Архив рубрики: ‘выборы’

#Гриценко перемагає у 2-му турі, — соцопитування

Gricenko-Anatolyi3-500x283

 

Лідер партії «Громадянська позиція» Анатолій Гриценко перемагає своїх потенційних суперників у 2-му турі виборів президента в комбінаціях з 4-х претендентів.

Про це свідчать дані спільного опитування Центру «Соціальний моніторинг», Українського інституту соціальних досліджень ім. Яременко, Київського міжнародного інституту соціології та соціологічної групи «Рейтинг», повідомляє sprotiv.org.

Як показує дослідження, в разі виходу в другий тур Гриценка і президента Петра Порошенка лідер «Громадянської позиції» виграє у нинішнього глави держави з результатом 33,1% проти 14,3%.

У разі виходу до другого туру Гриценка і Тимошенко він перемагає лідера «Батьківщини» з результатом 26,9% проти 24,8%.

Співголову фракції «Опозиційний блок» Юрія Бойка Гриценко перемагає з результатом 31,3% проти 15,9%.

У разі виходу в другий тур Тимошенко і Порошенка лідер «Батьківщини» виграє у чинного президента з результатом 30,7% проти 15,1%.

У разі виходу в  другий тур Тимошенко і Бойка вона перемагає з результатом 30,2% проти 16,8%.

Якщо до другого туру вийдуть Порошенко і Бойко, рівень їх підтримки серед респондентів приблизно однаковий — 20% у президента проти 20,2% у його потенційного опонента.

У ході дослідження було опитано 13684 респонденти. Опитування проводилося з 28 вересня по 16 жовтня 2018 року на всій території України за винятком АР Крим та окупованих територій Донецької і Луганської областей. Стандартні відхилення при достовірних 95% не перевищують 0,85%.

Недопуск преси на засідання #ЦВК був незаконним, — ОПОРА

pidrahuy2

Громадська організація ОПОРА заявляє про незаконність обмеження новоствореною ЦВК доступу ЗМІ на її засідання, повідомляє 40ka.info.

Про це йдеться в заяві, опублікованій на сайті організації.

Там нагадали, що 5 жовтня 2018 року відбулось перше засідання Центральної виборчої комісії, під час якого було обрано голову, двох заступників та секретаря комісії. Засідання було проведено у закритому режимі із порушенням права на присутність представників ЗМІ.

«ОПОРА звертає увагу новосформованої ЦВК на незаконність дій із обмеження доступу ЗМІ на всі без винятку її засідання, порушення засад та принципів публічності і відкритості, чого комісія зобов’язана неухильно утримуватися», — йдеться в заяві.

Організація звертає увагу, що Центральна виборча комісія є колегіальним органом. Відповідно до законодавства про доступ до публічної інформації, громадянам гарантується допуск до засідань колегіальних суб’єктів владних повноважень.

Розпорядники інформації зобов’язані оприлюднювати плани проведення та порядок денний своїх відкритих засідань. Частина 2 статті 25 закону «Про інформацію» гарантує безперешкодне відвідування ЗМІ приміщень суб’єктів владних повноважень, відкритих офіційних заходів.

Натомість згідно зі статтею 2 закону «Про порядок висвітлення діяльності органів державної влади та органів місцевого самоврядування в Україні засобами масової інформації» журналісти мають право висвітлювати всі аспекти діяльності органів державної  влади та органів місцевого самоврядування.

Згідно зі статтею 4 закону «Про Центральну виборчу комісію» діяльність комісії здійснюється відкрито та публічно. Відповідно до закону на засіданні без дозволу чи запрошення мають право бути присутніми представники засобів масової інформації.

«Регламент визначає порядок обрання керівного складу Центральної виборчої комісії та передбачає процедуру відкритого обрання лічильної комісії, затвердження форми бюлетенів, висунення та обговорення кандидатур. Лише саме голосування за окремі кандидатури має таємний характер», — наголосили в ОПОРІ.

«Процес висунення та обговорення кандидатур керівного складу належить до суспільно важливої інформації. Таким чином позбавлення можливості для представників преси бути присутніми на засіданні порушує принцип відкритості та публічності діяльності комісії», — йдеться в заяві.

В організації вважають, що суспільно-політичні виклики напередодні загальнонаціональних кампаній 2019 року вимагають від організаторів виборів найвищих стандартів діяльності.

«Якщо комісія комплексно не дотримається таких стандартів, це стане передумовою для конфліктного виборчого процесу», — наголошується в тексті.

Як повідомлялося, 5 жовтня оновлена Центральна виборча комісія на закритому засіданні обрала головою члена ЦВК за квотою «Волі народу» Тетяну Сліпачук.

Представники громадськості обурилися, що перше засідання оновлена ЦВК вирішила провести без преси, відрядивши представників ЗМІ очікувати до прес-центру.

Представники ГО «ОПОРА» навіть викликали поліцію, аби зафіксувати порушення ст. 171 ККУ — перешкоджання законній професійній діяльності журналістів.

20 вересня Верховна Рада призначила до Центральної виборчої комісії 14 нових членів.

Перед тим Верховна Рада збільшила кількість членів ЦВК з 15-ти до 17 осіб.

Незадоволення українців владою може призвести до дочасних виборів, — Національна розвідка США

povtorni-vibori1-500x311

 

Україні загрожують внутрішні потрясіння, якими готова скористатись РФ, щоб змінити прозахідну орієнтацію Києва, повідомляє Національне бюро розслідувань України.

Про це йдеться у доповіді директора Національної розвідки США Дена Коутса «Оцінка глобальних загроз розвідувальними службами США».

У документі йдеться про чинники, які загрожують економічному відродженню України і можуть потенційно призвести до змін у її закордонній політиці.

«Незадоволення населення темпом реформ, погіршення стандартів життя, думка про те, що корупція посилюється, та загострення політичних протистоянь напередодні запланованих президентських та законодавчих виборів у 2019 році можуть призвести до дочасних виборів», — наголошується у доповіді.

«Лідери опозиції спробують скористатись незадоволенням населення, щоб послабити президента України Петра Порошенка та правлячу коаліцію напередодні виборів 2019 року», — додає Коутс.

Американська розвідка також прогнозує, що конфлікт на Сході України триватиме у нинішньому вигляді, та вважає наступ будь-якої з сторін малоймовірним.

«Розрахунки кожної зі сторін можуть змінитись, якщо вона побачить, що інша сторона серйозно кидає виклик статусу-кво», — йдеться у документі.

«Росія продовжуватиме свою військову, політичну та економічну кампанію з дестабілізації України, щоб придушити і, де можливо, розвернути зусилля Києва, спрямовані на інтеграцію до ЄС та посилення зв’язків із НАТО», — підкреслюється в доповіді.

«Київ буде продовжувати чинити спротив будь-яким поступкам, яких вимагає Москва, але майже точно не відновить у 2018 році контроль за ділянками Східної України, які нині підконтрольні Росії», — вважють у розвідці США.

Андрей Вадатурский объяснил, почему поддержал законопроект о выборах по мажоритарке

povtorni-vibori1-500x311

 

Народный депутат Украины Андрей Вадатурский стал соавтором законопроекта №7366 о выборах Верховной Рады по мажоритарной системе с целью привлечь внимание к существующим проблемам, причем, не только в избирательном законодательстве, и начать соответствующую дискуссию.

Об этом он рассказал в интервью журналистам, сообщает 40ka.info.

Ранее сообщалось о том, что 7 ноября 2017 года Верховная Рада приняла в первом чтении проект Избирательного кодекса, который объединяет в себе положения пяти законов: о выборах президента, о выборах народных депутатов, о местных выборах, о Центризбиркоме и о государственном реестре избирателей. При этом в нем предусмотрены открытые списки на парламентских и местных выборах. Стоит отметить, что за кодекс проголосовало минимально необходимое количество народных депутатов – 226 человек.

Вместе с тем, 6 декабря в Раду подали законопроект о выборах народных депутатов по мажоритарной системе, соавтором которого стал нардеп-николаевец Вадатурский.

— Моя подпись под этим законопроектом не означает, что я являюсь приверженцем мажоритарной системы или же выступаю против открытых списков, — отметил депутат. – Дело в том, что в процессе голосования за открытые списки, они подавались как панацея. Но на самом деле в мире нет идеальной избирательной системы. Зато есть очень много мифов. И поддерживая проект закона №7366, я хотел выступить с одним сообщением: нашим людям нужно отвыкать от штампов по типу: «все депутаты плохие», «все мажоритарщики – бандиты, которые на округах появляются только во время выборов, покупают голоса избирателей и потом занимаются лоббированием своих интересов».

— Я на округе работаю, на выборах не покупал. Поэтому не могу сказать, что я за открытые списки только из-за того, что мажоритарка – зло, — добавил Андрей Вадатурский.

По его мнению, и открытые списки могут быть злом, ведь те, кто привык злоупотреблять на выборах, так же как и избирателей могут подкупать главу той или иной партию. Депутат уверен, что должна работать правоохранительная система.

— Нам нужно настаивать, чтобы законы соблюдались. Если не будут наказывать нарушителей, ни один законопроект в Украине работать не будет, — считает он. — Кроме того, многое зависит и от самих избирателей. Им нужно научиться голосовать не из-за того, что их покупают, а выбирать лучших представителей своих интересов.

Партократії кінець? До Ради подали законопроект про вибори за мажоритарною системою

vibori-ogol1-500x388

 

До Верховної Ради подали на заміну законопроект про вибори народних депутатів за мажоритарною системою.

Про це повідомляє Національне бюро розслідувань України.

19 грудня 2017 року до апарату Верховної Ради України був поданий на заміну законопроект №7366 про вибори народних депутатів України за мажоритарною системою.

Зазначається, що сам проект зареєстрували ще 6 грудня і 20 грудня — останній день подання альтернативних законопроектів від народних депутатів.

Серед співавторів законопроекту — Олег Барна, Сергій Рудик, Андрій Река та інші народні депутати.

«Фокусом є те, що законопроект був зареєстрований 6.12, потім на сайті ВРУ з‘явилась позначка „відкликаний“, а станом на зараз додалось під 3 десятки співавторів та 1 день на альтернативні», — зазначила голова правління громадянської мережі «ОПОРА» Ольга Айвазовська.

Зараз в Україні половину депутатів до парламенту обирають за партійними списками, що перетворилося на багатомільйний корумпований бізнес для власників політичних партій. Обрані за партсписками водії та коханки не підзвітні виборцям, є маріонетками розпіарених партійних бонз. Склад ЦВК не змінюється роками, гарантуючі владі потрібні цифри під час виборів.

ЦВК Охендовського незаконно покриває Януковича

ohendovskyi-pidrahuy21

 

Центрвиборчком відмовився надавати НАБУ інформацію щодо амбарної книги Партії регіонів, повідомляє Національне бюро розслідувань України.

ЦВК відмовилась надавати НАБУ низку затребуваних відомством документів у справі про «амбарну книгу Партії регіонів», визначеного як кримінальне провадження.

Свою відмову комісія мотивувала тим, що автор даного запиту – детектив НАБУ Єгізаров – раніше був відсторонений від розслідування справи.

При цьому підкреслюється: у своєму рішенні ЦВК висловила згоду в майбутньому надати НАБУ витребувані документи – «після пред’явлення в ЦВК оригіналу постанови слідчого судді про тимчасове доступі до документів».

ЦВК очолює Охендовський, який брав хабарі у Партії регіонів та розписувався про це.

#Охендовский освоился на свободе: требует крови НАБУ и полмиллиарда денег. Расследование

poroshenko-ohendovskyi1-500x352 (1)

 

«Потерпевший» хочет на компьютеризацию избирательных участков крайне полмиллиарда гривен…

Итак, наш любимый сериал продолжается. Потребовав от НАБУ извинений и объявив его злом, которое должно быть наказано, глава просроченной ЦИК решил, что теперь-то уж пора бы подумать и о главном. По мнению Охендовского, Украине самое время  срочно компьютеризировать избирательные участки к грядущим выборам. Раньше как-то не до того было, а теперь вот – осенило. На этот прогрессивный шаг Охендовский просит  500 миллионов гривен. И что особо пикантно –  400 из них новоявленный рационализатор даже обещает сэкономить.

«Чтобы ввести самую простую систему компьютеризации работы участковых избирательных комиссий, необходимо в целом полмиллиарда гривень, но из этих 500 млн около 400 млн уже имеются в наличии, если мы будем использовать те программно-аппаратные комплексы, которые остались от системы видеонаблюдения 2012 года», – заявил «потерпевший» на встрече с журналистами.

К чести Миши надо сказать, что он уже значительно снизил ставки: в феврале в своем интервью РБК  он озвучивал цифру в 550 миллионов. Конечно, 50 мэлэнэ сюда, 50 мэлэнэ туда – это, сами понимаете, в масштабах ЦИК не деньги: вспомните миллиард, грохнутый в 2012 году на систему видеонаблюдения на участках, которую сам Мишенька впоследствии признал бесполезной. Тогда с Охендовским согласилась и Счетная палата, заодно сообщившая, что по состоянию на сентябрь 2013 года технические компоненты видеосистемы стоимостью 195,9 миллионов были переданы на хранение местным госадминистрациям. Так что обещаниям сэкономить как-то не очень верится: цифра 195,9 все-таки немного отличается от 400, о которых заявляет Охендовский, да и предположение, что эти HP i5 с вебкамерами до сих пор в целости и сохранности лежат в сейфах у местных администраций, откровенно попахивает абсурдом.

С другой стороны, «потерпевшего» можно понять. НАБУ там или не НАБУ, но Охендовскому есть куда спешить. Положим, за «амбарную книгу», Мишину подпись в которой в очередной раз признали подлинной,  его уже вряд ли возьмут – ибо имеется подозрение, что черная книга ПР уже давно успела мутировать в серую книгу БПП. И родимый просроченный ЦИК в лице Усенко-Черной героически держит оборону, гоняя «набушников» со своего порога. Но обстановочка вокруг становится все тревожнее и тревожнее. Кивалова из членов Венецианской комиссии ПАПа уже убрал (не прошло, как говорится, и трех лет). Пляски вокруг переизбрания членов ЦИК, чьи полномочия закончились те же три года назад, тоже внезапно вошли в фазу резкого оживления. Причем сигнал к началу очередного марлезонского балета подал никто иной, как тот же ПАПа – который, вдобавок, еще и настаивает (по крайней мере, на словах) на полном переформатировании состава.

Иными словами, в АП явно начинают косметический ремонт провинциальных конюшен, что лично для Охендовского не смертельно, но очень обидно.  Если президент вдруг все-таки всерьез решит расстаться со своим личным заслуженным «пидрахуем», то Мише светит участь мебели – дорогой, но вышедшей из моды, которую и выбросить жалко, и держать на видном (читай, хлебном) месте уже как-то не комильфо. Поэтому нужно ковать железо, пока горячо. Дату следующих выборов, конечно, не назвала бы при нынешних раскладах и бабка Ванга, и с такими перспективами ждать Охендовскому уже некогда: начинать распил нужно уже сегодня, ибо неизвестно, что будет завтра.

Есть, правда, и другой вариант развития событий. Если предположить, что пляски вокруг ЦИК имеют чисто формальный характер, а вот внеочередные выборы – напротив, совершенно реальный, то желаемые полмиллиарда должны рассматриваться не как показатель Мишиного стремления хапнуть напоследок хоть что-нибудь, а как вполне «законная» компенсация за адские страдания, причиненные ему мировым злом в лице НАБУ. В таком случае, Охендовский остается на посту главы ЦИК (по-прежнему просроченного или, все же, частично переизбранного) и продолжает карьеру личного президентского «пидрахуя». Заодно оставаясь живым напоминанием для НАБУ, которое как-то уж чересчур всерьез воспринимает свои обязанности, что все мы под ПАПой ходим.

Если так, то после выборов мы наверняка увидим очередной кармический виток, когда освоенные средства опять внезапно окажутся потраченными неэффективно. Например, из-за российских хакеров (модная тема!), которым компьютеризация имени Охендовского даст возможность влиять на выборы в Украине, не поднимая задницы от кресла. Или – опять же, внезапно! -  окажется, что на участках нет Интернета (ну, не подумали заранее, бывает…), так что дорогостоящее фуфло стоимостью в полмиллиарда принесет там столько же пользы, сколько металлолом с ближайшей свалки. Фуфло же затем, по примеру систем наблюдения, частично рассосется по местным администрациям, частично же уплывет в неведомую черную дыру – естественно, предварительно монетизировавшись.

И все будут довольны и счастливы. Корупция под патронатом ПАПы.

Анастасия Зеленская, Национальное бюро расследований Украины

Главный регионал Мариуполя сделал Усенко-Черной из ЦИК подарок на полмиллиона гривен

Usenko-Chorna3-500x283

 

Заместитель председателя Центральной избирательной комиссии Жанна Усенко-Черная задекларировала подарок на полмиллиона гривен, сообщает Национальное бюро расследований Украины.

Об этом свидетельствует информация в электронной декларации, поданной Усенко-Черной в Национальное агентство по вопросам предотвращения коррупции.

Стоит отметить, что согласно декларации, дарителем является Сергей Маликов, который до января 2016 года возглавлял Государственный фонд содействия местному самоуправлению, а ранее руководил партийной организацией Партии регионов в Мариуполе Донецкой области.

Напомним, в декларации за 2015 год Усенко-Черная указывала, что пользуется квартирой в Киеве, владельцем которой также является Маликов, он не числится членом ее семьи.

Ранее на сайте Национального агентства по предотвращению коррупции появилось сообщение о том, что замглавы Центральной избирательной комиссии Жанна Усенко-Черная 1 декабря приобрела квартиру в Киеве площадью 69,4 кв. м, стоимость которой — 3,2 млн гривен.

Usenko-Chorna1

Багаторічне затягування із формуванням #ЦВК вигідне #Порошенко і деяким політсилам, — Михайло Рябець

poroshenko-ohendovskyi1-500x352 (1)

 

Затягування процесу формування нового складу Центральної виборчої комісії вигідне президенту Петру Порошенку і деяким політичним силам.

Про це в ефірі телеканалу «112 Україна» заявив голова Центральної виборчої комісії у 1997—2004 рр. Михайло Рябець, повідомляє sprotiv.org.

«Якби Петру Порошенку не був вигідний процес затягування із формуванням нового складу ЦВК, то, звичайно б уже давно сьогоднішній склад ЦВК, який „перезріває“ вже із 1 червня третій рік, був би давно замінений. Напевно, це і йому, і певним політичним силам вигідно. Ми ж прекрасно розуміємо, що сьогодні в країні нібито всі незалежні державні інституції формуються таким чином, щоб в адміністрації президента і президент особисто мав вплив на цих людей, цей орган», — сказав Рябець.

За словами екс-глави ЦВК, це відомство з 2004 року постійно є політизованим.

«Ми забуваємо, що ЦВК – це не політичний орган, а правозастосовний орган, який відповідно до закону всього-навсього повинен забезпечити підготовку і проведення виборів і референдумів», — сказав він.

«Цей орган почав політизуватися після того, як закінчилися повноваження першого складу ЦВК, які були припинені 17 лютого 2004 року, після цього в Україні не було жодного складу ЦВК, який би не був політизований», — підкреслив екс-глава Центрвиборчкому.

Президент України Петро Порошенко вніс нещодавно на розгляд Верховної Ради проект постанови про звільнення з посади 12 членів ЦВК. Також до парламенту внесено проект постанови про призначення на посади 11 членів ЦВК (№ 4790). Зазначимо, що у 12 із 15 членів ЦВК давно сплив семирічний термін повноважень. Вже усі фракції подали свої пропозиції президентові щодо складу ЦВК.

ЦВК призначила довибори на семи округах, на яких народними депутатами стали Борис Філатов (став мером Дніпра, колишнього Дніпропетровська), Владислав Атрошенко (мер Чернігова), Ігор Насалик (міністр енергетики), Тарас Кутовий (міністр АПК), Ігор Єремєєв (помер унаслідок нещасного випадку), Юрій Гарбуз (голова Луганської обласної військово-цивільної адміністрації) та Андрій Гордєєв (голова Херсонської обладміністрації).

Нелегитимный ЦИК Охендовского зарегистрировал ярую сепаршу Шилову кандидатом в депутаты ВР

LyaskoShilova1

 

В Днепре (бывшем Днепропетровске) по 27-му округу кандидатом в ВР зарегистрировали сепаратистку Шилову.

Об этом сообщает sprotiv.org со ссылкой на решение, принятое Центральной избирательной комиссией Михаила Охендовского.

Сепаратистка Виктория Шилова никогда не скрывала своих симпатий – после 2014 года она проживала в Москве, постоянно посещала российские каналы и принимала участие в передачах. Рассказывала про какие-то убийства младенцев и «хунту». В 2015 году принимала участие в выборах мэра Новомосковска, но неудачно. В январе текущего года организовала сепаратистский форму в Одессе. Пыталась баллотироваться на выборах мэра Кривого Рога. Ездила на съезд нацистов в Санкт-Петербурге.

Кроме нее, свою кандидатуру по 27-му округу выдвинула глава всеукраинской общественной организации «Дух Нации» Марина Денисенко. Балотируются руководитель фракции «Гражданская сила» в Днепропетровском горсовете Загид Краснов, волонтер Татьяна Рычкова, депутат горсовета Анастасия Староскольцева, представитель партии «Укроп» адвокат Оксана Томчук, экс-заместитель Филатова в горсовете Вадим Шебанов.Close
Приєднуйтесь!
Читайте нас у соцмережах: