Архив рубрики: ‘Аваков Арсен’

Посли країн G7 написали фюреру Авакову про загрозу «екстремістських рухів», які він кришує

Avakovshina1-500x178

Посли країн «Великої сімки» (G7) направили листа міністрові внутрішніх справ України Арсенові Авакову із застереженням щодо можливого зриву виборів і загрози діяльності «екстремістських рухів» в Україні.

Про це повідомляє Радіо Свобода.

Зазначається, що Радіо Вільна Європа/Радіо Свобода (RFE/RL) отримало копії двох листів, підготовлених Групою послів G7 з підтримки реформ в Україні, до якої входять дипломати з Канади, Франції, Німеччини, Італії, Японії, Великобританії та США.

У адресованому Авакову листі від 15 березня 2019 року французький посол Ізабель Дюмон від імені своїх колег-послів написала, що «група G7 стурбована екстремістськими політичними рухами в Україні, насильницькі дії яких тривожать».

«Вони залякують українських громадян, намагаються узурпувати роль Національної поліції в гарантуванні безпеки виборів і завдають шкоди національній та міжнародній репутації українського уряду», – заявила Дюмон.

За словами дипломата, лист англійською та українською мовами відправили в Міністерство внутрішніх справ України того ж дня.

Речник МВС Артем Шевченко підтвердив Радіо Свобода, що Аваков його отримав.

Журналіст Крістофер Міллер у своїй статті пише про «тонке, завуальоване посилання на «Національний корпус» і «Національні дружини» в листі, про який розповіла французька дипломат.

20 березня посли країн «Великої сімки» в Україні опублікували заяву, в якій висловили віру в те, що майбутні вибори президента України будуть «по-справжньому конкурентними». У заяві не йдеться про небезпеку екстремістських рухів.

21 березня посольство Сполучених Штатів Америки опублікувало попередження у зв’язку з мітингом, який має провести «Національний корпус» у суботу в центрі Києва.

9 березня представники «Нацкорпусу» влаштували у Києві першу акцію з вимогою покарати причетних до розкрадань в «Укроборонпромі», у яких звинувачують оточення президента України, зокрема Олега та Ігоря Гладковських (колишнє прізвище Свинарчук).

Відтоді протести і акції проходили у різних містах України.

Сутички також траплялися у містах, де перебував президент Петро Порошенко, активісти намагалися прорватися до нього під час його виступу.

Зокрема, 19 березня перед зустріччю Порошенка із виборцями в Івано-Франківську стались сутички між представниками «Національних дружин» і «Національного корпусу» з правоохоронцями.

До цього аналогічні сутички 9, 10 і 16 березня відбувались біля Адміністрації президента, у центрі Києва, у Полтаві та Черкасах.

#Тимошенко домовилася з Аваковим про результати президентських виборів. Відео

timosh-avakov1-500x333

Тимошенко, як кандидат у президенти, протягом останніх місяців неодноразово здійснювала візити в МВС, повідомляє Національне бюро розлідувань України.

Кандидат в президенти України Юлія Тимошенко за останні місяці неодноразово зустрічалась із міністром внутрішніх справ Арсеном Аваковим.

Про це йдеться в матеріалі програми «Схеми».

За інформацією журналістів, Тимошенко зустрічалась з Аваковим 16 березня — в цей день вони зафіксували Mercedes Тимошенко із автівкою супроводу, які заїхали на територію МВС без будь-якої перевірки.

Журналісти наголошують, що це не перша зустріч Авакова з Тимошенко.

«У жовтні минулого року «Схеми» зафіксували її візит до МВС. З території відомства виїхав той самий Mercedes з автівкою супроводу, які журналісти побачать згодом, 16 березня. За інформацією джерел журналістів, міністр та лідер «Батьківщини» зустрічалися також 23 грудня минулого року в «Фортеці» — комплексі спеціальних об’єктів, де мешкає Аваков», — йдеться в матеріалі.

Ще одна зустріч відбулася наприкінці січня в будівлі МВС.

«Всі зустрічі, які ми проводимо з Арсеном Аваковим, присвячені тільки чесним виборам. Діючий президент думає, що він може купити вибори — не вийде. Вибори він не купить», — пояснила Тимошенко журналістам мету свої візитів.

Зазначимо, що від прямої відповіді, чи залишиться Аваков на чолі МВС в разі її перемоги на виборах, Тимошенко ухилилась.

 

Аваков у відповідь на запит журналістів заявив, що підтримка Тимошенко позиції МВС щодо недопущення фальсифікацій є «адекватною реакцією» кандидата, який хоче отримати «чесну і легітимну перемогу».

«Як міністр внутрішніх справ, я спілкуюсь майже з усіма кандидатами. Юлія Тимошенко, як кандидат у президенти, протягом останніх місяців неодноразово візитувала МВС. Вона подавала заяви про порушення, надавала свідчення по справах, брала участь у слідчих діях, зверталася про надання особистої охорони тощо. У тому числі, вона мала зустрічі із міністром внутрішніх справ», — сказав Аваков.

Аваковщина. Водительские права больше не будут удостоверять личность, — законопроект от МВД

Avakovshina1-500x178

Скоро водительское удостоверение уже не будет выступать документом, которым можно удостоверить личность, сообщает 40ka.info.

В Министерстве внутренних дел Украины (МВД) предлагают внести соответствующие изменения в закон Украины «О Едином государственном демографическом реестре и документы, подтверждающие гражданство Украины, удостоверяющих личность или ее специальный статус».

Согласно обнародованному ведомством у себя на сайте законопроекту, из обширного перечня, на ряду с паспортом, загранпаспортом, удостоверением беженца, картой мигранта и пр., предлагают исключить водительское удостоверение. Вместе с тем, к примеру, удостоверение моряка, такую функцию не утратит.

В пояснительной записке к документу чиновники указывают, что функции идентификации личности документ будет выполнять только в части подтверждения права гражданина управлять транспортным средством. Что до остальных вопросов – удостоверение «по своей правовой природе не соответствует характеристикам документов, о которых идет речь в указанном законе».

Напомним, вместе с этим, украинских автомобилистов ждут и ряд других изменений по части водительских удостоверений. В Министерстве внутренних дел также намерены существенно расширить перечень категорий водительских прав, изменить порядок выдачи прав и стоимость их оформления в сервисных центрах МВД. Например, чтобы получить водительское удостоверение, скоро нужно будут заплатить в 3,5 раза больше, чем сейчас.

Отметим, что в настоящий момент документ обнародован на сайте МВД для ознакомления всех заинтересованных лиц. До того, как его нормы вступят в силу ему еще предстоит пройти согласование на заседании правительства, многочисленные парламентские комитеты, а также собрать в Раде 226 голосов народных депутатов. Кроме того, полноценно заработает он только спустя 6 месяцев после официальной публикации.

#Аваков хочет чтобы водители пересдавали на права каждые 15 лет. Подорожает и само удостоверение с 245 до 912 грн

avakov-jovbak

Отдельные права на «автомат» и регулярная пересдача. В Украине МВД Авакова хочет изменить порядок выдачи удостоверений водителям, сообщает 40ka.info.

В Украине хотят радикально изменить порядок выдачи водительских удостоверений. На днях Министерство внутренних дел обнародовало на своем сайте драконовский законопроект, который должен установить в нашей стране максимально приближенные к европейским правила выдачи автомобильных прав. Через месяц документ должны утвердить на заседании правительства, а затем внести в Раду. Лишь после успешного голосования в парламенте он станет законом.

Прежде всего, МВД намерено существенно расширить перечень категорий водительских прав. Коснутся изменения главным образом мототехники. Сейчас в стране действуют две категории: А1 (мопеды) и А (мотоциклы). Им на смену придут сразу 4:

АМ – мопеды с мотором до 50 куб. см или 4 кВт (для электробайков).
А1 – мотоциклы с мотором до 125 куб. см или 11 кВт.
А2 – мототехника с соотношением масса/мощность не более 0,2 кВт/кг.
А – более мощные мотоциклы.

Примечательно, что на первые две категории, как и сейчас, права можно будет получить начиная с 16 лет. А2 выдадут только 18-летним. А за руль полноценного мотоцикла допустят только людей старше 20-лет. И лишь при условии, что у соискателя есть 2-летний стаж управления техникой категории А2. Изменится и возраст выдачи прав для водителей автобусов и тягачей – им документ выдадут только после 24 лет.

При этом законопроект закрепляет тестовый 2-летний период для всех новичков. Первое удостоверения станут выдавать сроком не более чем на 2 года и ограничением скорости 70 км/ч. Если водитель сумеет за 2 года совершить не более двух правонарушений, ему выдадут полноценные права.

Меняется и срок действия выданных удостоверений. Если сейчас документ выдают на 30 лет, то законопроект предусматривает, что водителю придется подтверждать свои навыки каждые 15 лет. А для водителей автобусов и грузовиков и того чаще – каждые 5 лет. При этом документ указывает, что все выданные прежде права будут действовать вплоть до срока их годности.

Еще одно важное изменение – порядок выдачи удостоверений в зависимости от типа коробки передач автомобиля. Если человек будет сдавать практический экзамен на «ручной» коробке, его не ограничат в праве управлять и машиной с автоматом. В противном случае в правах поставят отметку «автомат» — с таким удостоверением садиться за руль машины с «ручкой» будет запрещено.

Наконец, подорожает и само удостоверение. Если сейчас административный сбор за выдачу прав составляет 245 грн., то по новым порядкам его привяжут к прожиточному минимуму (ПМ). За новые права украинцу нужно будет заплатить 0,45 ПМ – к концу 2019 года это будет соответствовать 912 грн.

Подельника Авакова и экс-министра Виктора Коржа СБУ разоблачила на взятке

Korj-Viktor3

Выяснилось, что Служба безопасности Украины разоблачила на вымогательстве 30 тысяч долларов взятки первого заместителя председателя физкультурно-спортивного общества «Динамо» бывшего советника министра внутренних дел Виктора Коржа.

Об этом 14 марта 2019 года Украинской правде рассказали источники в правоохранительных органах, сообщает 40ka.info.

«Задержали водителя Виктора Коржа, заместителя председателя ФСО „Динамо“, Корж сейчас на отдыхе, попросил, чтобы водитель забрал деньги», — рассказали в ведомстве.

Источники отметили, что сам Корж сейчас в отпуске и находится за рубежом.

В то же время в МВД утверждают, что Корж не занимает должность советника министра Арсена Авакова с сентября 2018 года.

Директор департамента коммуникаций МВД Артем Шевченко сообщил, что Корж не является советником министра внутренних дел с 29 сентября 2018 года.

По его словам, Коржу не продлили действие полномочий, а его удостоверение было действительным до 29 сентября.

В то же время справка о том, что Корж больше не является советником Авакова, датированная 14 марта 2019 года.

14 марта в СБУ заявили, что разоблачили на вымогательстве взятки 30 тысяч долларов советника на общественных началах руководства МВД.

Аваковщина. Генерал Гриняк з МВС, якого судять за розгін Майдану, досі працює в Нацгвардії. Відео

berkkruss-500x332

Колишній керівник департаменту громадської безпеки МВС Володимира Гриняка, якого судять у Шевченківському райсуді Києва за звинуваченням у розгоні Майдану у 2014, наразі обіймає керівну посаду у Нацгвардії.

Про це йдеться у розслідуванні «Слідство.Інфо».

Зазначається, що Гриняк стверджує, що справа проти нього повністю сфальсифікована, але за даними журналістів і слідства саме він керував дії беркутівців та інших силовиків на мітингах і акціях протесту.

«Гриняка обвинувачують у співучасті в організації умисного вбивства учасників Євромайдану, перешкоджанні мітингам і ще низці злочинів. За версією слідчих, саме він координував силовиків під час кривавих зіткнень 18 лютого 2014 року», — йдеться у публікації.

Зазначається, що на певному кадрі Гриняк  по рації дає вказівки підлеглим, після чого почався наступ силовиків.

«Аналізуючи відеозаписи, відзняті в першій половині дня 18 лютого, журналісти впізнали генерала Гриняка щонайменше в п’яти різних місцях в урядовому кварталі поряд із силовиками», — йдеться у розслідуванні.

Автори додають, що на окремому кадрі він тримає в руці предмет, схожий на зброю і біжить Кріпосним провулком за вантажівкою, за кермом якої сидить майданівець.

Повідомляється, що наприкінці 2016 року Гриняку оголосили підозру, але суд відмовився взяти його під варту й відсторонити від посади.

Сам Гриняк стверджує, що він і його родина стояла на Майдані, за що його нібито відсторонив тодішній очільник МВС Захарченко.

Слідство.Інфо звернулося до МВС із запитом, чому Гриняк, попри всі звинувачення, продовжує працювати на керівній посаді в Національній гвардії України, але на момент виходу розслідування відомство  не надало відповіді.

«Утім, навряд чи це правда. У розпорядженні журналістів Слідства.Інфо є копія доручення від 18 лютого, яким Гриняка призначили керівником зведеного загону МВС», — наголошують автори публікації.

Також зазначається, що журналісти Слідства.Інфо отримали від власних джерел список телефонних з’єднань Гриняка за 18 лютого і дізналися, що серед більш ніж сотні телефонних з’єднань, приблизно чверть — з тодішнім заступником міністра внутрішніх справ Віктором Ратушняком, який після Майдану втік з України, решта — здебільшого з колегами по громадській безпеці МВС.

Сам Гриняк не захотів пояснювати, про що розмовляв тоді із заступником міністра, коротко відповівши: «про любов».

Повідомляється, що у травні 2018 року справу Гриняка передали до суду. Але більш ніж за півроку судді так і не змогли почати розгляд по суті.

За даними видання, підтримати обвинуваченого генерала періодично приходять групи чоловіків, які представляються учасниками Самооборони Майдану і всіляко перешкоджають спілкуванню журналістів з обвинуваченним.

 

Сам генерал запевняє, що під час Революції Гідності допомагав Майдану, зокрема повідомляв секретну інформацію про плани силовиків і тодішнього керівництва МВС. Але, як стверджує адвокатка Євгенія Закревська, яка представляє сторону євромайданівців, жодних підтверджень цьому немає.

Авакова звільнять через незнання української мови, — справа вже у суді. Відео

avakov-vidstavka1-500x349 (1)

Позивач стверджує, що міністр внутрішніх справ порушує статтю закону щодо вимог до міністрів, серед яких — знання української мови, повідомляє Національне бюро розслідувань України.

Окружний адміністративний суд Києва відкрив провадження у справі щодо невідповідності міністра внутрішніх справ Арсена Авакова вимогам членів Кабінету міністрів.

Про це інформує прес-служба суду.

«Окружний адміністративний суд міста Києва відкрив провадження у справі за позовом до прем’єр-міністра України Володимира Гройсмана, міністра внутрішніх справ Арсена Авакова щодо неподання до Верховної Ради України подання про звільнення очільника МВС», — ідеться в повідомленні.

Зазначається, що суд розглядатиме адміністративну справу за правилами спрощеного позовного провадження без повідомлення (виклику) сторін.

Прес-служба суду повідомляє, що спрощене позовне провадження призначене для розгляду справ незначної складності та інших справ, для яких пріоритетним є швидке вирішення.

«Згідно з Кодексом адміністративного судочинства України, суд розглядає справи за правилами спрощеного позовного провадження протягом розумного строку, але не більше шістдесяти днів із дня відкриття провадження», — зазначається у повідомленні.

Окрім того, на порталі Судова влада вказано, що позивач у справі — Олена Халарєга, а розглядатиме справу суддя Наталія Шевченко.

У прес-службі суду інформують, що позивач просить суд визнати протиправними дії міністра внутрішніх справ Арсена Авакова, а саме порушення положень ст.7 Закону України «Про Кабінет міністрів України», що стосуються вимог до членів уряду. Водночас, позивач просить суд визнати протиправною бездіяльність прем`єр-міністра щодо нездійснення контролю за діяльністю очільника МВС, неподання до ВРУ подання про звільнення міністра Авакова, а також просить суд зобов’язати главу Кабміну внести до парламенту відповідне подання.

Нагадаємо, що Аваков розмовляє державною гірше попередників, зокрема, Азарова.

Аваковщина. У Києві п’яний поліцейський пошматував ножем свого колегу

police-new1-500x330

 

У Києві п’яний поліцейський-водій Голосіївського районного відділення поліції охорони завдав численних ножових поранень інспектору патрульної поліції.

Про це 6 березня 2019 року повідомляє прес-служба Державного бюро розслідувань.

Відзначається, що ДБР займеться розслідуванням обставин бійки двох працівників поліції, під час якої один з поліцейських завдав іншому численні ножові поранення.

«За попередньою інформацією, 5 березня ввечері поліцейський-водій Голосіївського районного відділення поліції охорони, перебуваючи у стані алкогольного сп’яніння, під час бійки наніс ножові поранення інспектору патрульної поліції», — йдеться в повідомленні.

Остаточно ступінь тяжкості тілесних ушкоджень встановить судово-медична експертиза.

Працівника поліції охорони затримали, наразі йому готується повідомлення про підозру в умисному завданні тяжких тілесних ушкоджень (ч.1 ст. 121 ККУ) та клопотання до суду про обрання запобіжного заходу.

Под МВД требовали отставки Авакова за «ложись, Бандера». Видео

avakov-vidstavka1-500x349 (1)

Участники акции «Бандера, вставай!» требали провести «реальную деполитизацию Нацполиции», сообщает 40ka.info.

В Киеве, возле здания МВД прошла акция «Бандера, вставай!», которая является реакцией на фразу, произнесенную полицейским во время задержания члена националистической организации С14 на столичном Подоле 9 февраля.

Согласно сообщению, участники акции требуют от руководства МВД провести «реальную деполитизацию Нацполиции».

В частности, активисты требовали запретить использование правоохранителями балаклав, шапок-масок и других элементов экипировки, скрывающих лица.

Также участники требовали усилить ответственность силовиков и их руководителей за сокрытие или отсутствие номера нагрудного знака на униформе и шлеме.

Кроме того активисты хотят проведения профилактической переаттестации сотрудников полиции особого назначения при участии психолога, международных экспертов и общественности.

В ходе акции также прозвучало требование привлечь к ответственности всех правоохранителей, которые нарушали свободу мирных собраний, превышали свои полномочия, совершали преступления в отношении протестующих с 2014 года и по сей день.

«Вставай, Бандеро!» — близько 500 людей зібралися на акцію у Києві. Це відповідь на вигуки правоохоронця під час затримання праворадикалів 9 лютого. Тоді поліцейських вигукнув «Лягай, Бандеро» pic.twitter.com/U9dlYHyma9

— Hromadske.UA (@HromadskeUA) 18 лютого 2019 р.

Аваковщина. Полицай Мельников объяснил, зачем бил людей по голове, крича «Ложись, Бандера»

police-new1-500x330

 

По словам Мельникова, он пытался не допустить активистов в здание с оружием и переживал за своих коллег, сообщает 40ka.info.

Полицейский, избивавший активистов у здания Подольского управления полиции Василий Мельников, объяснил свои действия наличием оружия у «людей в масках», пытавшихся войти в здание. Об этом он сказал после выхода из изолятора временного содержания в сопровождении кандидата в президенты Ильи Кивы.

«Люди, которые были в масках, у которых было оружие – пытались пройти в помещение Подольского районного управления, где находится огнестрельное оружие. Когда им говорили о том, чтобы они покинули помещение в связи с тем, что незаконно там находятся, они начали применять силу и силой пытаться зайти…Помимо ножей, баллончиков и пистолетов (у активистов – ред.) могло быть все, что угодно», — рассказал байку он.

Кроме того, полицейский заявил, что «переживал не только за себя, а и за своих коллег, которые находились в этом управлении». «Пострадал не только я, пострадали еще и другие сотрудники», — сказал он.

Мельников уточнил, что работает в правоохранительных органах с 2006 года и никогда не работал в спецподразделении Беркут. Кроме того, фразу «Ложись, Бандера», по его же словам, кричал не он, поскольку на тот момент еще не вышел из здания.

Аваковец Кива, внесший залог в 115 000 грн за Мельникова, сказал, что, в его понимании, «офицер выполнял свою работу», а превысил ли он полномочия – должен решить суд.

Кроме того, кандидат в президенты от Оппозиционного блока Александр Вилкул также заявлял, что внес залог за этого полицая.

 Close
Приєднуйтесь!
Читайте нас у соцмережах: