Це вимагало гнучкого, швидкого, креативного мислення та здатності будувати і керувати інструментами в сфері безпеки. Результати неодноразово свідчать про те, що Україна перебуває на першому місці у переосмисленні відповіді на сучасні нелегальні війни.

Шаповал зробив те, що потрібно було зробити. Значна частина з цього все ще засекречена для ознайомлення. Але його втрату відчує командна, яка вже несе великий тягар. Їхня робота недозабезпечена, але не повинна бути недооцінена. Впродовж трьох років Україна веде війну проти російських сил і досі не програла.

Збройні Сили України є єдиною сучасною армією, яка вела наземну війну проти оновленої російської армії. Навіть у міру того, як Москва використовувала Східну Україну як лабораторію для тестування нових інструментів електронної та спеціальної боротьби, так само і Україна піднялася на виклик, щоб вчитися на цих атаках і вигадувати шляхи їх зриву. Спеціальні консультанти, спостерігачі і радники із Заходу в Україні намагаються вивчити досвід українських колег. Вони присутні на українській території і для цього теж.

Москва успішно добилася того, щоб дебати велися лише про те, чи ефективні Мінські угоди і про збереження чи скасування санкцій. Нічого з цього не стосується захисту України чи покарання Росії за агресію. Мало хто говорить про посилення оборонної здатності України, її наступальних і розвідувальних можливостей.

Тим часом, було досить мало обговорення щодо зміцнення оборонного, наступального та розвідувального потенціалу України. Чому саме Сполучені Штати готові підтримувати поліцейську реформу, а не контррозвідку, в той момент, коли все більш сміливі операції російської розвідки в Україні значно руйнують середовище внутрішньої безпеки? Українська система є новою і сильно залежить від окремих осіб. Росіяни точно розуміють, як деморалізувати це, – вбивати ці кадри просто на вулицях столиці.

Невдовзі після вбивства Шаповала, Україна стала жертвою масштабної кібератаки. Все це вказує на те, що країні потрібні більш серйозні можливості протистояти гібридним методам. Потрібні більш ефективні антикорупційні зусилля, які зможуть виявити російський фінансовий вплив, а також кращі інструменти кіберзахисту для збереження критично важливої інфраструктури. Потрібне також оновлення контррозвідки України і очищення її від московського втручання, а також необхідні не лише методи виявлення, а й протистояння російській інформаційній війні.

«Смерть Шаповала – це болісна втрата для України. Українська ідентичність, що виникла внаслідок протистояння на Майдані та в окопах на Сході, запам’ятає тих чоловіків і жінок, які вступили в порожнечу і робили те, про що завжди говорили їм, було б неможливо: боротися з Росією, а може – навіть перемогти. Щоб активізувати наше власне розуміння того, що можливо, перед обличчям широкої та тіньової російської загрози, добре, щоб ми стояли поруч з ними і допомагати їм розвивати можливості, які ми всі повинні захищати, від нових видів ведення війни», – підсумувала Моллі Маккеу.

#Порошенко нагородив орденами нардепів, які голосували за диктаторські закони 16 січня

Poroshenko-angl1

 

Президент України Петро Порошенко з нагоди Дня Конституції нагородив державними нагородами нардепа Олександра Герегу і мера Чернігова Владислава Атрошенка, які голосували за диктаторські закони 16 січня.

Про це написав журналіст Роман Шрайк у Facebook, повідомляє sprotiv.org.

У прес-службі українського президента заявили, що нагороди вручалися «за значний особистий внесок у державне будівництво, соціально-економічний, науково-технічний, культурно-освітній розвиток України, вагомі трудові здобутки та високий професіоналізм постановляю».

Так, Герега був нагороджений орденом «За заслуги» II ступеня, а Атрошенко — орденом за заслуги III ступеня.

36 приговоров, — за посты в соцсетях можно получить тюремный срок

cenzura10-500x380

 

За 3 года в нашей стране было вынесено 36 приговоров после постов в социальных сетях с «призывами о свержении власти».

Об этом сообщает Национальное бюро расследований Украины.

В СБУ отметили, что призыв к насильственному свержению конституционного строя или захвату власти классифицируются по статье 109 УК Украины. Известно о 50 приговорах по данной статье. 36 из этого количества были постами в соцсетях.

Также отмечается, что некоторые производства были в отношении украинцев, которые репостили сепаратистский контент на свои страницы.

Помимо этого, можно попасть под ответственность за оставленный комментарий. Пример этому комментарий украинца  Юрия Б. такого характера:

«Если хотите порядка, то надо брать всем в руки оружие и валить ту всю братию, если нет, то зачем эти призывы», — написал он в одной из Facebook-групп.

Выдержка из статьи 109 Уголовного кодекса:

1. Действия, содеянные с целью насильнического изменения или свержение конституционного порядка или Захват государственной власти, а также заговор о совершении таких действий — наказываются лишением свободы на срок от пяти до десяти лет.

2. Публичные призывы к насильническому изменению или свержению конституционного порядка или к увлечению государственной власти, а также распространение материалов с призывами к совершению таких действий -наказываются ограничением воли на срок до трех лет или лишением свободы на тот самый срок.

3. Действия, предусмотренные частью второй этой статьи, содеянные лицом, которое является представителем власти, или повторно, или организованной группой, или с использованием средств массовой информации — наказываются ограничением воли на срок до пяти лет или лишением свободы на тот самый срок.

Активісти показали статки і палац найбагатшого прокурора Юрія Кривобока. Відео

prokuratura1

 

Старший слідчий в особливо важливих справах Департаменту спеціальних розслідувань Юрій Кривобок вже кілька років є найбагатшим прокурором України.

Про це йдеться у матеріалі проекту PROSUD, повідомляє Національне бюро розслідувань України.

Вказується, що він отримав відповідну посаду у ГПУ в 2014 році. До цього з 2009 по 2014 років Кривобок працював прокурором Оболонського району Києва.

Активісти проаналізувавши декларації прокурора за 2013, 2015 та 2016 роки виявили у власності сім’ї Кривобок «надзвичайно велику кількість рухомого та нерухомого майна, а також доходів на суму у понад 182 млн. грн».

«З них лише бл.700 тис. грн – заробітна плата, решта – продаж рухомого та нерухомого майна. Слід відразу зазначити, що в декларації прокурора відсутній будь-який дохід від зайняття підприємницькою діяльністю ним, чи його дружиною. Схоже, що саме звичайні земельні оборудки прокурора за часів Януковича і принесли йому основний капітал в понад 180 млн.грн», — йдеться у статті.

Згідно з декларацією та реєстром прав на нерухоме майно, Юрій Кривобок володіє будинком площею 1827 кв.м. в елітному селі Козин під Києвом.

«Будинок розташований на 6-ти земельних ділянках, які також перебувають у власності Юрія Кривобока. Загальна площа землі під будинком — 86 соток.

Ціна за сотку землі в цьому районі – близько 3 тис. дол, тобто уся земля під маєтком прокурора коштує приблизно 260 тис. дол», — сказано у матеріалі.

Окрім цього, сім’я Кривобока має ще декілька будинків і земельних ділянок у курортних зонах України: в Криму, в Карпатах та в Одесі.

«Окрім будинків прокурор має дві суміжні квартири на столичній Оболоні, за адресою проспект Героїв Сталінграда 8. Загальна площа квартир придбаних у 2012 році – 221,90 м² Подібна квартира сьогодні тут коштує бл. 12,2 млн. грн. Дружина прокурора теж обзавелася житлом на Оболоні. Вона володіє квартирою площею 43,9 м² за адресою проспект Оболонський, будинок 39а. Придбала  дану квартиру Кривобок Тетяна у 2015 році за 627 990 грн», — йдеться у матеріалі.

Мати Кривобока також володіє квартирою на Оболоні — за адресою проспект Героїв Сталінграда, 6б знаходиться в 2-ох хвилинах від набережної Дніпра.

Вказується, що дружина прокурора у 2016 році придбала новий Mercedes Benz GLE 350 D Matic 2016-го року вартістю 2 604 280 грн, а у 2014 році Кривобок отримав право користування новим Volkswagen Toureg 2014-го року від свого батька, якому автомобіль обійшовся у 1 126 650 грн.

«Лише за приблизними підрахунками прокурорська родина набула у власність (за 4 роки): 4 елітні будинки сумарною площею 2741 м², 4 квартири на 367 м², 62 гектари землі по всій Україні, 2 автомобілі, вартістю кожен більше 1 млн. грн, дохід у розмірі 182 млн. грн», — зазначають активісти.

Показана вся роскошь официально нищего нардепа Антона Яценко. Видео

Yacenko-knopkodav1-500x388

 

Народный депутат Антон Яценко известен, как автор масштабных коррупционных схем в области государственных закупок, сообщает Национальное бюро расследований Украины.

Чтобы оформить тендер ранее приходилось платить подконтрольным депутату организациям дань. Об этом в Facebook пишет журналист-расследователь Денис Бигус.

“А 5 лет тому Антон за малым не нагнул всю куплю-продажу недвиги. Всю вообще. Чтоб совершить любую сделку по недвиге, надо было отбашлять. А, вы схему уловили.

При этом Антон уже 10 лет сидит в парламенте депутатом. И раньше его декларации были вообще пустыми. А теперь. А теперь в них тоже ни…ра нет, ХА!”, — продолжает историю депутата Бигус.

Однако журналистам удалось выяснить, что на тестя Яценко в Киеве записана элитная недвижимость стоимостью $10 млн.

Кроме того, у него есть дворец в элитной Конча-Заспе площадь 1500 кв.м.

Парадокс состоит в том, что за квартиру, записанную на тестя, нардепу ничего не грозит.

“А вот схемы десятилетней давности никакого срока не имеют. И за них Антон, если о нем вспомнит НАБУ — поимеет срок. Но НАБУ не вспоминает об Антоне. Антону из-за этого скучно. А мне — грустно”, — резюмирует Бигус.

Народний обранець Руслан Лук’янчук їздить на машині за $145 тисяч

Lukianchuk-Ruslan2-500x322

 

Машина Wiesmann MF3 (2007 р. в.) депутата від «Народного фронту» Лук’янчука увійшла в топ-5 найдорожчих авто нардепів. Вартість цього автомобіля оцінюється в 145 тис. доларів.

Народний обранець Руслан Лук’янчук їздить на машині за $145 тисяч, повідомляє Національне бюро розслідувань України.

Однак, це не єдина машина депутата. Згідно декларації про доходи, Лук’янчук також володіє Audi A4 2006 р. в. та Audi Q5 2009 р. в…

Руслан Лук’янчук задекларував вклади в банках у сумі 23 179 грн. А ось його дружина має вклади у банках в сумі 8 611 824 грн., а також частка у статутному капіталі підприємств у розмірі 1 400 000 грн.

У минулому році Лук’янчук, згідно з декларацією, заробив 86 746 грн, а на його дружину і семирічну доньку записано 3 153 378 грн. доходів.

Також нардеп Руслан Лук’янчук задекларував земельну ділянку 1 200 кв. м, дві квартири – 67 і 47 кв. м. Члени сім’ї народного обранця традиційно виявилися більш состоятельныи – на них записані дві земельні ділянки: 2 500 і 1 000 кв. м, а також дві квартири – на 299 і 48 кв. м.

Руслана Лук’янчука пов’язують з валютно-обмінними бізнесом. Власниками найбільшої мережі обмінників в Україні «Абсолют Фінанс» є помічник нардепа Оксана Бродівська. Напевно, тому Лук’янчук так старанно дбає про інтереси обмінників «Абсолют Фінанс». У травні 2015 р. він направив депутатський запит Генеральному прокурору України, поскаржившись на обшук, проведений слідчими Обухівського ГВ ГУ МВС України в приміщенні компанії «Абсолют Фінанс».

Дружина Лукъянчука Мирослава – бізнес-партнерка матері Турчинова Валентини, його дружини Анни Турчиновой і тещі секретаря РНБОУ Тамари Белиби з ТОВ «Інститут економіки і права».

Лише на четвертий рік війни у Київській області зобов’язали маркувати всі товари з Росії. Розслідування

rus-tovar3-500x305

 

Четвертий рік тривають військові дії на Донбасі, окупований український Крим, а українцям бариги продовжують продавати російські товари.

Причому часто громадяни навіть не мають можливості дізнатися, що цей товар був вироблений у країні-агресорі. Тільки 22 червня 2017 року депутати Київської області прийняли рішення «Про додаткове маркування товарів, що походять з Російської Федерації, в торгових точках Київської області».

Як повідомив директор Української Асоціації постачальників торговельних мереж, депутат Київської облради Олексій Дорошенко, облраду підштовхнули до цього рішення жителі Броварів, які зацікавилися, чому нічого не зроблено для бойкоту російських товарів.

«Більшість громадян України відмовляються купувати товари, що походять з країни-агресора. Це адекватна, ненасильницька, абсолютно законна і справедлива реакція українців на дії РФ, адже цілком зрозуміло, що, підтримуючи Росію і її економіку, наші громадяни підтримують бойові дії проти України», — уточнив депутат.

Депутат нагадав, що тільки акція «Бойкотуй російське» у торгових мережах в 2015 році знизила продажі продуктів, які походили з РФ на $1 млрд.

Новим рішенням торговим точкам Київської області рекомендували маркувати окремо продукцію, яка походить з РФ, щоб жителі області могли свідомо відмовлятися від російських товарів. Відзначається, що маркування має бути помітним, не менше 5 см, з нанесенням прапора РФ. «На сьогодні продукти харчування, вироблені на території РФ, майже відсутні. Тому це рішення більшою мірою стосуватиметься косметики і побутової хімії», — додав депутат.

Відзначимо, що бойкот придбання товарів країни-агресора має позитивні приклади у світовій історії.

Зокрема, так боролися в Індії з англійськими колонізаторами на початку 20-х років XX століття. Тоді по всій країні індійці масово залишали роботу в підконтрольних Англії урядових установах, бойкотували суди, навчальні заклади, відмовлялися купувати англійські товари і публічно спалювали їх на площах. Ці дії багато в чому сприяли скасуванню апарату колоніального управління.

В окремих регіонах України з 2014 року намагаються маркувати і бойкотувати російські товари. Так, у Львові з літа 2014 року маркують товари з РФ. Це стало можливим після рішення депутатів Львівської обласної ради, які зобов’язали місцевих продавців маркувати російську продукцію. Аналогічне рішення було прийнято депутатами Івано-Франківської, Чернівецької, Закарпатської, Тернопільської, Чернігівської та Сумської областей. У Києві також маркують російські товари, їх викладають на окремих полицях.

По російських товарах сильно вдарило і рішення Кабміну про заборону ввезення в Україну російських товарів. До переліку заборонених увійшли такі товари російського виробництва:

м’ясо та субпродукти великої рогатої худоби, свиней, птиці, риба та ракоподібні, молюски та інші водяні безхребетні, молоко, вершки, кефір, сири плавлені, кава, смажена з кофеїном, чай чорний, кондитерські вироби з цукру без вмісту какао, шоколад, шоколадні цукерки , продукти дитячого харчування, хлібобулочні, борошняні вироби, продукти для приготування соусів і готові соуси, пиво з солоду (солодове), горілка, корм для собак або кішок, сигарети з фільтром, засоби для миття шкіри, гербіциди, засоби, що запобігають проростанню паростків, і регулятори росту рослин, обладнання для залізниць або трамвайних колій, а також локомотиви.

Однак на загальнодержавному рівні Верховна Рада України так і не ввела обов’язкове маркування, хоча в листопаді 2016 року в парламенті був зареєстрований законопроект № 5326 авторства нардепа Віталія Купрія, який передбачав не тільки штрафи, але і конфіскацію продукції і виручки підприємців, які реалізують російські товари, не інформуючи про це споживачів. Нардеп вимагав не тільки маркувати російські товари, але і зобов’язати представників російського бізнесу в Україні розміщувати поруч з власними вивісками і логотипами напис: «Це контролюється країною-агресором».

Відзначимо, що навіть у Великій Британії розповсюджували соціальну рекламу, яка закликала не купувати товари з РФ, щоб не інвестувати гроші в російську армію. Як розповів нардеп Борислав Береза, британці писали: «Кожен раз, коли ви купуєте російські товари, ви інвестуєте в криваву армію».

Перед словом «армія» поставили закреслене слово «Мері», таким чином обігравши назву напою «Кривава Мері».

Вікторія Антонюк, Національне бюро розслідувань України

Підозрюваний у несплаті податків нардеп від «Народного фронту» Лук’янчук йде в Рахункову палату. Відео

Lukianchuk-Ruslan1

 

Пов’язані з Лук’янчуком та Турчиновим обмінники систематично не направляють автоматичну податкову звітність в ДФС, повідомляє Національне бюро розслідувань України.

Народний депутат від фракції «Народний фронт» Руслан Лук’янчук висунув свою кандидатуру на участь у конкурсі на посаду члена Рахункової палати, до повноважень якої входить контроль за використанням бюджетних коштів і проведення фінансових перевірок органів державної влади.

Про це йдеться на сайті Bihus.Info.

Нардеп Лук’янчук раніше фігурував в розслідуванні «Наші гроші», де журналісти з’ясували, що мережу з більш ніж тисячі обмінників, пов’язаних з народним обранцем, систематично не направляють автоматичну податкову звітність в ГФС.

Тобто Руслан Лук’янчук не відповідає, щонайменше, двом вимогам до члена Рахункової палати — про бездоганну ділову репутацію та відсутність членства в політичних партіях, оскільки числиться в списках «Народного фронту».

Раніше повідомлялося, що ГПУ просить Верховну Раду дати згоду на притягнення до кримінальної відповідальності і арешт нардепа від «Народного фронту» Максима Полякова, підозрюваного в отриманні 7,5 тис. доларів хабара і зловживанні службовим становищем.

Колишній очільник поліції Києва Олександр Терещук має 3 квартири, а його донька перемагала у тендерах МВС. Відео

Tereshuk-Oleksandr2

 

Колишній очільник поліції Києва, а нині перший заступник голови Одеської облдержадміністрації Олександр Терещук має кілька земельних ділянок та будинків столиці, а його дочка – співвласник новобуду на Печерську.

Про це повідомляє Національне бюро розслідувань України.

Серед майна Терещука – три квартири у Києві, 0,4 га та будинок у селі Проців під Києвом, будинок у приватному секторі у столичних Жулянах.

«З приводу процівського будинку. Так, я дійсно купив землі 40 соток. Купив, підготував документи, отримав дозвіл на забудову. Зараз є будівля, невеликий садовий будиночок, збудував я, він не введений в експлуатацію. Ну, і там помічні будівлі. Саджаю там картоплю, полуницю, малину. Зараз не маю часу, а раніше саджав», — пояснив чиновник.

В автопарку родини Терещуків джипи Фольксваген Тігуан і Ауді К’ю7, трицикл і новенький трактор. Серед інших «свіжих» надбань – барокамера вартістю у понад 800 тисяч гривень. А заощаджень у Терещуків – більше мільйона гривень.

Дружина Терещука – Ольга Терещук – підприємцем зареєструвалася лише минулого року.

Але успішною бізнес-вумен виявилася донька Терещуків, дружина інспектора з обігу зброї київської Нацполіції Анатолія Сорочинського – Оксана.

У 2016 році родина Сорочинських задекларувала два позашляховики – Ніссан Кашкай і Ауді К’ю5, дві квартири та поки не завершений маєток під Києвом.

У Голосіївському районі столиці Оксана Сорочинська має 400 квадратних метрів офісних приміщень, а відтак і 400 тисяч гривень щорічного заробітку з оренди.

Ще Сорочинська є співвласницею новобуду на вулиці Верхньогірській, в елітному Печерському районі столиці. Об’єкт на тисячу сто квадратних метрів виставили на продаж за 78,5 мільйонів гривень.

Єдиний партнер Сорочинської у цьому проекті – столичний забудовник Олександр Шихненко. Про співпрацю із донькою Терещука бізнесмен говорити не хоче.

У декларації Сорочинських йдеться також про чималі позики. Одна з них – 2 мільйони гривень – була позичена Оксані Сорочинській власним свекром.

За інформацією з відкритих реєстрів, Володимир Сорочинський зареєстрований як фізична особа підприємець, мешкає у Коростишеві Житомирської області і займається обробкою каменю.

Відзначається, що Оксана Сорочинська почала свою успішну кар’єру лише 3 роки тому у ДП «Розвиток» МВС, де навіть донедавна отримувала матеріальну допомогу коштом платників податків.

Водночас Сорочинська знайшла ще понад 2 мільйони гривень для статутного внеску у ТОВ «Новітнє обладнання», яке у 2016 році активно перемагало у тендерах. Левова частка замовлень надійшла від МВС.

Поговорити про майнові і тендерні з Оксаною Сорочинською журналісти не змогли – генеральської дочки не знайшли ні у квартирах родини, ні у будинку, ні на роботі.

Сумніваючись у законному походженні статків родини Терещуків журналісти подали декларацію Сорочинських до Національного агентства з питань запобігання корупції.

Перевіряти Терещука пообіцяли і нардеп Ігор Гузь, і люстраційний комітет разом з Олександрою Дрік.

Як відомо, у травні 2015 ркоу видання «Наші гроші» повідомило, що Терещук побудував триповерховий особняк на землі, яка заарештована за підозрою в незаконному виділенні.

5 червня прем’єр-міністр Арсеній Яценюк заявив про звільнення начальника ГУ МВС Києва Терещука в порядку люстрації.

Сам Терещук заявляв, що має всі необхідні акти на землю, і будівництво його будинку було повністю законним.

3 липня президент Петро Порошенко скасував люстрацію Терещука.

А 7 липня Терещука повторно призначили начальником ГУМВС у місті Києві.

7 листопада в Україні було створено Національну поліцію й ліквідовано міліцію.

Терещука було призначено тимчасово виконуючим обов’язки начальника ГУ Нацполіції в Києві.

18 листопада МВС призначило Олександра Терещука начальником Головного управління Національної поліції у Києві.

14 грудня 2015 року Терещука звільнили за поданням Хатії Деканоїдзе.



Close
Приєднуйтесь!
Читайте нас у соцмережах: