Архив Квітень 13th, 2017

Акція протесту на Банковій проти тоталітарного закону №3587, що обмежує свободу зібрань. Відео

miting-nesogl1-500x310

 

У Києві неподалік будівлі парламентських комітетів на вул. Банковій відбулася акція протесту проти проекту закону №3587 про «гарантії свободи мирних зібрань».

У ній взяли участь представники різних громадських, профспілкових організацій та активісти, які переконані, що цей законопроект суттєво погіршить ситуацію з реалізацією прав громадян на протест, повідомляєsprotiv.org.

Організатори протесту відзначили, що право мирно збиратися й висловлювати свою думку важливе не тільки для багатьох активістів різних організацій, а я усіх громадян України. Вони вважають, що зараз вкотре здійснюється спроба ухвалити законопроект, який суттєво обмежує цю свободу. Це детальніше пояснив представник правозахисної групи «Ні поліцейській державі» Михайло Лебідь, який разом з правозахисниками аналізує подібні законодавчі ініціативи з 2000 року. Він зазначив, що два тижні тому відновилася робота по доопрацюванню законопроекту №3587 з метою подальшого його ухвалення.

«Ми вважаємо неконструктивним доопрацьовувати поганий законопроект, — зазначив Михайло Лебідь. – Як і взагалі проти ухвалення спеціального закону у цій сфері. До речі, проблеми, які були у попередніх законопроектах, є й у нинішньому №3587. У Європі не скрізь сфера регулюється спеціальним законом, інколи – окремим розділом закону про поліцію. По-друге, в пострадянських країнах спеціальні закони про протести завжди працюють на шкоду громадянському суспільству і демократії У Білорусі, Росії та Казахстані люди вже звикли, що право на свободу зібрань максимально забюрократизовано».

До речі, мітинг проти закону №3587 відбувся на наступний день після акції протесту проти ухвалення проекту Трудового кодексу (законопроект №658). Для незалежних профспілок і громадських активістів це – дежавю. У 2012 році вони боролися одразу проти аналогічних законодавчих ініціатив: Трудового кодексу та законопроекту №2450 про мирні зібрання. Про це нагадав голова КВПУ Михайло Волинець.

«Закон №3587 потрібен для того, щоб були рамки, щоб можна було загнати людей в стійло, — зазначив він під час виступу. – Отримати дозволене право: дозволити чи ні. Зараз намагаються запровадити процедуру повідомлення про акцію протесту за два дні до її проведення, але можуть зробити й усі чотири дні. У цей же час без обговорення і розгляду в комітеті можуть винести закон на розгляд і треба буде одразу виходити на протест і не чекати», — заявив профспілковий лідер.

Народный фронт Яценюка заплатил около 2 млн гривен сестре экс-регионала и главного кнопкодава парламента Антона Яценко. Видео

Yacenko-knopkodav1-500x388

 

«Народный фронт» потратил на пиар 33 млн грн. Лидер фракции Максим Бурбак объясняет: «Это разрешено законом», сообщает Национальное бюро расследований Украины.

«Мы должны популяризировать работу наших депутатов, нашей партии у граждан», — отметил он в интервью «Бигус.инфо».

По подсчетам движения «Честно» рыночная цена рекламы партии Арсения Яценюка значительно выше, чем указанные в отчете 33 миллиона.

Кроме того, мощное политическое сотрудничество партии демонстрирует аренда офиса. Около 2 млн грн фронтовики заплатили семье будто бы конкурента — экс-регионала и члена депутатской группы «Відродження», а еще едва ли не главного кнопкодава парламента — Антона Яценко. Нардеп Яценко прокомментировал такую ситуацию лаконично: Я не моя сестра, и не «Народный Фронт».

«Фронтовик» Денис Дзензерский также выплатил более 11 млн гривен за аренду офиса на 321 кв.м. сестре Яценко.

Объяснить странное арендное сотрудничество не смогли и в НФ.

Отметим, что на финансирование партий в 2017 году из госбюджета выделено 398 млн грн.

Антона Яценко называют «крестным отцом тендерной мафии» в Украине. Его имя фигурирует в ряде журналистских расследований о коррупции и казнокрадстве в сфере государственных закупок.

В 2011 Яценко вместе с другими народными депутатами, избранными в Верховную Раду по списку БЮТ вошли во фракцию Партии регионов. Яценко требовал от Януковича разогнать Майдан.

У #Порошенко знищили частину секретних документів, що стосуються злочинів проти #Євромайдан

poroshenko2004

 

Генпрокуратура заявляє, що адміністрація президента Порошенка знищила частину секретних документів СБУ щодо боротьби з тероризмом під час Євромайдану, а частину роздала колишнім співробітникам.

Про це йдеться в ухвалі суду від 31 березня 2017 року, повідомляє Національне бюро розслідувань України.

Згідно з нею, в рамках розслідування вбивств активістів Євромайдану Генпрокуратура, зокрема, досліджують обставини організації та проведення 18 і 19 лютого 2014 року силового розгону мітингувальників в центральній частині Києва силами і засобами СБУ і Міністерства внутрішніх справ, в тому числі шляхом проведення антитерористичної операції.

Під час досудового розслідування встановлено, що колишні посадові особи СБУ в листопаді 2013 року – лютому 2014 року інформували АП листами, повідомленнями, довідками про стан боротьби з тероризмом і про прийняті рішення щодо приведення сил і засобів суб’єктів боротьби з тероризмом в готовність «посилена» або «підвищена».

Частина зазначених документів була надана адміністрацією органу досудового розслідування і приєднана до матеріалів даної кримінальної виробництва.
Згідно з листом АП від 8 лютого 2017 року, ряд документів, в яких йдеться про кадрові переміщення в СБУ, містить конфіденційну інформацію і в даний час знаходиться в зазначеному відомстві.

У той же час, згідно з наданою інформацією, 15 документів знищені в установленому порядку, а 5 документів були видані працівникам АП, які вже не працюють у відомстві.

«Слідчий зазначає, що зазначені документи мають відношення до розслідуваних подій, мають гриф обмеженого доступу і можуть бути використані як докази в кримінальному провадженні», — сказано в судовому рішенні.

Слідчий висловив сумнів в тому, що зазначені документи знищені і попросив суд надати до них доступ.

Суд задовольнив клопотання і надав Генпрокуратурі доступ до документів, які зберігаються в адміністрації, і підтверджують знищення зазначених доповідних записок СБУ і передачу їх екс-співробітникам.



Close
Приєднуйтесь!
Читайте нас у соцмережах: