Архив Травень, 2015

Громадськість збиратиме підписи за відставку Порошенка. Відео

pres-Gladchuk-Shelyazhenko-2015-05-500x258

З мітингу біля Верховної Ради України 2 червня 2015 року почнеться збір підписів за відставку президента України Петра Порошенка на знак протесту проти його корупційних зв’язків з олігархом Дмитром Фірташем, який хоче купити всю Україну кривавим золотом з гаманця Путіна. Про це оголосили громадянські активісти на прес-конференції в агентстві “Інтерфакс”.

Редактор інтернет-видання sprotiv.org Вадим Гладчук вважає, що Фірташ купив Порошенку президентське крісло: “Після Революції Гідності був великий запит суспільства на зміни, на реформи. Як могло статися, що лідером цих змін раптом став вважатися корупційний стовп режиму Януковича, той самий Порошенко, який ходив за Януковичем міністром економіки серед інших сатрапів диктатури? Нас нагодували локшиною, засліпили нам очі. Це коштувало дуже дорого, тут не обійшлося без ін’єкцій бабла від потужного олігарха. І зараз Фірташ завдяки розслідуванню американських слідчих змушений був зізнатися у суді, що саме він влаштував кастинг на пост президента. Від нього залежало, хто очолить Україну: або Кличко, або Порошенко. Фірташ допоміг їм домовитись, що президентом стане Порошенко, а Кличко отримає Київ і його люди сформують половину списку Порошенка. Чи міг Фірташ таке казати, якщо б не він купляв президентське крісло, якщо б це крісло не лежало практично в його кишені?”.

За словами редактора газети “Правдошукач” Юрія Шеляженка, всі факти свідчать на користь такої версії, що олігарх Фірташ вже давно визначає політику Української держави за допомогою технології одночасного корумпування і влади, і опозиції. Зараз він підтримує режим Порошенка і опозицію Льовочкіна. Так само раніше він контролював адміністрацію Януковича через того ж Льовочкіна та контролював опозицію, фінансуючи Кличка. До того ж Фірташ формує громадську думку через кишенькові мас-медіа та корпоративну лояльність трудових колективів багатьох структур великого і середнього бізнесу, які йому належать частково чи повністю. І що характерно, багатство та вплив Фірташа повністю залежить від торгівлі російським газом, стратегічним ресурсом, до якого Кремль дає доступ тільки своїм людям.

Юрій Шеляженко розповідає: “Олігарх Фірташ є партнером олігарха Ротенберга, а Ротенберг є гаманцем Путіна. Тому я переконаний, що владний і опозиційний мейнстрім в Україні фінансується з гаманця Путіна. Ви спитаєте, навіщо Путіну фінансувати українську владу, яка нібито воює з Путіним? Справа в тому, що Росія програла технологічне і економічне змагання з США. Саме лідерство у цих сферах визначає світового лідера, яким Росія з її імперськими амбіціями завжди хотіла бути. Путін намагається компенсувати поразку в економічному змаганні з США, звертаючись до воєнної справи, в якій Росія вважається досить сильною. Він думає: якщо у мирний час США є світовим лідером, єдиний спосіб зробити світовим лідером Росію — почати велику війну. А для цього йому потрібен ворог, який би грав з ним у піддавки, бо США Путіну не по зубах. І роль карикатурного ворога, на жаль, дісталася Україні”.

«Майдан зрадили, замість просування патріотів до влади їх послали помирати в котлах у спровокованій війні, а при владі опинився службістсько-воровський режим за зразком путінського, зрозумілий і підконтрольний Путіну», — вважає Вадим Гладчук.

“Є багато навіть зовнішніх схожостей у тому, що робить Путін і що робить Порошенко на гроші Фірташа. Порошенківське гасло Єдина Країна схоже на путінську Єдину Росію. Обіцянка Порошенка подвоїти ВВП до 2020 року повторює таку саму обіцянку, що її давав росіянам Путін. АТО на Донбасі копіює путінську контртерористичну операцію в Чечні. Банда Порошенка багато обіцяє власному народові і всьому світу, імітує демократію на західні та путінські гроші, в тому числі легалізовані на заході протягом всього XX століття — це, за моєю версією, легендарне золото компартії, яке не зачепили жодні санкції. І куплені на золото компартії СССР карикатурні антикомуністи своєю тупістю, брехливістю та продажністю дискредитують лібералізм і наче рекламують СССР та Путіна, провокуючи всіх робити дурниці, а в критичний момент усіх зраджуючи у інтересах чергової піррової перемоги Путіна. Кремлівський тиран вже потирає рученята, бо на тлі цієї війни світ все більше його боїться. Страх — джерело його влади. Путін хоче бути всесвітнім паханом і діє за принципом: бий своїх, щоб чужі боялися та поважали. Бо корені справжньої, ще не спорченої ігом кочевників Росії тут, у Києві, в Київській Русі. Колись ми були братніми народами. Але Путін і рідного брата продасть заради шапки Мономаха, це загальний гріх всіх наших лідерів, у випадку Путіна посилений хворобливою манією величі, бо він марить, що після великої війни всі західні лідери навшпиньки перед ним ходитимуть”, — стверджує редактор «Правдошукача» Шеляженко.

Збір підписів за імпічмент Порошенка необхідний для порятунку Революції Гідності від контрреволюції путінських зрадників, куплених Фірташем, тому підписи почнуть збирати на Майдані — заявила Вікторія Полець, активістка Правого сектору.

Кінець казки про чесного міністра економіки Айварасу Абромавичуса

Aivaras-Abromavichus1-500x333

 

Перший заступник прокурора Київської області Ігор Грабець (наразі посада обласного прокурора є вакантною й Ігор Несторович керує прокуратурою Київської області) подав рапорт на ім’я Генпрокурора Шокіна про те, що йому зателефонувала людина, яка назвалась міністром економічного розвитку та торгівлі України Айварасом Абромавичусом.

Ця людина попрохала прокурора припинити перевірку щодо забудовника котеджного містечка «Рівьера Вілас» (Riviera Villas), який знаходиться у с. Лебедівка Вишгородського району на лівому березі Київського моря, мотивуючи це прохання тим, що забудовником є очолювана його близькими друзями інвестиційна компанія «Dragon-Ukrainian Properties & Development».

Оскільки громадянин, що назвався Айварасом Абромавичусом, зателефонував на офіційний телефон приймальні обласної прокуратури, не склало жодних труднощів перевірити, хто ж саме телефонував. Виявилось, що телефонував, дійсно, міністр економічного розвитку та торгівлі України Айварас Абромавичус. У зв’язку з цим керівник прокуратури Київської області направив Шокіну рапорт для притягнення Абромавичуса до відповідальності.

Але замість того, щоби скласти щодо Абромавичуса протокол про корупційне правопорушення, Шокін обмежився тим, що проінформував про витівку міністра-корупціонера Адміністрацію Президента й тепер очікує вказівок від глави АП Ложкіна.

Володимир Бойко, Фейсбук, sprotiv.org

СБУ накрыла вечеринку помощника депутата Кивалова с проститутками и тортом с флагом ДНР. Фото. Колаж

KivalovDNR1-500x300

Сотрудники СБУ провели обыск в одном из мест отдыха Одессы, где отмечал свое 25-летие некий работник епархии одной из православных церквей Дмитрий Пивень.

Как сообщает Национальное бюро расследований Украины со ссылкой на источники в правоохранительных органах, мужчина является помощником народного депутата Кивалова, а также журналистом одесского телеканала.

На празднование сепаратист пригласил своих коллег из епархии, студентов религиозных учебных заведений Одессы и Киева, священнослужителей.

Гости подарили виновнику торжества большой торт с изображением герба и флага террористической организации «ДНР», а также флага России. В ответ мужчина накрыл стол с дорогими импортными напитками и пригласил на праздник десяток девушек, предоставляющих сексуальные услуги. При этом он высказал довольно нестандартное желание, заказав жриц любви, являющихся переселенками из Донецкой области.

Во время обыска сотрудники СБУ изъяли у одного из гостей пистолет и патроны калибра 5,45.

KivalovDNR2-500x267

Фіскали Яценюка повернули в двохмільярдний експорт горіхів корупційні схеми Януковича та Хомутинніка. Відео

homuttinnik13

З листопада 2014 року митники змушують експортерів волоського горіха працювати за корупційними правилами, які були запроваджені минулою владою.

Про це йдеться в сюжеті Аліси Юрченко в телепрограмі «Наші гроші», повідомляє Національне бюро розслідувань України.

За правління Віктора Януковича всіх експортерів горіху змушували везти вантаж в одну точку перетину кордону — на Херсонську митницю.

Там, щоб вивезти контейнер очищеного товару, підприємці мали сплатити від 12-15 тис доларів хабаря,  за контейнер неочищеного — 8-10 тис доларів. Горіхові оборудки приносили «сім’ї» 30-40 млн доларів на рік.

Одним із організаторів схеми пізніше назвали народного депутата Віталія Хомутинніка.

Він свою причетність до цього бізнесу натомість заперечив, стверджуючи, що подібні схемами  відкатів запроваджені новою владою. І що за ними стояли колишній головний митник Анатолій Макаренко, його підлеглий Олександр Мухін та екс-голова податкової міліції Володимир Хоменко.

Самі підприємці стверджують, що системні проблеми на митниці в них виникли після появи листа в жовтні 2014 року за підписом голови ДФС Ігора Білоуса (який нещодавно був призначений головою Фонду держмайна), в якому він визнав, що митники беруть хабарі від експортерів горіху.

Але замість перевірки свої підлеглих доручив перевірити експортерів. Саме в розпал цих заходів з виробниками волоського горіху в різних регіонах почали зв’язуватися посередники, що пропонували обговорити гарантії безпроблемного експорту.

Посередники посилалися на свої зв’язки з новою владою.

Один з ініціаторів перевірок, екс-заступник керівника податкової Володимир Хоменко  стверджує, що посилення контролю дозволило добитися повернення валютної виручки.

Але офіційна статистика показує, що з листопада 2014-го по квітень 2015-го було експортовано горіху на загальну суму 1,7 млрд. грн, але в Україну повернулося лише 158 млн грн –  8% від суми експорту.

Такі цифри можуть пояснюватися не тільки проблемами офіційних експортерів, а і появою маси фіктивних фірм, які при підтримці чиновників займаються контрабандою.

Україна — один з найбільших світових експортерів волоського горіху, в країні збирають 50-60 тис тон горіху на рік, дві третини продукції реалізується за кордон.

Американський маєток у Каліфорнії екс-регіонала Юрія Мірошниченка. Розслідування. 22 фото

Miroshnichenko-Yuriy4-300x232

За часів президентства Віктора Януковича його колишній представник у Раді Юрій Мірошниченко звів під Києвом елітний маєток, засипавши частину озера.

Втім, виявилося, що це – не єдина елітна нерухомість колишнього регіонала. У США йому належить дім, куплений колись у голлівудського актора.

Мешканці дачного кооперативу «Арсеналець-6», що знаходиться по сусідству із селом Підгірці Київської області, досі у деталях пам’ятають кінець весни 2010 року.

На той час вони вже рік «воювали» проти свого нового елітного сусіда – регіонала, а тепер депутата від Опозиційного блоку Юрія Мірошниченка.

У 2009 році політик отримав дозвіл на будівництво будинку на березі Блакитного озера, поруч з яким знаходиться дачний кооператив.

Проект маєтку Мірошниченка передбачав, що частину озера для зведення будинку доведеться засипати піском. Сусідам це не сподобалося – вони скаржилися на політика до органів влади, подавали до суду, запрошували журналістів знімати сюжети проти безчинства регіоналів, страйкували. Щоб захистити озеро від забудови, вони навіть побудували поруч із ділянкою Мірошниченка дитячий майданчик – будівництво поруч із ними заборонено.

Проте одного весняного дня їм дали зрозуміти – ніхто ні про що з мешканцями кооперативу домовлятися не буде.

Для того, щоб прискорити роботи на ділянці, Мірошниченку потрібно було приєднатися до газопроводу, що забезпечував газом сусідній дачний кооператив.

Мешканці намагалися зупинити цю операцію, але натикнулися на нечуваний спротив.

–  Група молодиків (які пізніше отримають народну назву «тітушки») відтіснила протестувальників, заварила прохід до озера та у підсумку будівельники змогли  приєднатися до газопроводу. Так і почалося на цій ділянці велике будівництво, – згадує місцева мешканка Ніна.

У роки президентства Януковича зведення котеджу велося майже стаханівськими темпами, за якими мешканці могли споглядати вже з іншого берега озера.

Замість пляжу там з’явився двоповерховий будинок, обсерваторія, гаражі і інші господарські будівлі. Ділянку між собою охрестили «малим Межигір’ям Мірошниченка».

Щоб легалізувати  будівництво на березі водойми, у документах природнє Блакитне озеро  назвали «штучно створеним кар’єром».

Це дозволило обійти законодавчу заборону будівництва у стометровій зоні навколо природних водойм.

Після втечі Віктора Януковича з країни, Мірошниченко, який під час Майдану як міг відстоював інтереси свого патрона, виправдовувався та демонстрував всій країні крокодилячі сльози в ефірі одного із національних телеканалів.

З таким самим запалом він намагався всіх запевнити у законності свого будівництва:

«Я землю купив чесно, не по блату. 4 років вже будую, і ще напевно 4-5 буду будуватися. Мені немає чого ховатися, землю я купив, не отримав по якомусь блату, більше того, я позичаю багато коштів для того, щоб збудувати будинок. Не забруднював озеро і не засипав», – казав Мірошниченко ще у лютому 2014 року.

Прокуратурі Київської області цих свідчень та щиросердних визнань виявилося недостатньо.

Восени 2014 року вона порушила проти нардепа кримінальну справу через незаконне захоплення землі. Вісім місяців минуло з того часу, але результатів розслідування досі немає.

Як повідомили «Українській правді» у прокуратурі Київської області, «станом на 25 травня у кримінальному провадженні триває досудове розслідування, проводяться необхідні слідчі дії».

Тож питання цієї земельної ділянки досі лишається невизначеним. Щоправда, активне будівництво на ній зупинилося – немає ані техніки, ані робочих.

І поки прокуратура вісім місяців визначається із долею заміського будинку Мірошниченка під Києвом, «Українська правда» виявила у його власності значно привабливішу нерухомість. Як виявилося, народний депутат є власником елітного будинку у Каліфорнії.

Каліфорнійський рай

Miroshnichenko-Yuryi-maetok-USA1-500x228

До 2013 року двоповерховий будинок і 35 соток землі у Каліфорнії за адресою 4546 White Oak AveEncino, CA 91316-3829 належали американському комедійному актору, зірці серіалу «2,5 людини» Райану Стайлзу і його дружині.

Miroshnichenko-Yuryi-maetok-USA2-500x435

Маєток Стайлзів – це будинок на п’ять кімнат, гараж на чотири машини, сауна, кілька ванних кімнат. На сайті вказано, що оздоблення будинку зроблене із використанням дерева та каміння.

Бібліотека, більярд, французькі вікна, їдальня, велика кухня, два бари, каміни, парк, двір, де можна робити барбекю, басейн, SPА – зараз всім цим володіє Мірошниченко, який під час Майдану виправдовував диктаторські закони та дії самого Януковича.

Miroshnichenko-Yuryi-maetok-USA3-500x332 Miroshnichenko-Yuryi-maetok-USA5-500x354 Miroshnichenko-Yuryi-maetok-USA6-500x332 Miroshnichenko-Yuryi-maetok-USA7-500x328 Miroshnichenko-Yuryi-maetok-USA8-500x329 Miroshnichenko-Yuryi-maetok-USA9-500x332 Miroshnichenko-Yuryi-maetok-USA10-500x316

У США прийнято викладати в мережу всю інформацію про операції з нерухомістю. Завдяки цьому можна прослідкувати, як будинок голлівудського актора став власністю пересічного депутата з України.

Мати Юрія Мірошниченка Валентина Кочура. Фото з її сторінки у російській соціальній мережі "Однокласники"

Мати Юрія Мірошниченка Валентина Кочура. Фото з її сторінки у російській соціальній мережі “Однокласники”

У травні 2013 року маєток купила Валентина Кочура – матір Юрія Мірошниченка.

Оскільки будинок продавала кінозірка, інформація про це одразу з’явилася у місцевих ЗМІ, які вказали, що 66-річна мама нардепа придбала американську нерухомість за 3,1 мільйони доларів.

Однак Валентина Кочура дуже швидко позбулася маєтку.

Вже за місяць вона переоформила будинок на компанію Real Market Research Inc, яка належить дружині нардепа – Софії Мірошниченко.

Miroshnichenko-Yuryi-maetok-USA11-440x500

Miroshnichenko-Yuryi-maetok-USA12-440x500Miroshnichenko-Yuryi-maetok-USA13-440x500Miroshnichenko-Yuryi-maetok-USA14-500x410

На сторінці у соціальній мережі Linkedin, Софія вказала, що є власником цієї компанії, та згідно з даними її сторінок у соціальних мережах, живе на дві країни – Україну і США.

Miroshnichenko-Yuryi-maetok-USA141-500x410Miroshnichenko-Yuryi-maetok-USA15-500x273

Беззаперечним доказом того, що у будинку 4546 по вулиці White Oak досі мешкає родина Мірошниченків, стали фото з соціальних мереж Софії Мірошниченко.

Ще 21 березня 2015 року дружина нардепа у російській соціальній мережі «Однокласники» опублікувала фото дочки, зроблене на першому поверсі будинку.

Miroshnichenko-Yuryi-maetok-USA16-470x500

Згідно з офіційною інформацією, що міститься на сайті Секретаря штату Каліфорнія, Real Market Research Inc є діючою кампанію, яка зареєстрована 31 липня 2012 року, їй присвоєний номер С3503967.

Miroshnichenko-Yuryi-maetok-USA17-500x239

За номером телефону, який Софія вказала у своєму профілі Linkedin, пошук у «White pages» (інтернет-довідник – ред.) видає ім’я Юрія Мірошниченка.

Більш того, за вказаним номером телефону та прізвищем нардепа  можна знайти ще один маєток у тій самій місцевості за адресою 3905 Lake Vista Ct Encino, CA 91316. В інтернет-довіднику вказується, що Мірошниченко є мешканцем цього будинку.

Miroshnichenko-Yuryi-maetok-USA18-500x352Miroshnichenko-Yuryi-maetok-USA19-500x243Miroshnichenko-Yuryi-maetok-USA20-500x421

Водночас, це помістя на шість спалень не продавалося з 1997 року, а на сайтах вказується ціна його оренди – близько 7 тисяч доларів.

Можливо, нардеп колись міг його знімати, проте яке саме відношення має депутат українського парламенту до цього будинку, встановити на вдалося.

Сімейна бухгалтерія

Для того, щоб зрозуміти повну картину зі статками та нерухомістю Мірошниченка, проаналізуємо дані його декларації з 2010 року – коли почалося активне будівництво котеджу на Блакитному озері.

У рік обрання президентом Віктора Януковича, Мірошниченко взяв в кредит 16 мільйонів гривень при курсі менше 8 гривень за долар, тобто понад 2 мільйони доларів.

Тоді його дружина не заробляла великих грошей, але отримала допомогу по народженню дитини. На рахунках за кордоном у неї на 2010 рік було  366 238,20 гривень, що дорівнювало приблизно 46 тисячам доларів.

Мірошниченко того року вказав у своїй власності великі ділянки землі, квартири загальною площею 1550 квадратних метри.

У 2011 році Мірошниченко знову вказав, що взяв кредит на 16 мільйонів гривень. Про погашення попереднього боргу у цій декларації жодної згадки немає.

Дружина нардепа знову отримала лише допомогу по догляду за дитиною – 9960 гривень. На рахунках в неї – вже понад мільйон гривень. За курсом на 2011 рік це приблизно 129 тисяч доларів.

Декларацію Мірошниченка за 2012 рік попри численні спроби руху «Чесно» отримати не вдалося.

У декларації Мірошниченка за 2013 рік немає жодної згадки про повернення позичених в минулі роки 32 мільйони гривень. У цей період вже працювала компанія Софії у Лос-Анджелесі. Дружина Мірошниченка в цьому році задекларувала заробіток за кордоном — 24 тисячі доларів, а у закордонному банку зберігала 101 736 гривень, що в еквіваленті становило приблизно 12 560 доларів.

У своїй декларації за 2013 рік депутат вказав величезну кількість квартир, а загальна площа земельних ділянок, що були в ній представлені, склала 1,4 гектари, на дружину було записано у загальній сумі 4,3 гектари землі.

У 2014 році Мірошниченко і дружина позбулася всіх ділянок, принаймні, згідно з декларацією. Загалом, за минулий рік Мірошниченко заробив 2,3 млн. гривень, а його дружина 1,9 млн. гривень.

Крім того, родина позбулась будь-яких рахунків та не вказала жодного заробітку за кордоном.

Не виключено, що Мірошниченко боявся, що його рахунки можуть заблокувати, якщо він підпаде під санкції, як і найближче оточення президента-втікача Януковича.

Можливо, саме з цієї причини Софія відмовилась від президентської посади у власній американській компанії Real Market Research Inc.

У лютому 2015 року елітний будинок Мірошниченка у Каліфорнії знову виставлений на продаж. Спочатку власники хотіли отримати 5  мільйонів доларів, однак на початку травня вирішили зробити знижку і зараз готові позбутися елітного маєтку за 4, 5 мільйони доларів.

P.S. «Українська правда» з п’ятниці намагалася отримати коментар Юрія Мірошниченка з приводу його нерухомості, однак його телефон не відповідає. Прес-секретар народного депутата відповіла,  що той знаходиться у відрядженні і працює з виборцями там, де немає мобільного зв’язку. До ВР Мірошниченко пройшов двадцятим за списком «Опозиційного блоку».

Оксана Коваленко, Українська правда

«Тень» Стельмаха или истерика в Укринбанке

Stelmah-Volodimir1-500x333

 

С легкой руки чиновников Фонда гарантирования вкладов физлиц достоянием общественности стал конфликт между новыми и старыми акционерами Укринбанка. Эти «разборки» могут привести к очередному краху довольно заметного на финансовом рынке учреждения. Зрелище обещает быть увлекательным: к борьбе за деньги и за контроль над финансовым учреждением привлечены мощные административные ресурсы в лице «прикормленных» чиновников из Нацбанка и высокопоставленных силовиков, которые сохранили влияние со времен режима Януковича и до сих пор вполне успешно не просто присматривают за наследием режима, но и обеспечивают прикрытие «кидков» на десятки и сотни миллионов.

Только последствия такого дележа могут оказаться печальными для клиентов и вкладчиков банка, которые доверили ему свыше 3 миллиардов гривен.

ПРИСКАЗКА КРУЧЕ САМОЙ СКАЗКИ

Сами же воюющие за банк стороны в любом случае получат свое. Старые акционеры могут вернуть контроль над финансовым учреждением либо просто уничтожить его чередой громких скандалов и сенсационных заявлений. Терять старым владельцам нечего: у них банк несколько лет тому назад отжал за символические 4 тысячи гривен лично бывший шеф Нацбанка Владимир Стельмах при активной поддержке заместителя главы СБУ Николая Герасименко.

Оба эти персонажа являются действующими акционерами Укринбанка. Стельмах, благодаря опыту и авторитету — главный «решала» всех спорных вопросов в НБУ. Герасименко обеспечивает прикрытие со стороны силовиков и «разбирается» с теми, кто не согласен с политикой новых акционеров: некоторым даже приходится скрываться за рубежом от силовой «крыши» Укринбанка.

Сейчас вокруг банка, который давно известен как одна из касс так называемой «семьи», разгорелся громкий скандал: неплатежеспособное учреждение кидает коллег по рынку, непонятным образом набрало рефинансирования в НБУ, объемы которого превышают капитал финансового учреждения, на него жалуются вкладчики. Но банк худо-бедно держится на плаву при активной поддержке чиновников из НБУ и силовиков.

ИЗ ИСКРЫ ВОЗГОРЕЛОСЬ…

Катализатором скандала, благодаря которому тайные разборки бывших и нынешних акционеров стали достоянием общественности, выступил документ, «слитый» представителям СМИ чиновниками Фонда гарантирования вкладов физлиц. Суть документа состоит в том, что Укринбанк отказывается выполнить условия сделки РЕПО с Фидобанком и вернуть ему ценные бумаги. В письме, которое было направленно в НБУ и ФГВФЛ, речь идет о том, что Укринбанк не выполняет свои обязательства перед другими банками, в частности не возвращает межбанковские кредиты. На этом основании банкиры просят регулятора признать Укринбанк проблемным, что повлечет усиление контроля за его операциями.

Ukrinbank-Fidobank1

Ukrinbank-Fidobank2

Но этот скандал на самом деле только верхушка айсберга. Проблемы с платежеспособностью Укринбанка ни для кого на финансовом рынке не новость. Банкиры, зная ситуацию в банке, уже давно закрыли кредитные лимиты на Укринбанк: «Последние годы банк существует благодаря мощной административной поддержке: сначала его покровителями были представители «семьи», которые обеспечивали неприкосновенность и предоставляли ресурсы, до сих пор банку покровительствуют силовики и высокопоставленные чиновники из НБУ, — рассказал на условиях анонимности казначей одного из банков, — Все понимают, что если убрать эту административную составляющую, банк долго не протянет. Сейчас с Укринбанком предпочитают просто не связываться: у него мощное лобби в силовых структурах, «прикормленные» и просто лояльные к Стельмаху лично чиновники в НБУ. Поэтому и судиться в случае чего будет бесполезно. Сейчас ему никто не даст денег, кроме НБУ».

На форумах вкладчиков в последние месяцы все чаще появляются жалобы, что банк «со скрипом» возвращает вклады.

Укринбанк уже около двух лет плотно «сидит» на игле рефинанса от Нацбанка. Если ранее данные о рефинансировании лишь изредка просачивались в прессу, то сейчас они обнародуются регулярно.

Укринбанк — один из завсегдатаев на получение денег от регулятора. За период с января 2014 года до конца февраля 2015 года финансовое учреждение набрало в НБУ рефинанса на сумму свыше 672 миллионов гривен — эта сумма существенно превышает капитал банка, который немногим выше 500 млн. В марте 2015 года НБУ предоставил банку 73 миллиона гривен, а в течение апреля текущего года финансовое учреждение дважды получает рефинансирование от регулятора на сумму около 16 миллионов.

В надзорном подразделении Нацбанка хорошо знакомы с ситуацией и говорят, что неоднократно подавали соответствующие рекомендации руководству НБУ. Незадолго до майских праздников в СМИ просочилась информация, что готовится специальное заседание Нацбанка, где могнут принять решение о присвоении Укринбанку статуса «проблемный», что означало бы усиление внешнего контроля за банком и его операциями. Но как рассказали в надзоре НБУ, инициатива о проведении такого заседания была «зарублена» на уровне первых лиц НБУ: заседание было перенесено на неопределенный срок под благостным поводом — майские праздники.

МАХИНАТОРСКИЕ ПРИВЫЧКИ

Нынешний скандал вокруг ценных бумаг лишь демонстрирует, какой мощной административной поддержкой пользуется до сих пор Укринбанк. Еще задолго до Майдана и революции было общеизвестно, что это финансовое учреждение — одна из многочисленных «банковских касс семьи». Об этом более чем красноречиво свидетельствуют операции с миллиардами Укравтодора через фирмы-бабочки. Такие деньги кому-попало режим не доверял и на пушечный выстрел не подпускал «чужих».

В последних официальных выступлениях банк регулярно хвалится «аховыми» показателями своего баланса, который якобы свидетельствует о высочайшей надежности Укринбанка. Хотя точно такая же картина была у всех «карманных семейных помоек», часть которых за последние месяцы были ликвидированы Национальным банком за финансовый схематоз. Старые связи Стельмаха до сих пор помогают банку не только держаться на плаву, но и совершенно безнаказанно «кидать» коллег-банкиров посредством отработанных годами коррупционно-административных схем.

В нынешнем «долговом скандале» между двумя банками есть пикантные подробности, которые вполне очевидно свидетельствуют о корыстном интересе чиновников НБУ, которые покрывают действия владельцев и менеджмента Укринбанка. Тонкость состоит в том, что Укринбанк получил от Фидобанка еще летом прошлого года по операции РЕПО государственные облигации, номинированные в долларах. За прошедший год, благодаря двукратной девальвации гривны стоимость этого пакета удвоилась: номинальная цена госбумаг немногим более $ 4 млн, поэтому Укринбанку невыгодно сейчас продать Фидобанку за 48 млн грн пакет, который при нынешнем курсе доллара стоит уже свыше 80 млн грн.

С юридической стороны схема «закручена» безукоризненно: валютные госбумаги, которые Укринбанк обязан продать согласно договору РЕПО с «Фидо Банком» в гривне по несоответствующему сегодняшним реалиям курсу, переданы в залог Нацбанку под рефинансирование. Таким образом, Укринбанк, фактически, «спрятал» бумаги от претензий Фидобанка. Источники в НБУ, знакомые с ситуацией, говорят, что здесь не обошлось без вмешательства высоких чинов банковского регулятора. «Убеждением» чиновников НБУ занимается лично один из совладельцев Укринбанка — бывший глава Нацбанка Владимир Стельмах. Он, как известно, еще будучи руководителем НБУ, отжал Укринбанк совместно с нынешним главой его набсовета Владимиром Клименко у предыдущих владельцев за 4 тысячи гривен. После того, как скандал с ценными бумагами стал достоянием общественности, Стельмах снова ходит в НБУ, как на работу.

АКЦИОНЕРЫ НАЧИНАЮТ, ВКЛАДЧИКИ ПРОИГРЫВАЮТ

Пока же суд да дело, спорные облигации, из-за которых разгорелся скандал, и далее номинально находятся на счетах Укринбанка, хотя и «спрятаны» в залоге у Национального банка. Поэтому в момент погашения, который наступит уже 27 мая текущего года, деньги «зайдут» именно на счет Укринбанка. Согласно договору РЕПО с «Фидо Банком», Укринбанк должен был продать ценные бумаги за 48 млн грн еще 15 апреля нынешнего года. Эти деньги «Фидо Банк», как следует из письма в НБУ и ФГВФЛ, зарезервировал на счете биржи «Перспектива», где они и «зависли» из-за невыполнения Укринбанком своих обязательств.

Если руководители НБУ и далее будут закрывать глаза на конфликтную ситуацию, Укринбанк получит в момент погашения гособлигаций около 84 млн гривен, вместо 48, если бы он выполнил условия договора. И даже если суд обяжет Укринбанк выполнить условия договора с «Фидо Банком», чистая цена такого кидка составит около 40 миллионов, которые положат в карман владельцы Укринбанка Стельмах-Клименко-Герасименко, а также сговорчивые чины из Нацбанка и СБУ, которые обеспечивают прикрытие аферы.

В любом случае, чем бы ни завершился скандал вокруг Укринбанка, деньги уже фактически украдены при активном содействии людей из Нацбанка и силовых структур. Вопрос теперь лишь в том, в чьих карманах они осядут. Миллионеры и чиновники в проигрыше не будут — это факт. Потери, как обычно, понесут лишь вкладчики проблемного банка, для которых снова придется запускать печатный станок, если регулятор и далее будет закрывать глаза на очевидные проблемы в банке.

Екатерина Носик, БанкИск

Авангард ми майже втратили, — Олег Бахматюк

Bahmatuk-4

 

Один з найбільших агрохолдингів України «Авангард» Олега Бахматюка зараз переживає не найкращі часи.

Про це заявив в інтерв’ю «ЛігаБізнесІформ» власник найбільшого агрохолдингу України Олег Бахматюк, повідомляє 40ka.info.

«Треба визнати, що „Авангард“ ми майже втратили», — говорить Бахматюк.

Відповідаючи на питання про реструктуризацію єврооблігацій «Авангарду» він зазначив, що компанія зараз знаходиться в активних переговорах з власниками бондів і кредиторами.

«Зараз складно щось сказати, ми в активних переговорах не тільки з власниками бондів, а й з усіма нашими кредиторами. Скажу чесно: нам набагато легше домовитися із зовнішніми кредиторами, ніж з місцевими, як не дивно. Іноземці розуміють ситуацію, вірять у бізнес як такий, і я думаю, що ми відсотків на 90 домовимося про загальне бачення ситуації», — заявив Бахматюк.

Що стосується, загальної суми заборгованості група, то вона становить близько 1,7 млрд доларів, якщо взяти всі борги.

«Міноритаріям дивіденди ми заплатимо. Від тих, що належать мені я, ясна річ, відмовився, адже в нинішній ситуації інакше вчинити було б нерозумно. Треба визнати, що „Авангард“ ми майже втратили. Компанія існує 10 років, але зараз сильно скорочується в розмірах. В Донецькому регіоні, Луганській області та Криму живе 25% населення України. За рівнем споживання того ж яйця — це 37%. Через скорочення споживання супутніх виробництв — хлібопекарства, соусних-майонезного сегмента, морозива — просіли і ми», — зазначив він.

Крім того, за словами Бахматюка, група повністю оновлює стратегію в бік експорту.

«Ми зараз повністю переглядаємо стратегію в бік експорту. Плануємо з нинішніх 20% наростити обсяг експорту до 50-60%. Але для цього необхідно побудувати додатковий завод з виробництва яєчного порошку. За рахунок девальвації ринок цього продукту став більш перспективним, найдешевший порошок в світі — український», — сказав власник агрохолдингу.

Авангард — вертикально інтегрований холдинг, один з найбільших агрохолдингів України, який спеціалізується на виробництві яєць та яєчних продуктів. Агрохолдинг є другим у світі з виробництва яєць та яєчних продуктів за даними провідного професійного видання у галузі птахівництва World Poultry.

В Минагропроде времен Швайки нашли новые злоупотребления на миллиарды

Shvaika-Igor2-500x354

 

В Минагропроде времен экс-министра аграрной политики и продовольствия Игоря Швайки нашли новые злоупотребления. Львиная доля 7.2 млрд грн, украденных на шести государственных аграрных предприятиях, приходится на 2014 год, сообщает Национальное бюро расследований Украины.

Так, новые факты коррупции обнаружило служебное расследование в Государственном агентстве рыбного хозяйства. Подтверждена причастность первого заместителя главы ведомства Олега Николенко (назначен на должность в июне 2014 года) к незаконному завладению денежными средствами и отчуждению государственного имущества. В частности, проверкой официально установлено исчезновение с банковских счетов Севастопольского морского рыбного порта более 22 млн грн. Средства были украдены сразу же после аннексии Крыма и перерегистрации предприятия в Киеве.

Кроме того, после нелегитимной смены руководителя государственной рыболовецкой компании Fishing company SA, предприятие лишилось одного судна и арендной платы за два других. Только по первому пункту убытки составили около 8 млн долл.

Результаты расследования готовятся для передачи в правоохранительные органы, а Минагрополитики уже направило представление в Кабмин по поводу увольнения Олега Николенко с занимаемой должности.

Отдельная часть убытков в государственном аграрном секторе касается ГПЗКУ и Укрспирта и также касается 2014 года. Среди наиболее значимых обвинений — вывод через 4 оффшора 132 млн долл., а также миллионные махинации с оборотом неучтенного спирта.

По информации Генеральной прокуратуры, на сегодня в отношении Аграрного фонда расследуется 8 уголовных производств, в суд уже направлены 12, из них 7 — рассмотрены. По фактам причиненного ущерба ГПЗКУ открыли 28 уголовных производств, пяти дельцам уже объявили подозрения. Еще 22 производства коснулись Государственного резервного семенного фонда. В отношении должностных лиц «Укрспирта» в расследовании одно производство, в суде — два.

Помимо прочего отменены 18 незаконных постановлений о закрытии уголовных производств.

«Что ты приебался ко мне», — экс-регионал Юлий Иоффе угрожает журналисту Филимоненко в буфете Рады. Видео

Ioffe-Yulyi1-300x193

 

12 мая 2015 года во время пленарного заседания Верховной Рады, народный депутат Юлий Иоффе («Оппоблок»), во время голосования за законопроект 20-04, проголосовал за себя и за лидера фракции «Оппозиционный блок» Юрия Бойко.

Данный факт зафиксировал журналист из Луганска Всеволод Филимоненко, который и решил поинтересоваться у экс-регионала Юлия Йоффе, зачем депутат занимается «кнопкодавством», в ответ, Йоффе накинулся на журналиста и угрожая расправой пытался его догнать.

«Сегодня, в столовой Верховной Рады, народный депутат из фракции «Оппозиционный блок» Юлий Йоффе, сначала угрожал, что будет избивать меня ногами, а затем, вооружившись вилкой, погнался за мной» — написал Филимоненко на своей странице в Facebook, сообщает Национальное бюро расследований Украины.

Подробности смотрите в видео:

“]

Появился первый компромат на нового главного налоговика Романа Насирова

Nasirov-Roman1-500x327

 

Назначенный 5 мая 2015 года глава Государственной фискальной службы Украины, народный депутат от БПП Роман Насиров дружит с главой компании «Конкорд» Игорем Мазепой, который входил в пятерку партии Сергея Тигипко «Сильная Украина». Об этом на своей странице в Fаcebook заявил журналист Леонид Швец, сообщает Национальное бюро расследований Украины.

По словам журналиста, кроме дружбы с Мазепой из партии Тигипко-Хорошковского, у Насирова есть и другие влиятельные друзья и родственники. В частности, отец жены Александр Глимбовский является генеральным директором группы компаний «Альтис-Холдинг». Данная группа находится в рейтинге ТОП-10 компаний, которые через тендеры получили от государства больше всего денег в 2012 году, когда шло строительство инфраструктуры Евро-2012.

Также Швец напомнил, что Насиров до 2008 года работал в Британии брокером, но потом вернулся на Родину, и стал сотрудником Concorde Capital. Дальше работал в Renaissance, где вырос до содиректора.

«С апреля 2013 года по апрель 2014 — зампредседателя правления в ПАО „Государственная продовольственно-зерновая корпорация Украины“. Вот это очень интересно, потому что при Януковиче это была одна из самых мутных контор, назначение туда случайного человека исключено», — подчеркнул журналист.

В дальнейшем он работал директором украинского филиала международной компании BTG Pactual Commodities. И уже после этого попал на 51 место в списке Блока Петра Порошенко и прошел в Верховную Раду, где сейчас руководит комитетом по вопросам налоговой и таможенной политики.

Вместе с тем, по словам Швеца, в декларации за 2014 год Насиров сообщил о 77 тыс. гривен доходов. Однако позже сообщили, что это неправильная информация и главный налоговик задекларировал 4,9 млн грн.



Close
Приєднуйтесь!
Читайте нас у соцмережах: