Архив Серпень 25th, 2016

НАБУ відкрило кримінальне провадження про незаконну купівлю 18 га лісу Аваковим за часів його губернаторства

Avakov-zemlya1

 

Національне антикорупційне бюро України підозрює колишнє керівництво Дергачівської райдержадміністрації в незаконному відчуженні земельної ділянки площею 18,15 га в інтересах АТ «Інвестор», повідомляє Національне бюро розслідувань України.

Про це йдеться в ухвалі Солом’янського районного суду м. Києва.

В кінці грудня 2005 року РДА та «Інвестор» уклали договір купівлі-продажу земельної ділянки (кадастровий номер 6322083000:04:000:0363) несільськогосподарського призначення на території Черкасько-Лозівської сільської ради Дергачівського району Харківської області.

Ця земля з 2001 року була в оренді у «Інвестора» – на ній розташовувався оздоровчий табір «Лісова стежка». В 2006 році «Інвестор» перепродав ділянку своєму дочірньому підприємству «Інвестор Еліт Буд».

У квітні 2016 року “Центр протидії корупції” через суд змусив Генпрокуратуру порушити кримінальне провадження.

З матеріалів суду відомо, що на почату липня НАБУ зареєструвало кримінальне провадження №42016000000001753 про незаконний продаж згаданої землі. В своєму клопотанні детектив вказав, що за нормами Земельного кодексу та постанови уряду перед продажем ділянки мав бути розроблений та затверджений проект землеустрою для відведення. Але Дергачівська РДА таких рішень не приймала, а відразу  ж розпорядженням від 26.12.2005 «Про продаж земельної ділянки несільськогосподарського призначення АТ «Інвестор» вирішила здійснити продаж земельної ділянки.

Крім того, частина ділянки площею 7,74 га знаходиться у межах с. Лісне і розпоряджатися нею мала право лише сільрада. Інша частина ділянки площею 7,1 га відноситься до земель лісового фонду. І її розмір перевищив допустимий розмір (до 5 га) для передання таких ділянок у приватну власність.

НАБУ звернулося до суду за дозволом про доступ до документів, які зберігаються в Дергачівській РДА і стосуються відносин з АТ «Івестор». Суд це клопотання задовольнив.

42% акцій харківського АТ «Інвестор» належать дружині нинішнього міністра внутрішніх справ Арсена Авакова Інні Аваковій, яка є головою наглядової ради підприємства. Ще 1,69% акцій належить сину міністра Олександру Авакову. Також майже 10% акцій володіє народний депутат Ігор Котвіцький, який фігурує в кримінальному провадженні НАБУ про незаконне виведення з України $40 млн.

В 2011 році прокуратура в суду змогла довести, що Дергачівська РДА перевищила повноваження при продажі 18,15 АТ «Інвестор». Але після зміни влади «Інвестор Еліт Буд» зумів відсудити ці рекреаційні землі. За даними «Слідство.Інфо», в 2015 ця земля була перепродана ТОВ «Лісова галявина». Її основний бенефіціар – Інна Авакова.

В 2005—2010 роках Арсен Авакова очолював Харківську обласну державну адміністрацію.

Пойманный на взятке замминистра Роман Василишин смеется над правоохранителями

Vasilishin-Roman1-500x381

 

Что такое сказка со счастливым концом? Это когда принц на белом коне приезжает к королю, протягивает ему окровавленный мешок и говорит – вот тебе голова дракона. А Его Величество протягивает в ответ красивый пакет с королевской эмблемой и отвечает – а тебе вот рука принцессы. Все счастливы. Почти. В жизни все очень похоже – вот тебе пойманный коррупционер, а в ответ – вот тебе гуманное украинское правосудие.

На днях Апелляционный суд Киева удовлетворил ходатайство защиты замглавы Минздрава Романа Василишина о его отстранении от должности. Все просто замечательно – господин Василишин может хоть завтра возвращаться на работу. А почему бы и нет? Почему бы суду не проявить гуманность во всей ее неумолимой полноте, если речь идет не о ком-то незначительном, а о целом заместителе министра здравоохранения? Нет причин.

Если кто забыл, то я напомню детали. Роман Василишин и его сообщник были задержаны 8 июля 2016 года в Киеве в рамках антикоррупционной операции по разоблачению системного взяточничества. Системного, друзья, а не сорвался разок человек, насмотревшись в голодные глаза жены и детей. За один раз у чиновника было изъято $50 тысяч и более 300 тысяч гривен. Понятно, что от должности его отстранили, а суд Киева избрал для Василишина меру пресечения в виде содержания под стражей на два месяца с возможностью внесения залога в размере 2 млн грн.

Все, страшная сказка закончилась, дальше счастливый конец. Залог внесли, чиновник в тот же день вышел на свободу, а теперь еще и готов снова трудиться не разгибая, что там они не разгибают, на благо страны. Казалось бы – попался на горячем, а там еще и система, то есть давно вели, все очень печально. Так сиди тихонько, молчи в тряпочку, вышел под залог и копи на условный срок. Зачем же так демонстративно плевать в сторону борьбы с коррупцией и веры в перемены? Зачем провоцировать? Он же не полный отморозок с отсутствующим чувством самосохранения, все-таки не из министерства энергетики и угольной промышленности, а Минздрав.

А просто совсем не страшно. Должность подразумевает такой уровень связей и возможностей, что вообще не страшно. Спойная уверенность в том, что все решаемо. Пойманный за руку, он не бежит из страны, не прячется, а уверенно добивается восстановления на работе. И это самое страшное. С такими чиновниками и таким правосудием поменять что-то в стране невозможно. С другой стороны – удачный момент чтобы преподать хороший урок. И чиновнику и судьям. Все-таки нет ничего хуже, чем оказаться под рукой, когда очень нужен наглядный пример…

Кирилл Сазонов, http://donetskie.com/



Close
Приєднуйтесь!
Читайте нас у соцмережах: