Архив Листопад, 2016

#Автомайдан організовує акцію протесту «АвакOFF» зі старими рюкзаками для Авакова. Анонс

avakov-vidstavka1-500x349 (1)

 

У неділю, 4 грудня 2016 року, Автомайдан організовує акцію протесту «АвакOFF» з вимогою відставки міністра внутрішніх справ Арсена Авакова. повідомляє sprotiv.org.

«Cаме Аваков є відповідальним за провал процесу атестації співробітників поліції зокрема і реформування Національної поліції та системи МВС загалом», — вважають у громадському русі.

«Це через його кишенькових радників, що з весни 2016р. почали самі відбирати до складу атестаційних комісій таку ж саму кишенькову „громадськість“, ми і вийшли з іншими організаціями з процесу атестації Нацполіції, який перетворився на фарс! Як результат — за офіційними даними, за весь час проведення атестації з лав Національної поліції було звільнено трохи більше 5000 екс-міліціонерів. Це 7,7% від загальної кількості осіб, призначених як такі, що мали пройти атестацію та 4% від загальної кількості штату Національної поліції! Ось це і є „очищення“ органів внутрішніх справ по-аваковськи, рейтинг довіри до яких в українському суспільстві до атестації був на рівні статистичної похибки! То як після подібної імітації очищення корумпованих та профнепридатних екс-міліціонерів можна говорити про якусь реформу та повернення довіри суспільства?!

Більш того, Аваков не просто фактично зруйнував процес атестації своїми ручними членами комісій, що захопили в них більшість і отримали можливість приймати будь-які рішення на свою користь, даючи шанс проходити атестацію навіть найодіознішим екс-міліціонерам, він повернув та повертає зараз на керівні посади „перевірені“ кадри старої системи МВС, проти якої ми всі боролися останні три роки з початку Революції Гідності! Як один із яскравих прикладів — нещодавня спроба призначити керівником поліції Черкащини одіозного полковника Валерія Лютого, що очолював ДАІ Харкова та Харківської області, був радником мера Харкова Кернеса та мав бути звільнений за результатами атестації, набравши лише 14 балів з 60 можливих з тестування на логіку та 28 балів у тестах на профпридатність! І лише спротив громадських активістів Черкащини не дозволив Авакову всадити в крісло Лютого як і сепаратиста Антона Шевцова на посаду очільника Вінницької поліції завдяки акціям протесту громадськості! Окрім цього можна згадати призначення Аваковим на керівні посади таких одіозних осіб як Ілля Кива, Сергій Чеботар, Василь Паскал, Вадим Троян, Олексій Тахтай, Ігор Клименко, Ігор Купранець. І це лише топ-посадовці МВС.

Останньою краплею для нас стала нещодавня відставка Глави Національної поліції Хатіі Деканоідзе, адже знаючи зсередини всі ті процеси, що відбувалися в системі МВС після її приходу, ми чудово розуміємо, що на реформі поліції без Деканоідзе можна ставити хрест. Більш того, ми зараз отримуємо безліч інформації про масштабний відкат до старої системи МВС по всій Україні, яку найближчим часом почнемо оприлюднювати.

Також, будучи на посаді міністра МВС з лютого 2014р., Аваков повністю провалив і внутрішні розслідування стосовно працівників МВС, що брали участь у репресіях проти активістів Майдану! Як одне з яскравих тому підтверджень — на сьогоднішній день близько половини беркутівців, що розганяли Майдан три роки тому, а також калічили протестуючих 1-го грудня на Банковій, продовжують працювати в спецпідрозділах тепер уже поліції! Тобто фактично Аваков особисто покриває всіх цих злочинців!

Як і корупціонерів у системі МВС, бо як інакше можна назвати те, що його син(!), Олександр Аваков, був замішаний у скандалі з закупівлею рюкзаків для підрозділів МВС разом з екс-заступником міністра Сергієм Чеботарем? Цю справу зараз розслідує НАБУ і сподіваємося вже найближчим часом ми отримаємо конкретні результати даного розслідування з висунутими підозрами фігурантам справи.

Підсумовуючи все вище сказане, хочемо з впевненістю заявити, що міністр МВС Арсен Аваков свідомо провалив реформу Національної поліції та системи МВС загалом, на яку виділялися в тому числі кошти та ресурси іноземних донорів. За гарною обкладинкою з фотографіями запуску патрульної поліції в регіонах України, до створення якої Аваков не мав жодного відношення і якою прикривалися весь цей час перед іноземними фондами та дипломатами, сховали всю ту ж стару корупційну систему МВС „по-новому“.

Але ми чітко усвідомлюємо, що з Аваковим на посаді міністра внутрішніх справ подібні процеси в системі МВС є вже незворотніми! Саме тому в неділю, 4-го грудня, ми проведемо першу акцію з вимогою відставки Авакова та призначення на цю посаду не політичну фігуру, а зовнішнього професіонала, який зможе завершити розпочату Хатією Деканоідзе реформу та зупинити відкат МВС до старої корумпованої системи!

УВАГА! Збір о 12:00 тут ►https://goo.gl/maps/aFcnWdcveHC2 за Національною філармонією (Київ, Володимирський узвіз, 2). Прохання тепло одягатися, брати з собою чай/каву в термосі та старі рюкзаки для Авакова і встановити на свій смартфон програму Zello. Подробиці акції та план дій будуть нами оголошені вже на місці збору», — йдеться у заяві Автомайдану.

#Аваков на 1 млрд гривень без конкурсу закупив 635 джипів для Нацполіції. Розслідування

avakov-poroshenko-kaznokrad1

 

Компанія «Ніко» продала поліції автомобілів уже більше, ніж на 1 млрд гривень, повідомляє Національне бюро розслідувань України.

У поліції з’явився свій «автомобільний» фаворит. «Ніко», офіційний дистриб’ютор Mitsubishi в Україні, виграла черговий тендер на поставку патрульних автомобілів. У 2017 році компанія має передати копам 635 позашляховиків Mitsubishi Outlander. Сума угоди – 959,6 млн гривень (зараз відбувається кваліфікація переможця).

Найцікавіша «деталь» тендера – він був кваліфікований як оборонний та відбувся за участю одного учасника за процедурою переговорів.

Після Майдану «Ніко» вже не вперше виграє великий тендер поліції. Рік тому компанія здобула перемогу в конкурсі на постачання поліцейським двох моделей близько трьох сотень французьких машин – 104 Renault Duster і 192 Renault Dokker. Щоправда, тоді сума контракту була значно скромнішою – 122,5 млн.

Перший поліцейський Mitsubishi Outlander міністр внутрішніх справ Арсен Аваков представив ще влітку. Вже тоді урядовець пообіцяв, що саме цим автомобілем оновиться парк Національної поліції.

Правда, тоді, незважаючи на обіцянки міністра, закупівля була під питанням: вона ще потребувала схвалення інвестора – уряду Японії, так як автомобілі купуються в рамках Кіотського протоколу. Але цієї осені Аваков разом зі своїм новим заступником Анастасією Дєєвою з’їздив у Токіо. Незрозуміло як, але «дуету» з МВС вдалося переконати японців, що Mitsubishi Outlander – саме те, що потрібно українським патрульним.

Україна вже купувала автомобілі за кіотські гроші. У 2012 році уряд підписав контракт на поставку гібридних патрульних машин Toyota Prius, які нині є основою автопарку поліції. Але, незважаючи на те, що проект із Toyota і Mitsubishi реалізується в рамках однієї «екологічної» програми, є в нового контракту нюанси, які істотно відрізняють його від попередньої закупівлі машин для поліції. Контракт на закупівлю «Пріусів», більшість з яких уже розбито, було укладено безпосередньо між Україною та акціонером «Тойоти» – компанією Sumitomo Corporation. А ось із Mitsubishi – все по-іншому. Переможець тендера – «Ніко Діамант». Це український дилер, який входить до складу відомої української автомобільної групи «Ніко».

Зрозуміло, що найбільше на поставках Mitsubishi Оutlander заробить їхній виробник. Але й «Ніко» не залишиться без «копійки». До того ж «Ніко» належить 40% акцій у спільному японсько-українському підприємстві «Ем Ем Сі Україна», через яке автомобілі імпортуватимуться до України.

Нагадаємо, що влітку у розслідуванні «Бізнес на новій поліції. Хто заробить на постачанні машин для копів» видання «Главком» припускало, що саме «Ніко» заробить на закупівлі Mitsubishi Оutlander. Так воно й сталося.

Кому належить «Ніко»?

Компанія належить маловідомому бізнесменові Івану Ніколайчуку. У відкритих джерелах інформації про нього практично немає. Учасники ринку в неформальних бесідах розповіли «Главкому», що Ніколайчук в Україні практично не з’являється, живе у Люксембурзі, а бізнес веде його син Станіслав.

Втім, Станіслав – бізнесмен теж відносно непублічний. Відомо лише, що він підтримує відносини з футбольним клубом «Динамо» і братами Суркісами. Однак стверджувати, що ці відносини виходять за рамки ділових, підстав немає.

Чи має сім’я Ніколайчуків своє лобі у владі, джерела видання серед автодилерів лише припустили, що з урахуванням того, що компанія «Ніко» на ринку вже близько 30 років, вона не могла не налагодити зв’язки у владних колах.

До речі, «Ніко» вже вигравала тендери МВС при Вікторі Януковичі. Наприклад, у 2012-му компанія продала силовикам 25 автомобілів Mitsubishi Lancer X. Але тендери 2015—2016 рр. – найбільші перемоги за всю історію компанії.

Які машини закуповує поліція?

Українська поліція їздитиме не на стандартних Mitsubishi Outlander. В її розпорядження надійде найкрутіша модифікація кросовера – PHEV. Ця абревіатура розшифровується як гібридний електромобіль, який можна заряджати. Іншими словами, він може їздити як на бензині, так і на електриці.

Виходячи з даних тендера, за кожен Mitsubishi Outlander PHEV «Ніко» заплатять по 1,5 млн гривень. Якщо рахувати за курсом НБУ, то це близько $58 тис. Для порівняння: в Британії за таке ж авто просять від 31,7 тис. фунтів. А це приблизно $39,5 тис.

Віталій Єрмаков, Національне бюро розслідувань України

Экс-регионал Владимир Ландик рассказал как экс-регионал, сепаратист Владимир Медяник надурил Парубия и Наливайченко. Видео

Medanyk-Volodimir1-500x375

 

Экс-регионал Владимир Ландик рассказал, кто мешал освободить захваченные здания Луганска на первых этапах – еще в 2014 году.

Заявление Ландика прозвучало в эфире skrypin.ua (смотреть с 3 часа 15 минуты), сообщает Национальное бюро расследований Украины.

«Целую неделю он (экс-регионал Владимир Медяник. – ред.) кормил нашего нынешнего спикера Парубия, Валентина Наливайченко и кто-то там еще был третий. Они целую неделю были в Луганске. Мы им говорили, что не надо вам, силовикам, идти освобождать это помещение, мы сами освободим. Я приехал к Турчинову — тогда президенту — и говорю: дайте, чтобы мы не с двухстволкамы ходили, дайте нам нормальное оружие. У нас не то, что 100, но и тысяча будет бывших и нынешних офицеров. А они говорят: не можем, потому что нет там БТР. А я говорю: я БТРов привезу 5 сразу, потому что я делал ретровыставки старых автомобилей, а туда … везли и БТР. Оказалось, что у нас БТРов штук 10 — официальных, с номерами», — рассказал Ландик.

По его словам, Турчинов давал команду освободить здания, но Медяник «тянул резину».

«И прилетела „Альфа“, и сидела у нас „Альфа“. Сидела в Счастье на базе СБУ… Они были готовы идти, а им не давали команду. А почему? Потому что Медяник им говорит: я уже завтра принесу от них (террористов. – ред.) согласие… То есть, они тянули резину. За это время захватывали другие города, завозилось фурами оружие… Турчинов наверняка дал команду освободить. А эти слушали Медяника», — подчеркнул экс-регионал.

Нардеп Денисенко объяснил, почему не трогают рашистку Монтян

Montyan-Tetyana-Lugandon1-500x373

 

В Украине до сих пор не привлечены к ответственности не только депутаты из «Оппоблока», но и такие, как Татьяны Монтян, из-за того, что им удается договариваться.

Об этом в эфире «5 канала» заявил народный депутат фракции БПП Вадим Денисенко, сообщает Национальное бюро расследований Украины.

«Причина в том, что среднее и низшее звено продолжает договариваться», — уверен Денисенко.

По его словам, за Монтян тоже кто-то стоит, кто договорился с соответствующими структурами.

45 офшорних компаній, — сестра екс-регіонала Льовочкіна очолила топ-5 власників офшорів. Інфографіка

Ukr-ofshori1 (1)

 

Електронні декларації показали, що майже половина закордонних компаній у власності українських держслужбовців і депутатів — розташована у офшорах.

Про це пише Національне бюро розслідувань України.

Як зазначається, аналіз усього масиву електронних декларацій проектом «Народне НАЗК» показав — 115 декларантів вказали, що мають у власності компанії за кордоном.

Загальна кількість таких компаній – 375 і розташовані вони у 41 країні світу. З них 237 компаній 58 декларантів  — в офшорних зонах.

Відкриває п’ятірку лідерів за кількістю офшорів голова депутатської групи «Партія Відродження» Віталій Хомутиннік. Він має у власності 9 компаній, що зареєстровані за кордоном.

Із результатом у 13 компаній його випереджає заступник голови депутатської групи «Воля народу» Степан Івахів.

Третє місце розділили троє: член депутатської фракції партії «Блок Петра Порошенка» Максим Єфімов, а також  члени депутатської групи «Воля народу» Іван Фурсін та Олександр Фельдман. У кожного з них по 22 компанії в офшорах.

Депутат від «Опозиційного блоку» Вадим Новинський дійшов до кругленької цифри   — в нього задекларовано 30 компаній за кордоном.

І лідером у рейтингу стала член партії «Опозиційний блок» та сестра екс-голови адміністрації президента Януковича — Юлія Льовочкіна. На її рахунку 45 офшорних компаній.

Лідером за кількістю офшорних компаній, що мають українських власників, є Кіпр – на острові розташовано 136 підприємств, які теоретично могли би сплачувати податки в український держбюджет.

На другому та третьому місцях  — Британські Віргінські та Сейшельські острови. Їм українські олігархи довірили 50 та 20 компаній відповідно.

У наступних офшорах кількість компаній значно скромніша: Люксембург – 5, Швейцарія – 4, Джерсі – 3, Мальта – 3, Сент-Кіттс і Невіс – 3, Гонконг – 2, Кайманові острови – 2, Сінгапур – 2, Американські Віргінські острови – 1, Бермудські острови – 1, Болгарія – 1, Гібралтар – 1, Маршаллові Острови – 1, ОАЕ– 1, Острів Мен – 1. А ще у деклараціях вказані 28 компаній, що зареєстровані в Росії.

Майданівець, фото якого облетіли увесь світ, заявив, що наказ бити студентів на Майдані віддав #Льовочкін

pobiti-maidanivci1-500x319

 

Майданівець, фото якого облетіли увесь світ, переосмислює події трирічної давнини, повідомляє Національне бюро розслідувань України.

Батько з сином, обидва із закривавленими обличчями, стоять перед беркутівцем на вулиці Інститутській у Києві. Цей знімок на початку 2014 року облетів увесь світ. Завдяки йому мільйони людей дізнались, що відбувається в Україні. Сьогодні чоловік з фото – Микола Кузнецов переосмислює події Майдану.

У своєму інтерв’ю для Радіо Свобода Кузнецов каже, що відбулася фальсифікація подій, які сталися три роки тому. «Студентів побили для того, щоб зібрався Майдан. Це очевидно. Це був план, за яким повинен був здійснитися державний переворот, щоб скинути Януковича», – переконаний Кузнецов.

На його думку, наказ бити людей віддала людина з близького оточення Януковича. Кузнецов прямо не називає прізвища, але з його слів зрозуміло, що він має на увазі Сергія Льовочкіна, колишнього керівника адміністрації президента.

«Коли били студентів? Били їх під камери „Інтера“. „Інтер“, відомо, кому належить. Так само наказ бити студентів віддала людина з оточення Фірташа. Били під камери, знімали», – впевнений майданівець.

Також Кузнецов не вірить, що за нинішньої влади та чинного генерального прокурора справа Майдану буде розслідувана і винні понесуть покарання.

«Ця людина була другою після Януковича за впливом у Партії регіонів. І не буде проти неї справ. Ніхто не посаджений, ніхто й не буде посаджений. Нинішній генеральний прокурор – він генеральний прокурор в піар-агентстві. Для людей це була Революція гідності – це безумовно, а для олігархів – це був переворот руками людей», – з сумом зазначив один із символів Євромайдану.

Чиновник-педофил Вадим Симонов слишком поздно заинтересовал украинскую прокуратуру

Simonov-Vadym1-300x224

 

Генеральная прокуратура Украины направила официальный запрос российским коллегам с требованием выдать задержанного по подозрению в педофилии гражданина Украины Вадима Симонова.

Такой информацией с корреспондентом информационного агентства Proudtimes.ru поделился первый заместитель руководителя следственного управления по Ростовской области Станислав Ковалев, пишет 40ka.info.

По словам Ковалева, Вадим Симонов является фигурантом трех уголовных дел в ГПУ (систематическое злоупотребление должностным положением, коррупция и хищение бюджетных средств в особо крупных размерах), следовательно, украинская сторона просит незамедлительно выдать подозреваемого.

«Пока что официальный запрос украинских коллег рассматривается соответствующими органами, но по тяжести преступления противоправные действия Вадима Симонова на территории Российской Федерации являются приоритетными. Таким образом, выдача подозреваемого на родину маловероятно. Надеюсь, что в Генеральной прокуратуре Украины осознают всю тяжесть преступления В. Симонова в Ростове и согласятся вынести заочный приговор подозреваемому. Это нормальная практика. В целом, нам не вполне понятно, почему фигурант находился на территории Украины, а также непризнанных Народных Республик в течение полутора лет с момента открытия уголовного производства, но только теперь его начали искать правоохранители. В российской практике такая халатность обернулась бы внутренним расследованием», — считает заместитель руководителя следственного управления по Ростовской области Станислав Ковалев.

«Касательно информации об ухудшении здоровья задержанного, распространенной накануне украинскими телеканалами, заверяю, что ничего из этого не является правдой. В СИЗО № 4 Ростова-на-Дону допущен адвокат, а также родственники В. Симонова прибывшие накануне из ДНР. Никаких претензий к условиям содержания подозреваемого не возникало. Был инцидент с приступом, начавшимся у задержанного в середине дня 16.11.2015. Врач засвидетельствовал амфетаминовый психоз начальной стадии, который не является угрозой для жизни подсудимого или же достаточной причиной для госпитализации. Подозреваемый находится под наблюдением медиков, раз в сутки его осматривает нарколог, пока что состояние господина Симонова не может вызывать беспокойства», — резюмировал С. Ковалев.

Напомним, 22 марта 2014 года сотрудники следственных органов Украины изъяли у заместителя главы фитосанитарной и ветеринарной службы Украины Вадима Симонова 1 млн. 717 тыс. долларов США, а также 1 млн. 250 тыс. грн. и 9 тыс. евро. В ходе расследования выяснились новые факты, указывающие на систематическое злоупотребление должностным положением, коррупцию и хищение бюджетных средств в особо крупных размерах. Вадим Симонов является фигурантом трех уголовных дел в Украине, что не мешало ему де-факто отмывать миллионы, курируя преступные схемы ветеринарной и фитосанитарной службы Украины через подставных лиц.

В конце октября Вадим Симонов получил контроль над новосозданной структурой — фитосанитарной службой Донецкой Народной Республики, после чего выехал на территории Российской Федерации для консультаций. В пятницу, 13 ноября 2015 года, гражданин Украины В. Симонов был задержан сотрудниками правоохранительных органов по подозрению в педофилии. В то же день ему было предъявлено обвинение по статье 134 УК РФ (половое сношение и иные действия сексуального характера с лицом, не достигшим шестнадцатилетнего возраста). Журналистов в СИЗО № 4 Ростова-на-Дону, где содержится Вадим Симонов, не допускают.

Як забрати кошти з банку-банкрута: досвід екс-регіонала Віталія Хомутинніка. Розслідування

homuttinnik14-500x300

 

Щоб бути одним з найбагатших депутатів Верховної Ради, потрібно не лише вміти заробляти гроші, а й вчасно їх виводити з банків, які ось-ось збанкрутують. Тож майстер-клас від народного депутата.

Щоб бути одним з найбагатших депутатів Верховної Ради, потрібно не лише вміти заробляти гроші, а й вчасно їх виводити з банків, які ось-ось збанкрутують.

У 2014 році депутату з групи «Відродження» Віталію Хомутинніку, статки якого за даними останнього рейтингу Forbes сягають 133 млн дол, вдалося вивести депозит з Брокбізнесбанку перед самим крахом фінансової установи.

У цьому ж банку знаходилися кошти ЗНКІФ «Каскад-інвест», який належить Хомутинніку. Хоча банк у лютому 2014 року вже не міг виконувати зобов’язання перед клієнтами, компанія депутата так само зуміла повернути свої кошти.

Як Хомутинніку це вдалося в той час, коли інші вкладники, в тому числі держава, «поховали» мільярди гривень у злощасному банку?

Брокбізнесбанк став однією з перших фінансових установ, яку було визнано неплатоспроможною після Революції гідності. Тимчасова адміністрація була введена в цей банк 3 березня 2014 року. Належав він олігарху Сергію Курченку.

Балансова вартість активів банку до революції сягала 20 млрд грн. Проте перед введенням тимчасової адміністрації з банком гарно «попрацювали».

Оціночна вартість активів, за останніми даними Фонду гарантування вкладів, які є у розпорядженні видання «Економічна правда», становила лише 3,3 млрд грн. Банк досі винен майже півмільярда гривень рефінансування Національному банку.

Крім того, майже 10 тис людей втратили близько 1,2 млрд грн. Це загальна сума вкладів, які перевищували 200 тис грн і не були гарантовані ФГВФО.

З інформації випливає, що деякі наближені до влади особи могли знати про майбутнє банкрутство банку ще в лютому 2014 року, коли головою НБУ був Ігор Соркін. В той час банк уже не виконував своїх зобов’язань. Форуми були переповнені повідомленнями, що людям не віддають депозити.

Кореспондентський рахунок банку був порожнім, та деякі «обрані» знайшли вихід.

Журналісти звернули увагу на цікавий факт у декларації Віталія Хомутинніка: депутат отримав 840 тис грн допомоги від Олександра Яворського.

«Це повернення фінансової допомоги, яку я йому надав у 2014 році та на початку 2015 року. Загальна сума допомоги становила 38 млн грн. Залишилося ще десь 23 млн грн. Ці 840 тис грн — частина погашення боргу», — пояснив Хомутиннік.

На питання, чому він надав Яворському гроші, Хомутиннік відповів: «Це мій товариш. У нього були бізнес-питання. Я допоміг без жодної користі».

Проте інформація, яка є у розпорядженні ЕП, може свідчити, що фінансова допомога товаришу мала на меті виведення активів з банку. Більше того, ця допомога, скоріш за все, була потрібна Хомутинніку, а не Яворському.

Олександр Яворський — президент групи компаній «Біокон». За її даними, фірма є найбільшим логістичним оператором на фармацевтичному ринку України.

Джерела ЕП стверджують, що компанія кредитувалася у Брокбізнесбанку. У той же час в Хомутинніка та його компанії були у цьому банку кошти, які вже не можна було зняти з рахунків. Проте завдяки коштам депутата та його компаній відбулося згортання кредитної заборгованості групи компаній «Біокон».

У 2011—2012 роках фонд «Каскад-інвест» Хомутинніка придбав безготівкових дорогоцінних металів майже на 65 млн грн. Вийти з такої інвестиції компанія вирішила у лютому 2014 року, незадовго до банкрутства банку.

За словами джерел ЕП, банк уже порушував нормативи валютної позиції і не мав реальної економічної можливості купувати цей метал. Проте для фонду «Каскад-інвест» він зробив виняток і придбав його на свій баланс.

«Каскад-інвест» направив виручені кошти на збільшення статутного капіталу ТОВ «Українська інвестиційна компанія», засновником якої є сам фонд.

Далі «Українська інвестиційна компанія» направила ці кошти як поворотну фінансову допомогу ТОВ ХФК «Біокон», яке за допомогою цих коштів погасило свої кредити перед банком і стало боржником «Української інвестиційної компанії».

За словами джерела в банку, аналогічно було вчинено з частиною власного депозиту Хомутинніка, близько 20 млн дол. Кошти через «Українську інвестиційну компанію» пішли на згортання кредитного боргу однієї з компаній групи «Біокон».

За даними єдиного державного реєстру юридичних осіб, статутний капітал «Української інвестиційної компанії» в січні 2014 року становив близько 26 млн грн. Проте у 2014 році статутний капітал був збільшений мінімум до 157 млн грн.

Як свідчить бізнес-пошукова система Youcontrol, 16 червня 2014 року «Українська інвестиційна компанія» повідомила про зменшення статутного капіталу зі 157 млн грн до 91 млн грн, а в 2015 році її статутний капітал скоротився до 68 млн грн.

До слова, в декларації депутата за 2014 рік на його рахунок у Приватбанку було внесено 206 млн грн. За словами джерел у Брокбізнесбанку приблизно така сума у гривневому еквіваленті лежала на рахунку депутата на початку 2014 року і була виведена з банку через операції поворотної фінансової допомоги.

Хомутиннік не відповів, чи тримав він депозит у Брокбізнесбанку. Він прокоментував лише ту інформацію, яка стосувалася суми, вказаної у декларації.

«У 2014—2015 роках я особисто як фізична особа надав безвідсоткову фінансову допомогу своєму товаришу Олександру Яворському у розмірі близько 38 млн грн. Фінансова допомога, що була надана з мого особистого рахунку у ПАТ КБ Приватбанк, повертається досі», — сказав Хомутиннік.

Також він зазначив, що не має стосунку до оперативної діяльності будь-яких підприємств: усі вони передані в управління.

«Каскад-інвест» не відповів на запитання ЕП про виведення коштів з Брокбізнесбанку. «Вся інформація щодо діяльності фонду, що не має статусу комерційної таємниці, знаходиться у відкритому доступі», — зазначили у фонді.

Фонд гарантування вкладів також не став коментувати виведення коштів народним депутатом, зазначивши, що така інформація є банківською таємницею.
Загалом ситуація неоднозначна.

«Каскад-інвест» і Хомутиннік виводили кошти з Брокбізнесбанку, і надання поворотної фінансової допомоги є законною операцією. З іншого боку, за словами джерела ЕП, банк не мав економічної спроможності для придбання безготівкового золота фонду і переведення валютного депозиту депутата у гривню.

Більш того, проведені операції порушують черговість задоволення кредиторських вимог банком, який визнаний неплатоспроможним. Якби не інсайдерська інформація і неправомірні дії банку, Хомутиннік навряд чи повернув би депозит.

Олександр Мойсеєнко, Національне бюро розслідувань України

Еще один евроинтегратор: замминистра Сергей Петухов не смог объяснить 324 тысячи долларов наличкой

Petuhov-Sergyi1-500x333

 

Заместитель министра юстиции Сергей Петухов не может объяснить наличие у него 324 тысяч долларов наличности.

Об этом на своей странице в Facebook написал юрист Александр Леменов, сообщает Национальное бюро расследований Украины.

«На выходных имел публичную дискуссию с заместителем министра юстиции Сергеем Петуховым. Он публично дал обещание объяснить свое состояние, особенно 324 тысячи долларов наличности, взяв соответствующие документы в ГФС», — написал он.

Леменов напомнил, что Петухов до прихода в Кабмин около 8 лет работал на руководящих должностях в DF Group Дмитрия Фирташа и ООО «Карпатыгаз».

Он допускает, что эти средства действительно могли бы быть оплачены в качестве заработной платы топ-менеджера, но за последние 3 месяца работы в ООО «Карпатыгаз» Петухов получил 147 724 гривен.

«Иными словами, это около 2 тысяч долларов в месяц. И это на пике его карьеры в корпоративном бизнесе Фирташа в должности в компании, которая является лидером по добыче газа и газоконденсата в стране», — подчеркивает юрист.

По его словам, собрать 324 000 долларов Петухов мог только при условии 162 месяцев (13,5 лет) непрерывной работы, при этом без затрат.

«Однако возможен еще один вариант — получение „черного“ кэша при работе на Фирташа, из которого не платились налоги», — резюмировал Леменов.

Стоит отметить, что Петухов заместитель Павла Петренко по вопросам европейской интеграции.

Генпрокурор #Луценко руйнує слідство навіть там, де воно було близьким до цілі

Lucenko-genprokuror1

 

Генеральний прокурор Юрій Луценко дає змогу корупціонерам уникнути покарання.

Про це заявив глава парламентського комітету з протидії корупції Єгор Соболєв, повідомляє Національне бюро розслідувань України.

«Через піар у Facebook, через намагання показати, „що я роблю“, генеральний прокурор руйнує слідство навіть там, де воно було близьке до цілі. Проблема в тому, що нинішнє керівництво держави сприяє, саботує, щоб ніхто – ані з організаторів, ані з виконавців – не відповів за Євромайдан. Це тому, що вони й надалі є партнерами в дуже великому бізнесі з обкрадання держави», — сказав Соболєв.

Соболєв нагадав, що досі на посаді залишається глава Центрвиборчкому Михайло Охендовський, прізвище якого знайшли в амбарній книзі Партії регіонів.

«Найстрашніше серед того, що не зробив Луценко, — він довго не підписував підозру на Онищенка, який за цей час встиг долетіти до Лондона, сказати там, що його політично переслідують, звернутися по притулок й отримати імунітет. Якби не було звернення щодо притулку, то було б можливим затримання через Інтерпол. Луценко фактично дав йому час, щоб той вирішив свої справи. Друга річ – справа Гречківського, коли генпрокурор відрапортував, що член ВРЮ взяв хабара. Минуло два місяці, а Гречківський спокійно працює членом ВРЮ, яка тепер ребрендується до Вищої ради правосуддя», — зазначив Соболєв.



Close
Приєднуйтесь!
Читайте нас у соцмережах: