Архив Березень 17th, 2017

ветувати, вручення повісток, законопроект №5610, заочне засудження, КПК, кримінальне провадження, Кримінального процесуального кодексу України, Національна асоціація адвокатів України, Петро Порошенко, повідомленя про обвинувачення, права на свободу, правосуддя, строки кримінального провадження, тоталітарні зміни, тримання під вартою

veto3

 

Національна асоціація адвокатів України звертається до президента України Петра Порошенка із закликом застосувати право вето до законопроекту № 5610 «Про внесення змін до Кримінального процесуального кодексу України (щодо удосконалення механізмів забезпечення завдань кримінального провадження)».

Про це інформує офіційний сайт НААУ, повідомляє sprotiv.org.

НААУ заявляє, що законопроект суперечить стратегічним документам, що визначають цілі і напрямки реформ в сфері правосуддя. Зокрема, Стратегія реформування судоустрою, судочинства та суміжних правових інститутів на 2015—2020 роки, яка затверджена указом Президента від 20 травня 2015 року, визначає одним з напрямів реформування «удосконалення процесуального забезпечення справедливості і права на захист під час кримінального провадження». «По суті, пропонованими змінами до КПК перекреслено всю главу «Забезпечення права на свободу та особисту недоторканність», – зазначено у повідомленні.

Адвокати нагадують, що аналіз окремих положень законопроекту свідчить про те, що документ містить численні порушення права осіб на захист (стаття 63 Конституції України) та права бути вчасно повідомленим про обвинувачення.

Якщо законопроект буде прийнято, то зміни до статті 135 КПК, які передбачають, що вручення повісток про виклик буде здійснюватися через офіційні друковані видання, заочне засудження стане правилом і це призведе до зростання сфабрикованих справ з обвинувальними вироками. Адже мільйони українців з об’єктивних і суб’єктивних причин проживають не за місцем своєї офіційної реєстрації.

Значне збільшення строків тримання під вартою (з 12 до 18 місяців) порушить конституційне право громадян на особисту свободу. Підозрювані особи, вина яких ще не доведена, будуть набагато довше триматися в СІЗО, часто в нелюдських умовах.

Разом із запропонованим порядком обрахунку строків при об’єднанні проваджень цим будуть порушені і розумні строки кримінального провадження, закріплені у статті 28 КПК та частині третій статті 5 Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод 1950 року. Затягування розслідування дозволить тримати осіб у невизначеному статусі підозрюваних протягом кількох років.

Битами! На выходе из Верховной Рады, — заступник глави Нацполіції Аброськін публічно підтримав погрози фізичної розправи над нардепом. Фото

Abroskin-Lucenko1

 

В’ячеслав Аброськін з МВС Арсена Авакова поширив запис із закликом фізичної розправи в соцмережі, повідомляє sprotiv.org.

Заступник голови Національної поліції України, начальник Нацполіції в Донецькій області В’ячеслав Аброськін на своїй сторінці у Facebook розповсюдив запис народного депутата Євгена Дейдея із закликом «виховати» іншого нардепа Ігоря Луценка.

Погрози фізичної розправи Аброськін прокоментував наступним чином: «Повністю підтримую Євгена Дейдея… Запроданці без роду і імені, і колишні громадяни РФ загралися. Схаменіться, бо буде пізно».

Погрози покалічити Ігоря Луценка на виході з Верховної Ради заступник голови Нацполіції опублікував після того, як Луценко 15 березня 2017 року в програмі «Великий ефір зі Світланою Орловською» на телеканалі NewsOne прокоментував ситуацію щодо допуску до сесійної зали парламенту посадових осіб Головного управління Національної поліції в Донецькій області.

Кого саме називає «колишніми громадянами РФ» екс-заступник начальника УМВС України в Севастополі Аброськін, який залишався в місті після початку російської окупації, наразі невідомо.

Варто зазначити, що, відповідно до ч. 2 ст. 112 КК, погроза вбивством або заподіянням шкоди здоров’ю народного депутата з метою впливу на його діяльність карається позбавленням волі на строк до п’яти років.



Close
Приєднуйтесь!
Читайте нас у соцмережах: