Архив рубрики: ‘Національна безпека’

Рада дозволила росіянам скуповувати українські підприємства

moe1

 

Верховна Рада ухвалила закон, що дає можливість росіянам і корупціонерам купувати українські підприємства.

Про це заявили у Центрі протидії корупції, повідомляє Національне бюро розслідувань України.

Парламент ухвалив закон «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо сприяння залученню іноземних інвестицій» №6141.

Документ дозволяє приховати інформацію про кінцевого бенефіціара-покупця будь-якої державної чи приватної акціонерної компанії.

«Це фактично дає можливість будь-кому інкогніто скуповувати українські облігації внутрішньої державної позики та інші цінні папери, через які приватизують українські державні підприємства», — кажуть в організації.

На ухваленні закону в редакції, яка дозволила приховати інформацію про кінцевого власника офшора, особисто наполягав голова фракції Радикальної партії Олег Ляшко та депутат від «Опоблоку» Олександр Долженков, нагадують активісти.

Лише в такій редакції законопроект отримав необхідні для проходження голоси.

Щоб купити українські цінні папери чи державні підприємства, корупціонерам чи росіянам достатньо буде найняти кіпрського юриста.

Корупціонери, російський бізнес та будь-хто інший можуть таємно заходити в Україну. Українські банки позбавляються обов’язку ідентифікувати реальних власників цінних паперів, якщо їх представлятимуть закордонні банки.

Якщо зараз банки зобов’язані ідентифікувати саме кінцевого бенефіціара, то із вступом у дію закону вони матимуть справу з номінальними власниками, наприклад, кіпрським банком.

Інформація ж про реального власника знаходитиметься виключно в іноземному банку, який представлятиме інтереси «офшора-інвестора».

Щоб отримати інформацію від іноземного банку про реального власника активів, НАБУ, СБУ чи ГПУ доведеться робити офіційний запит про правову допомогу. Розкриття інформації про бенефіціарів відтепер займатиме від 6 місяців.

«Щоб купити українські цінні папери чи державні підприємства, корупціонерам чи росіянам достатньо буде найняти кіпрського юриста, який відкриє рахунок, наприклад, в Австрійському банку і той купуватиме в Україні цінні папери від імені офшора.

В Україні інформація про реального бенефіціарного власника офшора не зберігатиметься. Правоохоронні органи будуть витрачати роки на її пошук по світу, а тим часом стратегічні державні підприємства чи державний борг будуть скуплені корупціонерами чи росіянами», — заявляють в ЦПК.

Саме великі міжнародні банки дуже часто є найбільшими відмивачами грошей. Нещодавно один з найбільших світових банків, Deutsche Bank, оштрафовали на рекордні $630 млн за відмивання $10 млрд російських олігархів. Також структури цього банку у своїх схемах відмивання коштів використовував Олександр Янукович.

В Україні близько 30% фальшивих довідок про вакцинацію

medicine1

 

В Україні – близько 30% фальшивих довідок про вакцинацію, заявляють у Дитячому фонді ООН (ЮНІСЕФ).

Про це Радіо Свобода заявила медичний експерт ЮНІСЕФ Катерина Булавінова, повідомляє Національне бюро розслідувань України.

«Тобто в нас не лише охоплення щепленням невисокі, а ще й можна звідти прибрати кількість цих фальшивих довідок. Ми робили велике опитування як ЮНІСЕФ – цифри на диво високі.

Тому я остерігаюсь, що якщо в нас запровадять „силовий“ метод вакцинації, то він призведе лише до ще більшого зростання фальшивих документів», – сказала  Булавінова.

Вона додала, що через спалах кору в Україні охоплення вакцинацією проти кору значно підвищилося.

«Люди стали в черги у поліклініки, щоб отримати вакцини. На кінець року охоплення було близько 95-97%, можна відняти фальшиві довідки, але все одно охоплення підвищилось», – повідомила експертка.

За її словами, вакцинацією проти дифтерії, правця і кашлюку охопили близько 50%.

«Це дуже низьке охоплення, жахливо низьке. Так само низьке охоплення і проти гепатиту», – додала вона.

За даними Міністерства охорони здоров’я, в Україні від початку року на кір захворіли майже 14 тисяч людей, більшість із них діти. За цей час від ускладнень кору померли восьмеро людей: шестеро дітей і двоє дорослих.

Бомбоубежища Киева: диверсия власти против гражданской защиты украинцев. Расследование

vorogi-zradniki1

 

СНБО и СБУ не раз заявляли, что в любой момент можно ожидать эскалации конфликта с Россией, которая аннексировала Крым и пятый год терзает Донбасс. В этой связи приоритетной становится тема гражданской защиты населения.

В каком состоянии находятся бомбоубежища столицы и можно ли в них укрыться в случае чрезвычайной ситуации?

В Украине уже пятый год подряд разворачивается война на Донбассе. На случай эскалации конфликта с РФ важно, чтобы люди могли быстро и надежно укрылся от опасности.

«Бомбоубежище» на Крещатике

На домах в самом сердце Киева никаких опознавательных знаков с надписью «Укрытие» не было. Как можно попасть в «бомбоубежище», не знают ни дворники, ни охрана. Зато охотно делятся своими наблюдениями старожилы центра столицы.

«Никакого бомбоубежища здесь нет. Подвалы все арендуются магазинами и офисами, или завалены всяким мусором», — в унисон говорят жильцы десятка домов.

Спустя некоторое время поисков журналистам удалось определиться с входом в нужный подвал. Однако попасть внутрь не получилось: на дверях висели амбарные замки, а некоторые входы были завалены стройматериалами.

Когда же журналисты попросили работников местного ЖЭКа помочь осмотреть «укрытия», там отказали. Мол, это «секретные объекты», в них можно попасть только по разрешению горадминистрации. А на вопрос – где жители домов могли бы взять ключи от подвалов, чтобы в них укрыться в случаи опасности, в ЖЭКе не ответили, посчитав его неуместным – «не нагнетайте ситуацию».

«Укрытие» на ул. Дмитриевской и Хмельницкого

В подвале на Дмитриевской, 16, где издавна, говорят старожилы, было огромное бомбоубежище, теперь работает кафе. На ряде домов на других улицах поблизости от центра столицы, красовались трафареты «Укрытие», но без стрелок, куда нужно идти в поиске бомбоубежища. То есть, главное выполнено – на фасаде выбита надлежащая надпись, а дальше – Бог поможет. Зайдя во внутренний дворик, после продолжительных поисков вход в подвал можно найти, но двери, традиционно, на замках или вовсе заварены. А в щели просматриваются груды мусора и крысы.

На месте бомбоубежища в доме на улице Хмельницкого и вовсе расположилась фотогалерея. Познавательное в плане искусства заведение, но не имеющее никакого отношения к защите населения при чрезвычайных ситуациях.

«Укрытие» на заводе имени Лепсе

В подвалах былых крупных предприятий изначально строились также специальные укрытия на случай аварии на производстве. Однако многие промышленные монстры уже давно превратились в торговые центры, а вместе с ними и подвалы-бомбоубежища. Пытаясь выжить любой ценой, оставшиеся на плаву заводы сдают свои подвалы в аренду. Пример – завод имени Лепсе, где в «укрытии» разместились оружейный магазин и тир.

В спальных районах Киева ситуация не лучше – все бомбоубежища были заперты. Хотя указателей «Укрытие» на домах нарисовано было побольше. И поэтому снова возникает вопрос – а где находятся ключи к замкам? Где их искать, если ЧП произошло среди ночи? А если даже ключ найдется, то как можно находиться в таком запущенном укрытии хоть минимальное время?

Что говорят власти

В КГГА заявили, что на сегодня в Киеве спланировано использование 5177 укрытий общей вместимостью более 2,3 миллиона человек. А работа по выявлению дополнительных укрытий продолжается.

«После сигнала тревоги балансодержатели немедленно должны обеспечить доступ к укрытиям для размещения там людей. Управление по вопросам чрезвычайных ситуаций Киева имеет полный перечень укрытий, хранилищ, а также ответственных за их содержание и доступ в них», – рассказал байку начальник управления по чрезвычайным ситуациям КГГА Роман Ткачук на вопрос издания о том, где взять ключ от укрытия на случай ЧП.

Вот и получается, что, следуя указаниям властей, совершенно «спокойно, без паники» вы будете стоять у запертых дверей бомбоубежища, если вообще его найдете. В это время собственник «укрытия» или ответственное за вход в него лицо будет спешить с ключом, к примеру, из частного дома в 50 километрах от Киева.

Еще пять лет назад, а тем более десять, никто и не думал, что нам могут понадобиться бомбоубежища. Поэтому и сдавались в аренду или переводились на баланс бизнеса, или, куда хуже, подвалы домов и предприятий, простаивающие «в холостую», просто захламлялись. Но сложилось так, как сложилось – обезумевшая от европейского выбора Украины Россия начала войну и не собирается снижать обороты своей агрессии, цивилизованные отношения — не в ее правилах. А, значит, государство должно обеспечить не только достойное состояние украинской армии, но гражданскую защиту населения. И начать нужно с элементарного – наведения порядка на объектах «Укрытие». Они этого требуют безотлагательно. Поскольку, как выяснилось, доверять протокольным отчетам местных властей о том, что «проведена работа по приведению их в соответствующее санитарно-техническое состояние», нельзя.

Нана Черная, Национальное бюро расследований Украины

У комуняки Петра Симоненко знайшли листівки з закликами про насильницьке повалення влади та зброю

Simonenko-Petr1

 

Обшуки у Петра Симоненка були проведені в рамках кримінальної справи за статтями про держзраді і діях, спрямованих на насильницьке повалення влади, повідомляє Національне бюро розслідувань України.

Співробітники СБУ вилучили у голови Комуністичної партії України Петра Симоненка пістолет з глушником і агітаційні матеріали, спрямовані на насильницьку зміну влади. Про це розповіли журналістам у СБУ.

«Під час слідчих дій разом з агітаційними матеріалами, спрямованими на насильницьку зміну і повалення конституційного ладу або захоплення державної влади, також вилучені предмети, схожі на пістолет АПС з глушником та 120 патронів до нього», — йдеться в повідомленні.

В СБУ відзначили, що обшуки у Симоненко були проведені в рамках кримінальної справи за статтями про держзраді і діях, спрямованих на насильницьке повалення влади (ч.1 ст.111 ст. І ч.1 ст.109 КК України).

У Донецькій області провокативні білборди Опоблоку до 9 травня

znovu-rigioni1

 

У Маріуполі демонтували білборди з привітаннями з 9 травня від одного з лідерів «Опозиційного блоку» Олександра Вілкула.

Про це пише проект Радіо Свобода Донбасс.Реалії.

«У Маріуполі місцеві активісти домоглися демонтажу білбордів до 9 травня, які вважають провокативними», — повідомляється в публікації.

Як і в багатьох інших містах сходу, тут днями з’явилися білборди з привітаннями зі «святом перемоги» від одного з лідерів «Опозиційного блоку» Олександра Вілкула, але в Маріуполі вони не провисіли і декількох діб.

 Слоганами «Танки грязи не боятся» і «Победа будет за нами» — супроводжувалося привітання депутата від «Опозиційного блоку» Олександра Вілкула. В одній з локацій міста ця реклама ще й межувала з бордом пам’яті Небесної сотні.

Частину городян обурив і зміст постерів, і манера подачі самого привітання: зміст реклами багато жителів визнали обурливим для міста, яке не так давно пережило обстріли.

Як стверджують місцеві жителі, для робіт з демонтажу рекламних щитів був залучений комунальний транспорт, але міська влада коментувати інцидент не стала, пославшись на те, що не втручається в питання розміщення та демонтажу подібної продукції від рекламних агентств.

У прес-службі «Опозиційного блоку» і самого Олександра Вілкула на питання, хто демонтував рекламу і чи доречний  її зміст, не відповіли.

У той же час, в інших містах Донецької області ця ж реклама продовжує висіти на вулицях, повідомляє Національне бюро розслідувань України.

На «Інтері» ролік про перейменування вулиць в Україні «іменами фашистських злочинців». Відео

Inter1

Оприлюднені уривки концерту до Дня перемоги 9 травня, який покаже телеканал «Інтер», викликав критику користувачів інтернету через слова ведучих про перейменування вулиць в Україні «іменами фашистських злочинців».

Про це повідомляє Національне бюро розслідувань України.

«Вісім мільйонів українців загинули від рук фашистських загарбників. Це наша історія. Це наша генетична пам’ять», – каже на оприлюдненому уривку ведуча Анастасія Даугуле.

«І сьогодні ми не можемо дозволити, щоб вулиці наших міст називали іменами фашистських злочинців, а їхні портрети безкарно проносили під час факельних ходів у нашій столиці, де кожен метр просякнутий кров’ю наших співвітчизників», – відповідає інший ведучий, Андрій Доманський.

«І нехай нам деколи здається, що все проти нас, що ми чужі в своїй країні, але це не так. Нас – багато, нас – сотні в цій залі і мільйони перед екранами телевізорів… Це ми 9 травня приносимо квіти до вічного вогню, це ми щороку відновлюємо пам’ятники воїнам, які загинули у війні з фашизмом», – кажуть далі ведучі.

Націоналісти затримали в Києві бразильця Рафаеля Лусваргі, який вбив 4 українців на Донбасі. Відео

Lusvagi-terorist1-500x269

 

Представники націоналістичних організацій схопили у Києві громадянина Бразилії Рафаеля Лусваргі, який, воював проти України на боці проросійських угруповань «Л/ДНР», повідо.

Вони доправили його до управління Служби безпеки України, повідомляє у Facebook один із учасників «рейду» Євген Карась.

 

 
Слідчі СБУ пізніше вийшли і забрали Лусваргі всередину.

Раніше 4 травня представники «Національного корпусу» заявили, що прийшли до чоловічого Свято-Покровського Голосіївського монастиря УПЦ МП перевірити, чи дійсно Лусваргі проживає там, але бразильця не виявили.

Напередодні журналісти програми Радіо Свобода Донбас.Реалії виявили, що Лусваргі, який колись обіцяв «дійти до Києва і закінчити війну», штурмував Дебальцеве і зазнав поранення під Донецьким аеропортом, зараз перебуває на волі.

У жовтні 2016 року Лусваргі затримали співробітники СБУ під час перетину державного кордону України в терміналі D міжнародного аеропорту «Бориспіль».

У січні 2017 року Печерський районний суд Києва визнав бразильця винним у створенні терористичної організації, створенні непередбачених законом збройних формувань і призначили покарання у вигляді 13 років позбавлення волі з конфіскацією майна. Він став першим іноземцем не з Росії, засудженим Києвом за участь у війні на Донбасі.

У серпні 2017 року Апеляційний суд Києва скасував вирок і повернув справу Лусваргі на новий розгляд.

Лусваргі вбив 4 захисників України.

#Россия запустила еще одну пропагандистскую радиостанцию, вещающую на Харьков

RUSSIA ANTI CENSORSHIP RALLY

 

На днях в ФМ-диапазоне Харькова стала доступна третья радиостанция Российской Федерации – «Радио Маяк» (следом за «Радио России» и «Вести ФМ»), сообщает Национальное бюро расследований Украины.

Сигнал новой радиостанции в хорошем качестве растространяется из российского Белгорода (80 км от Харькова) на частоте 87,7 МГц. Об этом написал в своем Фейсбуке Всеволод Чебодаев, исполнительный директор Международной академии рейтинговых технологий и социологии «Золотая Фортуна».

Всеволод говорит о бездеятельности чиновников Нацсовета и Госцентра радиочастот, указывая на свободные просчитанные частоты 100,5 МГц (экс-частота «Радио Вести») и 106,1 МГц, а также пока не просчитанные 88,4/88,5 МГц и 88,9 МГц (обе уже полтора года просчитываются по заказу НОТУ): «Ситуация в приграничных с РФ районах харьковской области еще хуже: прошлом летом там было доступно сразу 7 радиостанций из Белгорода. За последний год чиновники не сделали ничего, чтобы хоть как-то это изменить. Аналогичная ситуация — в Черновицкой, Закарпатской и Одесской областях».

Неделю назад член Нацсовета Сергей Костинский говорил, что Нацсовет не проводит ФМ-конкурсы на свободных частотах из-за «отсутствия консолидированной позиции членов регулятора».

Клімкін заявив про червону лінію для Угорщини

Klimkin-Pavlo1-500x314

 

Глава МЗС Павло Клімкін вважає, що Угорщина своїми останніми заявами, зокрема щодо місії ОБСЄ в Закарпатті, впритул наблизилася до червоної лінії, повідомляє Національне бюро розслідувань України.

Про це глава МЗС заявив в інтерв’ю BBC News Україна.

«Я вважаю, що угорська сторона і змістовно, і, якщо хочете, за формою та атмосферою своїх заяв вже впритул наблизилася до червоної лінії. Оскільки так з партнерами в принципі не розмовляють», — заявив Клімкін.

Глава МЗС вважає такі дії Угорщини свідомою політичною маніпуляцією та відвертим перекручуванням реальності.

«Ну яка місія ОБСЄ в Закарпатті? Там що, небезпечно? Смішно, коли угорське консульство каже, що небезпечно їхати в Закарпаття.

Другий напад на приміщення угорської спільноти організувала ФСБ. Організатор цієї групи прийшов з Придністров’я і пішов в Придністров’я. І я не виключаю, що Росія спробує ще щось зробити. То яка місія нам потрібна? Місія боротьби з ФСБ? І до чого тут ОБСЄ?» — заявив Клімкін.

Як відомо, тему введення постійної місії ОБСЄ у Закарпатську область раніше неодноразово піднімав офіційний Будапешт.

7 березня глава МЗС Угорщини Петер Сійярто заявив про направлення місії спостерігачів ОБСЄ на Закарпаття як про доконаний факт, зазначивши, що у Будапешті вітають такий крок.

10 березня глава МЗС Угорщини Петер Сійярто заявив, що ОБСЄ повідомила його про відкриття спостережної місії на Закарпатті.

У свою чергу МЗС України Павло Клімкін заявив, що не бачить підстав для направлення спостерігачів у регіон, одночасно наголошуючи, що слід припинити російські провокації в області.

Згодом в ОБСЄ заявляли, що організація здійснює моніторинг ситуації на Закарпатті шляхом безперервного патрулювання з Івано-Франківська.

Раніше посол Угорщини в Україні Ерно Кешкень заявив, що Будапешт не бачить нічого поганого у автономії для закарпатських угорців, однак з огляду на війну на Сході України мова про це зараз не йде.

В правительственный квартал запустили автоматчиков. Фото

avtomat_patrul1-500x374

 

16 марта 2018 года улицы в правительственном портале Киева патрулируют правоохранители, вооруженные автоматами.

В частности, патруль нацгвардийцевв и полицейских с автоматами был замечен журналистами на улице Институтской, сообщает 40ka.info.

Еще один такой патруль несет службу на улице Шелковичной, что пересекается с ул. Институтской.

Ранее Генеральная прокуратура Украины передала в Верховную Раду 174 страницы документов по делу о подозрении нардепа Надежды Савченко в планировании теракта.Close
Приєднуйтесь!
Читайте нас у соцмережах: