Архив Червень 26th, 2016

Офшор і Юля

Timoshenko-bidna1-500x338 (1)

 

Опублікування панамських паперів і наявність у них даних про кампанії, дотичні до президента Петра Порошенко викликала неприховану бурю обурення у головної конкурентки чинного президента – лідера партії «Батьківщина» Юлії Тимошенко. Гнівним голосом вона зажадала створення у Верховній раді тимчасової слідчої комісії, для вивчення причетності президента країни до офшору, який (жах!) купував пальне у дочки російського «Газпрому» — в обсязі кількох заправок для літака.

На тираду пані Юлії зразу ж відреагували колеги по Раді, що характерно – особи, яких у симпатіях до чинного президента не звинуватиш аж ніяк. «Я хочу аби Тимошенко першою дала показання, які 200 мільйонів доларів вона перелічувала на компанію Somolli Enterprises на офшорах?» — заявив нардеп Мустафа Найєм. Somolli Enterprises – це та сама компанія, участь у створенні якої підтвердив на допиті в поліції Ізраїлю колишній віце-президент корпорації Єдині енергетичні системи України Олександр Гравець. Створена компанія була на Кіпрі у 1992 р., серед засновників крім Гравця – подружжя Олександр та Юлія Тимошенко. Серед іншого компанія перелічувала гроші на рахунки Павла Лазаренка – сумно відомого українського прем’єра.

Оприлюднити документи про дотичність до офшорів Юлії Тимошенко пообіцяв і інший відомий незламний борець з корупцією – нардеп Сергій Лещенко. І це не жарт. Ще у жовтні 2015 р. він оприлюднив факти оплати рахунків Юлії Тимошенко офшорними компаніями, які серед своїх власників мають в тому числі Дмитра Фірташа – одного зі спонсорів тої самої політичної сили, молитвами якої пані Юлія два роки топтала зону.

Та й це – не межа. У травні 2015 р. колишній заступник Генпрокурора Микола Обиход поширив інформацію про те, що на офшорних рахунках Юлії Тимошенко перебуває мільярд доларів США.

Від патронеси не відставало й оточення. У 2011 р. спалахнув скандал через злам пошти народного депутата від БЮТ Григорія Немирі. З оприлюднених документів громадськість дізналася що нардеп оплачував британській фірмі «Ridge Consulting Limited» піар свого політичного патрона. При чому рахунки виставлялися на ім’я Немирі, а оплачували їх офшорні компанії. Тоді Блок Юлії Тимошенко назвав цю інформацію політичним замовленням.

Панам-гейт крім страшної офшорної фірми Петра Порошенко (по якій заяву мусила робити сама компанія Ротшильда), відкрив цікаві подробиці сім’ї номера 5 у списку «Батьківщини», Олени Шкрум, відомої феєричним інтерв’ю у якому ця пані як довершений факт повідомляє про існування мережі «порохоботів», але заперечує факт існування «юлькаботів». З’ясувалося, що батько пані Олени, відомий київський юрист Іван Шкрум, є бенефіциаром офшорної компанії Betal menаgement Ltd.

Цікаво, навіщо йому офшор? Часом не для того, аби у 28 років його доця крім посвідчення нардепа мала за плечима навчання у магістратурі Сорбонни та на факультеті права у Кембриджі? Недешеве це задоволення…

Аж от і нові подробиці. 14 червня 2016 року Інтернет-ресурс «Тема» http://tema.in.ua/article/9900.html і журналіст телеканалу «Інтер» Роман Бочкала оприлюднили низку документів про оплату Юлією Тимошенко послуг ще двох піар-компаній «TD International» та «Covington & Burling LLP». Йдеться про $3,1 мільйони і $660,8 тисяч відповідно. Чималі питання викликає характер наданих послуг, в кошторисі присутня послуга «Дослідження європейських медіа», оцінена у $ 183 780. Який обсяг медіа треба дослідити за такі гроші – жахливо навіть уявити.

Відкрутитися не вдасться – на документах зазначене ім’я самої Юлії Тимошенко, лідера партії «Батьківщина». Доречне питання, з яких коштів оплачувалися ці послуги?

За логікою, це питання мало б зацікавити всіх ідейних борців з корупцією, які нещодавно здіймали бурю через офшор Порошенка. Не до жартів. Юлія Тимошенко – лідер парламентської фракції і один з найбільш рейтингових українських політиків. Наразі вона має всі шанси стати наступним президентом України, і через те її попередня фінансова та політична діяльність мусить стати приводом для ретельного вивчення. Відомі наші борці з корупцією мусять всі сили кинути, аби до влади не прийшла людина з темним минулим.

Але борці з корупцією, які щойно криком кричали про офшори Порошенко, до історії з документами від Романа Бочкала поставилися на диво стримано і навіть байдуже. І вже одне це примушує засумніватися в їхній неупередженості.

Що ж до Юлії Тимошенко, то дуже схоже, що чим ближче до виборів – тим більше слідів її попередніх «подвигів» вилазитиме на світ Божий.

От тільки, чи помітить їх суспільство?

Далі буде.

Дмитро Калинчук, Національне бюро розслідувань України

Навколо депутата від БПП Сергія Тригубенко розгорівся корупційний скандал. Подробиці. Відео

Trygubenko-Sergyi1-500x368

 

Депутат від БПП Сергій Тригубенко контролює Центренерго і шахту «Краснолиманська», відмиваючи гроші з держактивів.

Про це йдеться у розслідування журналіста Деніса Бігуса у програмі «Наші гроші», повідомляє Національне бюро розслідувань України.

Компанія його помічника без конкурсу отримала замовлення від Центренерго на півмільярда грн.

«Історично займався сільським господарством, зараз сидить в екологічному комітеті парламенту. З цього комітету аграрій Трегубенко тримає під контролем деякі прибуткові госенергоактиви — Центренерго і шахту „Краснолиманська“. Компанія помічника нардепа без тендеру отримує замовлення від Центренерго на півмільярда гривень. Купує вугілля на шахті, заробляє, продає Центренерго. Кілька підписів на парі папірців, і вугілля, як і раніше, їде з держшахти на держенерго. Гроші за нього осідають на фракції БПП. Незграбність і масштаб схеми — Вікторфедрич плаче», — пишуть «Наші гроші» у Facebook.

Суд зобов’язав Генпрокуратуру відкрити кримінальну справу на директора НАБУ Артема Ситника. Подробиці

Sitnik-Artem1-500x281

 

Печерський райсуд Києва зобов’язав Генеральну прокуратуру відкрити кримінальне провадження відносно директора Національного антикорупційного бюро Артема Ситника, якого підозрюють у корупції, повідомляє sprotiv.org.

Як написав журналіст Володимир Бойко у Facebook, на своєму засіданні 24 червня 2016 року суд задовольнив скаргу нардепа Ігоря Луценка на ГПУ, яка раніше відмовилась реєструвати заяву про корупційні дії Ситника в інтересах «приватних підприємців Віталія Шабуніна та Дмитра Шерембея».

Зазначається, що громадські активісти приховали важливі відомості, балотуючись у 2015 році до Ради громадського контролю при НАБУ.

«Шабунін приховав у декларації про доходи земельну ділянку, яку він придбав у 2014 році на кошти, отримані від посольства Нідерландів на, начебто, „боротьбу з корупцією“. А Шерембей приховав свою основну професію „домушника“ та не зазначив, на яких посадах він працював у виправних колоніях, коли відбував покарання за скоєні ним квартирні крадіжки», — написав Бойко.

Він також зауважив, що Ситник був зобов’язаний достроково припинити повноваження вказаних осіб та ще чотирьох членів Ради, однак не зробив цього навіть після вимоги низки нардепів. Натомість директор НАБУ прибрав декларації Шабуніна та Шерембея з сайту бюро.

Раніше интернет-портал «Ракурс» опублікував у своєму матеріалі текст заяви Ігоря Луценка у ГПУ. У ній нардеп повідомив про те, що директор Національного антикорупційного бюро України Артем Ситник покриває членів Ради громадського контролю при НАБУ — приватного підприємця Віталія Шабуніна та тричі судимого приватного підприємця Дмитра Шерембея, які приховали важливі відомості про себе, балотуючись до Ради НАБУ. Однак однофамілець Ігоря Луценка — генпрокурор Юрій Луценко заборонив підлеглим вносити в Єдиний державний реєстр досудових розслідувань заяву нардепа. Після чого той звернувся до суду.



Close
Приєднуйтесь!
Читайте нас у соцмережах: