Архив рубрики: ‘Дайджест’

Люстрація навпаки: прокурор-антимайданівець Павло Головко розслідує злочини проти Майдану. Відео

praviln-lustracya1-500x301

 

Прокурор Павло Головко, який у 2014 році виступав в суді проти активістів Революції гідності, сьогодні працює в Департаменті спеціальних розслідувань ГПУ, який розслідує злочини проти Майдану.

Про це йдеться у програмі «Наші гроші з Денисом Бігусом», повідомляє Національне бюро розслідувань України.

Головко виступав проти активістів Романа Тисівського і Едуарда Крижанівського, нагадує ЗМІ.

Суд проходив надзвичайно швидко. Не минало, мабуть, півтори хвилини, як люди виходили. Всіх — під одну печатку, і відправляли туди — на Лук’янівку», — розповів Крижанівський.

Дружина Павла Головка — Аліна Головко — також виступала в суді проти активістів Революції. Ще під дівочим прізвищем Мінчук — клопотала про тримання під вартою 72-річного пенсіонера Миколи Пасічника. Його затримали у Києві 22 січня і сильно побили.

«До самого вечора нас тримали роздягнутих, двері настіж, на вулиці — мороз. Аж на другу ніч нас привезли в суд. Суд був вночі. Я сидів за ґратами і кров на вусах обламував», — розповів про своє затримання Пасічник.

Окрім того, Мінчук-Головко 25 січня просила суд взяти під варту іншого активіста — Василя Слівінського.

Усі перелічені ухвали відсутні у відкритому Єдиному реєстрі судових рішень.

Нині Павло Головко працює старшим слідчим в Департаменті спеціальних розслідувань ГПУ, який займається саме розслідуваннями злочинів проти Майдану і революції.

При цьому у своїй анкеті доброчесності цей прокурор вказав, що не вчиняв дій, які компрометували б його або прокуратуру загалом і які б змусили сумніватися в його об’єктивності і незалежності. Так само анкету заповнила і Аліна Головко, яка нині працює в Київській місцевій прокуратурі №6 (Печерський район).

«Це не є зовсім правильним. Але ми виходимо з тієї ситуації, в яку нас поставили. Нам же спочатку в групу виділяють людину. Тобто ми просимо чи прокуратуру міста, чи іншої області: „Надайте людей, які можуть працювати“. Тут не ми вирішуємо. Ми за людиною певний час спостерігаємо, виходячи з її професійних якостей. І після того приймаємо рішення про взяття в штат», — сказав начальник Департаменту Сергій Горбатюк.

У цьогорічних деклараціях подружжя вказали нову нерухомість, придбану в червні минулого року — два будинки в с. Велика Бугаївка біля Києва.

Адекватна ринкова ціна такої нерухомості становить не менше 1,3 млн грн. При цьому в декларації вартість нерухомості не вказана. Місячна зарплата прокурорської сім’ї, тим часом, становить не більше 30 тис. грн на одного. Не могли вони придбати нерухомість і на заощадження: якщо торік у декларації Головки вказували, що мають 1,3 млн грн готівкою, то цього року заощадження не лише не зменшилися, а навіть зросли на 100 тис. грн.

#Гройсман вигадує фейки про падіння гривні

Gontareva-39-500x332

 

Падіння гривні пов’язане зі зменшенням експорту і продовженням виплат за кордон.

Так спробував оправдати катастрофічне падіння курсу гривні прем’єр-міністр України Володимир Гройсман, повідомляє 40ka.info.

“Було падіння, він (курс гривні – ред.) вільно регульований ж і залежить від того, наприклад, в січні йде зменшення експорту з України, якщо йде зменшення експорту – менше валюти надходить в Україну, а є виплати, які ми робимо з України”, – виправдовувався чиновник.

Глава Кабміну зазначив, що через це виникає дисбаланс і гривня падає.

“Але коли все починає працювати абсолютно нормально, коли ми починаємо експортувати, коли баланс починаємо зберігати, то ситуація зменшується і все залишається в межах прогнозованих. В минулому році було те ж саме”, – переконував Гройсман.

Нагадаємо, новий курс показує, що національна валюта опустилася до нового історичного мінімуму.

Так, євро додав 45 копійок і коштує 34,63 грн. Це – новий історичний антирекорд гривні. Попередній був встановлений 12 січня 2018 – 34,18 грн.

Раніше повідомлялося, що Приватбанк допускає необхідність залучення рефінансування Національного банку для відшкодування коштів за позовами Суркісів. Внаслідок рефінансування НБУ у обігу збільшується кількість грошей, що веде до девальвації гривні.

В Україні скоро буде як Європі: насильницька вакцинація та захмарні штрафи тупим батькам

SNID1

 

Керівниця МОЗ Уляна Супрун пропонує карати батьків, які не роблять дітям щеплення, кажучи при цьому, що потрібно орієнтуватись на відповідний позитивний досвід Європи, повідомляє 40ka.info.

В Ізраїлі, Китаї та Туреччині щеплення немовлятам роблять примусово. Нещодавно обов’язкову вакцинацію ввели і у Франції. А восени 2017 року в Італії прийняли спеціальний закон, що забороняє приймати в сади і школи дітей без щеплень. За порушення батьків штрафують на 7500 євро.

У Великобританії, Бельгії, Естонії дітей, яким не зробили обов’язкові щеплення, не приймають в сади і школи. А в Німеччині батькам за відмову виконувати рекомендації медиків можуть виписати штраф до 2500 євро.

Батьків адміністративно карають і в Польщі. Правда, сума там менше – кілька сотень злотих. Але серед поляків відсоток тих відмовляється від щеплень, невеликий. Після вступу країни в ЄС люди більше довіряють медикам і не бояться неякісних препаратів.

У Канаді, Норвегії, Іспанії, Австрії та Нідерландах відповідальність за здоров’я дітей покладають на батьків. Щоб заохочувати вакцинацію, проводять інформаційні кампанії, роблять щеплення безкоштовно і ретельно стежать за якістю вакцин.

«Диктаторские законы 16 января»: какие нормы действуют в Украине сегодня? Расследование

dictatorship-stop

 

Ровно четыре года назад Верховная Рада Украины приняла пакет так называемых «диктаторских законов», сообщает Национальное бюро расследований Украины.

Законы, ограничивающие права граждан и дающие больше прав для наказания участников акций протеста, были проголосованы с вопиющим нарушением регламента: принимались поднятием рук, без обсуждения и без использования системы «Рада».

Уже 28 января парламент отменил это решение, но многие нормы из этого пакеты никуда не делись: позже они были приняты в других законах либо готовятся для введения. Ниже анализ, какие нормы из «законов 16 января» действуют сейчас в Украине.

Для препятствия сбору «Автомайдана» в 2014 году парламент принял закон, запрещающий автомобильное движение в колоннах больше пяти машин. Нарушение закона каралось штрафом до 850 гривен или лишением прав на 1-2 года. При этом похожее постановление было принято Кабинетом министров Украины еще в 2001 году. Согласно ему, автоколонна должна быть разделена на группы (не более 5 машин в каждой).

До конца 2018 года в Украине будет введена автоматическая видео- и фотофиксация нарушения правил дорожного движения. Аналогичный закон был в пакете «16 января».

Также парламентарии приняли в 2014 году закон, предусматривающий ограничение доступа к интернет-ресурсам, нарушающим законодательство. Похожий запрет был введен в Украине в прошлом году. Напомним, 17 мая вступил в силу указ президента Украины Петра Порошенко о блокировании российских социальных сетей, поисковых и почтовых сервисов. В частности, были заблокированы Yandex, «ВКонтакте», «Одноклассники» и бухгалтерский программный продукт 1С. Правда, в «законах 16 января» штраф за нарушение был гораздо выше – до 6,8 тысячи гривен, сейчас нарушение может обойтись провайдерам в 1,7-3,4 тысячи гривен.

В 2017 году не прошел законопроект по обязательной регистрации абонентов мобильной связи по паспорту. Аналогичный закон был среди «диктаторских».

Еще один закон из пакета «16 января» успешно прижился в Украине сегодня – о заочном уголовном производстве. В 2014 году его планировали ввести, если подозреваемый уклоняется от органов следствия. Согласно закону, одобренному Радой весной 2017 года, заочное производство применяется к лицам, которые скрываются от следствия более 6 месяцев.

Уже в октябре 2014 года парламент ужесточил наказание за призывы к насильственной смены власти и массовым беспорядкам. Так, предусмотрены наказания в виде лишения свободы от 3 до 5 лет за легкие проявления и от 10-15 лет и до пожизненного заключения, если это привело к гибели людей. При этом в «диктаторских законах» предусматривался штраф или заключение до 3 лет при повторном нарушении.

Кстати, в декабре прошлого года Конституционный суд Украины отменил запрет назначать руководителями высших учебных заведений тех, кто голосовал за законы 16 января 2014 года. Соответствующий запрет был признан неконституционным.

Буде Податковий #Майдан? #Гройсман змусить всіх підприємців встановити платіжні термінали

proti-podatk-kodeksu4-10-2010-10

 

У Кабінеті міністрів Гройсмана пропонують зобов’язати встановити платіжні термінали всіх суб’єктів господарювання, в тому числі платників єдиного податку.

Відповідний проект постанови Кабміну розробило міністерство економічного розвитку і торгівлі, повідомляє 40ka.info.

Мінекономіки пропонує зобов’язати всіх без винятку суб’єктів господарювання, які продають товари (включаючи продажі дистанційним способом) або надають послуги, забезпечити можливість безготівкових розрахунків з використанням терміналів.

Торговці, які працюють на загальній системі оподаткування, повинні будуть встановити платіжні термінали до 1 липня 2018 року.

Платники єдиного податку другої та третьої груп з торговою площею до 20 кв. м, які працюють в містах, повинні забезпечити можливість безготівкового розрахунку до 1 січня 2019 року.

Для «єдинників» другої і третьої груп з торговою площею до 20 кв.м. і для працюючих в селах торговців норма стане обов’язковою з 1 липня 2019 року.

Спрощенці першої групи повинні обзавестися платіжними терміналами до 1 січня 2020 року.

При цьому контролювати установку платіжних терміналів буде Державна фіскальна служба.

У Міністерстві економіки підрахували, що введення таких вимог вплине приблизно на 183 тисячі малих і мікропідприємців.

Згідно з оцінками відомства, на установку платіжного терміналу і його обслуговування один суб’єкт протягом першого року витратить понад 6 тисяч грн.

Витрати всіх суб’єктів, які потраплять під регулювання, протягом першого року становитимуть понад 1,21 млрд грн.

Нагадаємо, починаючи з травня 2017 року всі магазини (зареєстровані за спрощеною системою оподаткування та інтернет-магазини), повинні продавати побутові товари та електроніку через касовий апарат.

У перелік продукції, яку потрібно продавати виключно через РРО, потрапили понад 300 товарів: холодильники, плити, насоси, котли, кондиціонери, пральні машини, пилососи, бойлери, принтери, сканери, ноутбуки, телефони, колонки і навіть електронні книги з зовнішніми жорсткими дисками.

Фіскальна служба з початку року по грудень 2017 року провела 343 перевірки продавців техніки і електроніки. Але сума санкцій, застосована до всіх суб’єктів за невидачу фіскальних чеків, незначна — лише 189,2 тис. грн.

Раніше у Державній фіскальній службі заявляли про необхідність відмови від спрощеної системи оподаткування та поступове переведення малих підприємців на загальну систему.

По улицам Керчи проехала колонна танков оккупантов. Видео

blokada-Krim1-500x500

 

Во временно оккупированной Керчи по спальному микрорайону проехала колонна российской военной техники. Об этом сообщает Национальное бюро расследований Украины.

«Через Керчь 12 января около 18:20 по улице Блюхера проехало около 50 единиц военной техники. Машины двигались в колоне в сопровождении сотрудников ГИБДД», — отмечается в сообщении.

Местные жители уточнили, что движение техники сопровождалось громким гулом. «Двигались установки Град, три танка на тягаче и БТРы», — сказал керчанин.

23 декабря 2017 года под Керчью местные жители бросались под военную технику оккупантов, пытаясь остановить строительство радиолокационной системы (РЛС) на территории села возле частных земельных участков

Путинская Россия оккупировала Автономную республику Крым в 2014-м году. Верховная Рада Украины официально объявила 20 февраля 2014-го началом временной оккупации Крыма и Севастополя Россией. Ключевые международные организации, в том числе Генеральная ассамблея ООН, осудили действия России и назвали аннексию и оккупацию Крыма незаконной. Против РФ были введены экономические санкции. За проведение Москвой так называемых выборов с участием Крыма в 2016-м году парламент Украины признал Госдуму РФ нелегитимной.

У Держдумі Росії хочуть денонсувати договір про визнання кордонів з Україною

dogovir-rus1

 

У Держдумі РФ виступили з пропозицією денонсувати Договір про дружбу, співробітництво і партнерство між Росією і Україною в тій частині, де країни визнають територіальні кордони одна одної, повідомляє Національне бюро розслідувань України.

Як пише російське РІА Новости, з такою ініціативою виступив перший заступник голови комітету Держдуми у справах СНД, євразійської інтеграції і зв’язків зі співвітчизниками Костянтин Затулін («Єдина Росія»), підозрюваний у посяганні на територіальну цілісність і недоторканність України.

«У другій статті Договору ми визнаємо територіальні межі України, а вона (Україна) — наші, на момент підписання та ратифікації цього документа. Підписавши Договір у 1997, а потім під час ратифікації у 1999 році Росія підтвердила, що вона вважає … Крим і Севастополь частиною території України», — заявив Затулін.

«Наше трактування Договору полягає у тому, що наше визнання кордонів у цьому Договорі взаємопов’язане з темою Договору — дружба, співпраця і партнерство. Немає дружби, співпраці і партнерства — виникає привід до того, щоб сказати: «Значить, треба усі питання вирішувати заново, у тому числі і питання щодо кордонів», — додав він.

«Тому особисто я буду пропонувати і пропоную вже …, що нам потрібно, зокрема у частині цього Договору його денонсувати — у частині, що стосується статті другої, а саме — визнання кордонів», — зазначив Затулін.

Як відомо, 16 березня 2014 року у Криму відбувся так званий «референдум» про статус півострова, за результатами якого Росія «приєднала» Крим 18 березня, фактично його анексувавши. Результати голосування на «референдумі» не визнані світом.

Верховна Рада України офіційно оголосила 20 лютого 2014 року датою початку тимчасової окупації Криму і Севастополя Росією.

11 квітня у Росії опублікували нову версію конституції РФ, в яку включено республіку Крим і місто федерального значення Севастополь.

У серпні 2016 року генпрокурор Юрій Луценко назвав прізвища 18 російських військових чиновників, яким повідомили про підозру в організації гібридної війни з Україною. Ключовою особою в організації називали радника президента РФ Сергія Глазьєва.

У записі, який продемонстровала ГПУ, Затулін спілкується з Глаз’євим 28 лютого 2014 року щодо «фінансування правопорушень в Одеській і Харківській областях». У розмові йдеться також про фінансування загонів «казаків».

У листопаді Затулін заявив, що Москва має скасувати акти від 1954 року, згідно з якими півострів Крим передали до складу тодішньої УРСР.

На початку грудня 2017 року Печерський райсуд Києва дав дозвіл на проведення спецрозслідування щодо депутата Держдуми РФ Костянтина Затуліна, підозрюваного у посяганні на територіальну цілісність і недоторканність України.

#Медреформа #Порошенко? В Киеве под больницей умер мужчина — не было денег на лечение. Фото

Aktsiya_v_morge

 

Под стенами больницы скорой медицинской помощи на улице Братиславской в Киеве обнаружили труп мужчины. Об этом говорится в сообществе dtp.kiev.ua в Facebook, сообщает 40ka.info.

По словам очевидцев, скончавшийся, который, вероятно, был бездомным, был избит и пришел за медицинской помощью, однако из-за отсутствия денег ему в этом отказали.


В то же время официальной версии медиков или правоохранителей по этому поводу пока нет.

В Сети активно обсуждают данное ЧП. Одни пользователи пишут, что это следствие реформ, другие пишут, что это не первый случай в этой больнице.

Страшные истории, которые случались в этой больнице начали рассказывать и другие пользователи.

Это уже не первый случай халатного отношения к больным в этой больнице, так в июне 2016 года под больницей скорой помощи несколько суток пролежал в очень тяжелом состоянии голый бездомный, прикрытый куском одеяла. Тогда мужчину отказались принимать врачи и просто положили его на улице.

Путин мог бы захватить Киев, — герой Украины Игорь Гордийчук рассказал о цене победы

na-Kiev-tank1-500x333

 

В беседе с журналистами издания Gazeta.ua герой Украины Игорь Гордийчук, имеющий звание героя Украины, сообщил, что представители Вооруженных сил страны смогли уберечь страну от «блицкрига» главы Кремля Владимира Путина, заплатив за это очень большую цену и понеся огромные потери, сообщает 40ka.info.

«Если бы Путин мог, он бы уже добрался до Киева, но мы остановили его. Большой ценой, большими потерями. Сегодня тем более не войдет так как мы уже намного окрепли. Мы уже совершенно не те, мы изменились в положительную сторону, в десятки раз, в сотни раз по некоторым показателям. Однако еще нужно провести работу над авиацией и ракетными войсками», — рассказал он.

При этом генерал отметил, что, к сожалению, у украинской армии не было на то время таких сил, чтобы остановить регулярную армию, оснащенную артиллерией и танками.

«Когда стало уже очень трудно, я начал заниматься боевой работой, посещал боевые вылеты. Когда мы реально начали сопротивляться, Путину стало ясно, что мы очень быстро восстановим контроль над территориями. День за днем мы освобождали какой-то город. Он понял, что неделя, две, три, ну месяц и все. В связи с этим он и спустил армию колоннами, с нескольких направлениях», — сказал Гордийчук.

Аваковщина. У Києві у ДТП розбився п’яний підполковник поліції Едуард Регеда. Відео

police-new1-500x330

 

Вечері 10 січня 2018 року сталася аварія – нетверезий водій, рухаючись в сторону Солом’янської вулиці, біля Солом’янської площі, не впорався з керуванням над автомобілем і на великій швидкості в’їхав в електроопору, повідомляє Національне бюро розслідувань України.

Від удару автомобіль почав горіти. На щастя, в салоні, крім водія, нікого не було. Він зумів сам вибратися з машини.

На місце оперативно прибули співробітники ДСНС і ліквідували вогонь. Водія госпіталізували в лікарню.

При цьому, за даними спільноти “Київ Оперативний”, водієм виявився підполковник поліції, старший слідчий-криміналіст Головного слідчого управління – Едуард Регеда.

На вигляд він перебував в стані сильного алкогольного сп’яніння. Пізніше чоловік втік з лікарні.

Раніше на Житомирській трасі п’яний суддя Києво-Святошинського суду Дмитро Усатов влаштував масштабну ДТП, в результаті якої були тяжко постраждалі.Close
Приєднуйтесь!
Читайте нас у соцмережах: