Архив рубрики: ‘CБУ’

#Грицак з #СБУ оприлюднив записи камер із мікроавтобуса зрадника Рубана, де й було виявлено зброю. 3 відео

rus-rebel1-500x339

 

Глава СБУ Василь Грицак заявив, що керівник центру звільнення полонених «Офіцерський корпус» Володимир Рубан у змові з керівництвом ОРДО готував теракт у центрі Києва, в якому мали постраждати тисячі людей.

Про це він заявив на брифінгу 9 березня 2018 року, повідомляє Національне бюро розслідувань України.

«Завдяки вжитим СБУ заходам вдалося попередити масштабні теракти в Україні, які могли призвести до великих людських жертв. Жертвами цих терактів могли стати тисячі мирних громадян, а також окремі політики, посадовці та народні депутати», — сказав Грицак.

«В ході здійснення досудового розслідування, зокрема проведення негласних розшуково-слідчих дій, здобуто вагомі докази і достатні докази, які свідчать про те, що Рубан, діючи за попередньою змовою з очільниками терористичних організацій так званої „ДНР“ Захарченком О.В. та Тимофєєвим О.Ю., а також іншими особами спланували та вчинили конкретні дії, направлені на підготовку та вчинення серії терактів в центральній частині міста Києва із застосуванням вищевказаної зброї та вибухових пристроїв», — сказав Грицак.

За його словами, СБУ має ґрунтовні докази того, що Захарченко та Тимофєєв на прізвисько «Ташкент» причетні до готування кривавого теракту в центрі Києва із застосуванням зброї, в тому числі російського походження.

Він пообіцяв пізніше оприлюднити документальні свідчення того, що планувалося вчинити масові теракти. За його словами, з мінометів мали розстріляти центральну частину міста Києва.

«Мало бути якомога більше трупів, крові. Йшлося про тисячі загиблих. І як говорили їхні куратори з „ДНР“ і з Москви: „Має бути багато трупів, багато крові і має бути хаос“. Внаслідок чого люди мають вийти на вулицю, а війська мають повернутися з зони АТО і прийти на Київ. Щоб показати, що в Україні є громадянська війна», — розповів глава СБУ.

Він також переконаний, що підготовка теракту відбувалася за вказівкою Росії.

«Шановні журналісти, громадяни України. Ви вірите в те, що Захарченко чи Ташкент взяли на себе відповідальність, спорядили Рубана такою кількістю зброї, засобів ураження, мінометів, протитанкових мін, щоб вчинити в Києві теракти і щоб про це не знали куратори з Москви, що вони не дали санкцію на ці речі? Ні я, ніхто із працівників СБУ, слідчих, процесуальних керівників у це не вірив», — заявив він.

Грицак повідомив, що 8 березня за результатами довготривалої спецоперації в районі КПВВ «Майорськ», що поблизу Горлівки Донецької області Служба безпеки України затримала Володимира Рубана, який «організував незаконне перевезення з тимчасово непідконтрольної Україні території Донецької області на автомобілі „Мерседес Бенс Спринтер“ великої парії вогнепальної зброї, боєприпасів та інших засобів ураження».

За його словами, всього в процесі слідчих дій було вилучено:

5 автоматів Калашникова АК-74; 3 автомати Калашникова АКС-74У; 1 автомат Калашникова АК-47; 2 ручних кулемети Калашникова; 2 пістолети Макарова калібру 9 мм виробництва РФ без маркування з магазинами; 4 пристрої для безшумної стрільби виробництва РФ.

Крім цього, 46 одиниць 120-міліметрових мін із вкрученими підривачами М-12, вишибними патронами та додатковими пороховими зарядами; 6 протитанкових мін осколкової дії МОН-50 виробництва РФ; 6 мін калібру 82 мм з вкрученими реактивними двигунами до протитанкового гранатомету РПГ-7В та підривачами М6; 12 порохових вишибних зарядів до пострілу ручного протитанкового гранатомета РПГ-7; 2 протитанкових гранатомети РПГ-22; 6 пострілів до протитанкового гранатомета РПГ-7; 20 гранат Ф1; 20 запалів до них; 20 гранат РПГ-5 та 20 запалів до них; 28 гранат для підствольного гранатомета ВОГ-25.

Крім цього, вилучено предмет, схожий на саморобну мінометну міну діаметром 57 мм масою 2,6 кг з вишибними патронами виробництва РФ; міномет з внутрішнім діаметром ствола 62 мм.

Також вилучено 320 патронів калібру 12,7 мм, 1280 патронів калібру 9 мм, 700 патронів калібру 7,62 мм. 4320 патронів калібру 5,45, 17 магазинів, споряджених 570 патронами калібру 5,45, 2 магазини, споряджених 60 патронами калібру 7,62.

«Хочу звернути увагу, що нами в коробках, де були складені гранати виявлено упаковочний лист від 11.06.16 військової частини 08819. За нашими даними, це частина 1 армійського корпусу «ДНР», — сказав Грицак.

За даними Грицака, 6 березня цього року Рубан через КПВВ «Майорськ» виїхав на непідконтрольну територію.

Він продемонстрував відеозапис із мікроавтобуса, де й було виявлено зброю.

Як коментує голова СБУ, на відео зафіксовано, як Рубан на КПП «Майорськ» пересідає з автомобіля за кермо мікроавтобуса «Мерседес Бенс Спринтер».

Потім на блокпості «ДНР» перед в’їздом в Горлівку його чекає машина супроводу і проводить далі в Горлівку. Рубан передає машину представникам сепаратистських збройних формувань.

Пізніше на відео видно, як до мікроавтобуса завантажують засоби ураження.

«Немає тут підстави і немає тут заготовки, що хтось комусь підкинув якусь зброю», — запевнив Грицак.

Він також повідомив, що в листопаді 2017 році Рубан організував перше незаконне перевезення засобів ураження території ОРДО до підконтрольної Україні території.

Було продемонстровано аудіозапис, де нібито після першого ввезення в листопаді з території ОРДО до України Рубан сам перераховує ці засоби ураження.

Грицак заявив, що робота з документування злочинної діяльності групи тривала не один місяць.

Він запевнив, що зараз всі засоби ураження перебувають під контролем СБУ та не несуть загрози для громадян.

Як відомо, керівника Центру звільнення полонених «Офіцерський корпус» Володимира Рубана було затримано 8 березня на КПВВ з арсеналом зброї. Інформацію про його затримання підтвердив генпрокурор Юрій Луценко. Рубан перебував у СІЗО у Маріуполі.

Рубану було повідомлено про підозру за ч.1 ст. 263 КК «Незаконне поводження зі зброєю», та ч.1 ст.14 «Готування до злочину»,  ч.3 ст.258 «Терористичний акт».

Сам Рубан відкинув усі пред’явлені йому обвинувачення та заявив, що під час затримання на КПВВ був там як водій та мав лише перевезти товар з непідконтрольної території Донбасу.

Шевченківський суд Києва взяв Рубана під варту на 60 діб без визначення розміру застави.

Как я научился не волноваться за свои #биткоины и полюбил #СБУ

bitcoin1

 

Від редакції Економічної правди: 15 грудня співробітники СБУ провели обшуки в орендованій квартирі засновника проекту про криптовалюти і блокчейн Forklog Анатолія Каплана в Одесі.

Підставою для обшуку стало розслідування проти осіб із США та України, які начебто крали гроші з платіжних карт користувачів.

#metoo #HandsOffBitcoin

Первоначальное накопление капитала в государствах, изъеденных коррупцией, — весьма неприглядный процесс.

Нам казалось, что этот период миновал в «лихие 90-е». Но сегодня тряхнуть стариной «осколки совка» заставляет молодой и пока слабо регулируемый рынок — рынок криптовалют.

Рынок, который я пять с лишним лет помогаю строить в независимой Украине. Онлайн-журнал о блокчейне и криптовалютах Forklog еще несколько лет назад я вел один в качестве хобби-проекта.

Сегодня это крупнейшее русскоязычное издание о криптовалютах и распределенных технологиях, которое читают бизнесмены, политики и простые «криптаны» в нескольких десятках стран мира.

Блокчейн в Украине приобрел определенную популярность, и страна уже может похвастать имплементацией технологии государственными институтами.

Я был уверен, что именно Украина станет восточноевропейской безопасной гаванью для блокчейн-проектов и криптовалют. И уж тем более я был уверен в том, что пока члены криптосообщества не делают ничего незаконного, им нечего бояться.

Я был наивен и ошибался.

В пятницу, 15 декабря, в 8 утра мою съемную квартиру в Одессе и одновременно офис, в котором располагалась редакция Forklog, посетили сотрудники СБУ. В помещениях был проведен тщательный обыск.

Из офиса были изъяты компьютеры iMac, два монитора, названные в протоколе обыска моноблоками, хранящиеся там наличные и все, что вообще стоило хоть каких-то денег, включая бутылку отличного рома «Кракен».

Обыск в квартире проходил по немного другому сценарию. Компьютеры и телефоны, конечно, тоже сразу изъяли, но очень быстро стало очевидно, что на самом деле искал следователь в моей съемной квартире.

По странному совпадению, именно в этот день я занимался ревизией своих криптоактивов, поэтому кошельки и пароли оказались в одном месте.

Именно эти предметы вызвали у «гостей» самый живой интерес. При обыске пароли не только изъяли, но и пытались прямо в моей квартире перевести мои биткоины на другой кошелек. Невозможно назвать эти действия иначе, как попыткой грабежа.

Мой адвокат, которого, к чести следователя, без проблем допустили в мою квартиру, был вынужден вызвать полицию, чтобы предотвратить грабеж. Только эти действия не дали агентам СБУ полностью опустошить мои криптовалютные кошельки прямо при обыске.

Все средства, находившиеся на балансе моих кошельков, я заработал честно, не совершая противоправных действий.

Занимаясь криптовалютами более пяти лет, я смог скопить небольшой капитал благодаря точечным инвестициям в растущие криптоактивы и оказанию консультационных услуг блокчейн-проектам и частным лицам, связанным с криптовалютой и распределенными технологиями.

Однако главный фактор, конечно, в том, что год назад биткоин стоил менее 1 тыс долл, а совсем недавно достиг пиковой отметки — 20 тыс долл.

На следующий день с кошельков все же начали уходить средства. Хотя мои ноутбуки были запаролены, сотрудники СБУ, вероятно, смогли получить доступ к кошелькам, взломав пароль на ноутбуках, на которые, насколько мне известно, даже не был наложен арест.

Лишившись всей техники и паролей, я не смог вовремя обезопасить свои средства. В итоге, у меня похитили несколько сотен тысяч долларов в различных криптовалютах. Еще несколько кошельков находятся в подвешенном состоянии.

Итак, с чем же был связан обыск в моей квартире с последующим изъятием собственности, в том числе криптовалют?

Мне сообщили, что я прохожу свидетелем по делу о группе украинских и американских «кардеров», которые отмывали украденные средства с помощью биткоинов. Следствие заявило, что преступники обменивали биткоины на гривни с помощью ресурса Forklog.

Это ложь. Forklog — это хорошо известный и уважаемый в онлайн-сообществе медиа-ресурс, на котором никогда не было функционала по обмену криптовалют.

Я уверен, что следователь главного управления СБУ, который руководил обыском, не мог не знать этого. Он неплохо разбирался в криптовалютах и даже знал, как правильно пересылать их на другие адреса. Нам же остается лишь догадываться, зачем сотрудникам СБУ нужны все эти криптовалютные кошельки.

Итак, техника и прочая собственность, включая криптовалюты, были изъяты незаконно, в нарушение предъявленного сотрудниками СБУ определения суда. Видимо, опасаясь неминуемой огласки беспредела, меня попытались запугать.

Несколько дней спустя на официальном сайте СБУ появилось заявление, согласно которому Службе безопасности Украины удалось выявить в Одессе агента российских спецслужб, который посылал биткоины в Крым, на Донбасс и чуть ли не лично Путину и главе Сбербанка России Герману Грефу.

Многие СМИ успели связать новости об обыске у меня дома с пресс-релизом на сайте СБУ. Естественно, это не соответствовало причине, по которой был проведен обыск у меня.

Уже в среду меня ждал допрос в Киеве. Я был вызван в качестве свидетеля по делу, фигурантов которого я не знал. Моя непричастность была очевидна всем, включая следствие.

Во время допроса я так и не выяснил, какое отношение имею к производству, в рамках которого я был вызван на допрос. Никто не объяснил мне причину обыска и по какому праву изъяты мои сбережения.

Задавали вопросы в основном о личной жизни и интересах. О финансировании терроризма меня почему-то не спрашивали.

Зато следователя крайне беспокоило мое финансовое положение: банковские счета, криптовалюты, офшорные компании. Наверное, СБУ интересовало, насколько я платежеспособен.

Однако, к счастью или сожалению, я живу в съемной квартире, не владею золотом, бриллиантами и дорогими машинами. Возможно, стоит что-то пересмотреть в своих взглядах на материальные ценности.

Со следователем мы расстались почти друзьями. «Почти», потому что СБУ незаконно отняла у меня мои деньги.

К сожалению, тайна следствия сейчас не позволяет мне разглашать некоторые подробности дела, а также имена следователя и других «ключевых фигурантов». Я обязательно это сделаю, как только это станет возможным.

Должен сказать, что я получил много предложений «порешать вопрос» от людей знакомых и совсем незнакомых. Здесь я занимаю принципиальную позицию, в том числе из банально прагматических соображений.

Коррупция для Украины — хуже, чем война. С врагом можно сражаться лицом к лицу, в то время как интегрированный в систему коррупционер — это паразит, медленно убивающий ее изнутри. Каждая взятка, которую вас вынуждают дать, не только делает лично вас беднее, но ухудшает ситуацию для всех украинцев.

Так, мне стало известно, что в связи с упомянутым делом «кардеров» правоохранительные органы приходили к почти десятку других украинских криптоэнтузиастов.

Все они лишились собственности, никому из них не были предъявлены никакие реальные обвинения. Необходимо разорвать круг молчания, потому что на мне порочная практика не остановится.

Я решил бороться за свои права до конца. Бороться исключительно легальными методами. Я понимаю, что передо мной никто не извинится и не будет никакого опровержения лживого пресс-релиза СБУ.

Моя основная цель — вернуть свою технику и присвоенную криптовалюту, после этого я готов «понять и простить» сотрудников СБУ.

Мои коллеги и единомышленники должны знать, как на самом деле государство относится к частной собственности. Надеюсь, эта ситуация для многих станет уроком.

Анатолий Каплан, засновник журналу ForkLog, 40ka.info

СБУ відібрала біткоїни у засновника блогу Forklog про блокчейн

piket-SBU15-09-2010-1

 

 

15 грудня 2017 року співробітники СБУ провели обшуки в орендованій квартирі засновника проекту про криптовалюти і блокчейн Forklog Анатолія Каплана (Клімова) в Одесі.

Про це повідомляє Національне бюро розслідувань України.

Підставою для обшуку стало розслідування проти осіб з США і України, які займалися крадіжками грошей з платіжних карт користувачів. Підозрювані нібито міняли біткоїни на гривні за допомогою Forklog.

Як повідомляє ain.ua, в ухвалі суду по цій справі мова йде про компанію «Майнінг Фекторі», в якій ці особи є співзасновниками, і про вилучення приналежної їм майнінгової ферми.

Вони займалися продажем даних користувачів США, достатніх для створення дублікатів платіжних карт (дампів) на сайті dumps.pw.

В ході діяльності вони використовували біткоїни, «що дозволяло здійснювати операції без розкриття реальних даних контрагентів».

У Forklog стверджують, що на сайті немає функцій, що дозволяють здійснювати обмін криптовалюти на гривні і що особи і компанії, які фігурують у розслідуванні, не пов’язані з ForkLog і його засновниками.

Під час обшуку співробітники СБУ вилучили пристрої, на яких зберігаються криптовалюти, ноутбук та інші особисті речі Каплана.

У ForkLog заявляють, що один із співробітників відомства намагався вивести біткоїни на свій гаманець прямо під час обшуку.

Адвокати Каплана у відповідь на це викликали поліцію і повідомили про грабіж.

На наступний день з гаманця Каплана з ефіром були переведені кошти на новостворений гаманець.

За словами Каплана, ввечері того ж дня якісь люди намагалися зняти з його особистої карти близько 3000 грн.

«На даний момент ми співпрацюємо з адвокатами для того, щоб повернути вилучене майно. Особливо дивною виглядає практика переведення криптовалюти на адреси, підконтрольні співробітникам СБУ… Ситуація з біткоїнами поки не ясна. В ході проведення обшуку моїм адвокатом був виявлений ряд процесуальних порушень, включаючи переривання відеозйомки», — заявив він.

В одеському офісі компанії ForkLog в цей же день також провели обшук, в результаті якого вилучили готівку компанії, всю техніку (близько десяти пристроїв iMac) і пляшку рому Kraken.

За словами керуючого партнера «Юскутум» Артема Афяна (його компанія представляє інтереси ForkLog), правоохоронна система своїми активними діями демонструє, що криптовалюта — це досить цінний актив, щоб заради нього влаштовувати облави.

«Те, що даний обшук марний в рамках розслідуваної справи, не представляє сумнівів. З тим же успіхом можна було б провести обшук в офісі Першого національного телеканалу, заявивши, що вони торгують зброєю, оскільки показують про це сюжети», — заявив він.

Згідно з визначенням суду, за яким проводився обшук, суддя відмовив слідчому у вилученні комп’ютерів і мобільних телефонів, проте, за словами адвоката Дмитра Гадомського, CEO Axon Partners (також представляє інтереси Forklog), слідчий порушив рішення судді.

Юрист відзначає: на цьому прикладі видно, що прийнятий нещодавно закон про заборону обшуків і вилучень серверів фактично не працює.

«Ще у визначенні судді очевидно немає ні слова про те, що слідчий може перераховувати знайдену криптовалюту на будь-які свої гаманці. Те, що слідчий це зробив, виглядає просто як злодійство», — зазначає він.

Також, в ухвалі суду фігурує визначення біткоїну як сурогатних грошей.

Однак, фінансові регулятори України не вважають, що криптовалюта є сурогатними грошима — в законах України взагалі немає визначення криптовалют як таких.

В Национальном союзе журналистов возмутились цензурой СБУ к «Украинской правде»

 

В Национальном союзе журналистов возмутились требованием Службы безопасности Украины к интернет-изданию «Украинская правда» удалить статью, якобы содержащую гостайну.

Об этом на своей странице в Facebook заявил председатель НСЖУ Сергей Томиленко, сообщает sprotiv.org.

«Какие сигналы обществу и журналистам дает СБУ, когда возбуждает дело против знакового для Украины медиа, связанного с именами Георгия Гонгадзе и Павла Шеремета?», — написал он.

И добавил: «Вместо того, чтобы расследовать убийство Шеремета, Веремия, найти и наказать виновных за издевательства над журналистами на Майдане в 2013-14 годах, СБУ начинает расследовать публикации СМИ. И не те, где медиа разоблачают чиновников-коррупционеров, а те, где можно нажать на журналистов, отвлечь их допросами и требованиями от расследований и работы».

«Порог чувствительности к арсеналу средств, которые силовики в Украине могут себе позволить против журналистов, уверенно поднимается. Тормоза не срабатывают…», — резюмировал Томиленко.

СБУ потребовала без решения суда снять с публикации статью «Украинской правды» из-за «разглашения гостайны». Ранее «гостайну» искали в редакции издания «Страна.ua».

Главу СБУ назначает президент Порошенко.

Цензура по-новому. В офис Украинской правды пришла СБУ и требует удалить статью от 24 января 2017 года

 

Служба безопасности пришла в офис «Украинской правды» с письмом, в котором потребовала временно изъять из общего доступа статью о срыве государственной программы реформирования оборонно-промышленного комплекса, потому что видит в ней разглашение государственной тайны. Об этом говорится на сайте «УП», сообщает Национальное бюро расследований Украины.

Соответствующее письмо вручил следователь главному редактору УП Севгиль Мусаевой.

В письме в частности говорится, что следственным отделом главного управления СБУ в Киеве и Киевской области проводится досудебное расследование в уголовном производстве №22017000000000256, внесенном в Единый реестр досудебных расследований 29 июня 2017 года по признакам совершения преступления, предусмотренного по ч.1 ст. 328 УК Украины («Разглашение государственной тайны»).

В документе говорится о том, что досудебное расследование установило, что размещенная 24 января 2017 года статья «Современное оружие для армии снова отложили «на завтра», содержит отдельные сведения по проекту Государственной программы реформирования и развития оборонно-промышленного комплекса на период до 2020 года.

«У следствия есть основания полагать, что отдельные сведения вышеуказанной статьи содержат информацию с ограниченным доступом, распространение которой может нанести ущерб национальной безопасности Украины в сфере обороны», – считают в СБУ.

Таким образом, Служба безопасности просит снять с сайта вышеуказанный материал.

«Учитывая вышеизложенное, прошу Вас удалить указанную страницу из общего доступа (ограничить доступ) до момента установления истины по данному делу и обеспечить передачу следственному отделу Главного Управления оригинала файла указанной статьи и всех имеющихся документов, касающихся ее подготовки и публикации», – говорится в письме СБУ.

В Харькове задержали 18 резидентов российской разведки, — СБУ. Видео

FSB1

 

Сотрудники Службы безопасности Украины разоблачили группу из 18 резидентов российской разведки, которая действовала в Харькове. Об этом заявил глава СБУ Василий Грицак в эфире телеканала «Прямой», сообщает sprotiv.org.

По его словам, российских шпионов, которые проводили диверсионно-разведывательную деятельность на территории Украины, задержали 17 августа 2017 года. Семерым из них уже объявлено о подозрении, проведено 16 обысков.

При этом Грицак рассказал, что куратор резидентов «сидел в Белгороде» и с территории РФ руководил группой.

Кроме того, по данным СБУ в Украине действует еще одна группа, которая причастна к российской разведке. Однако конкретной информации о ее деятельности глава СБУ не рассказал.

#Порошенко присвоил высокое военное звание одиозному замглаве СБУ Павлу Демчине

Demchina-Pavlo1-500x363

 

Президент присвоил звание генерал-лейтенанта замглаве СБУ, ранее заподозренному в сокрытии имущества и коррупции, сообщает Национальное бюро расследований Украины.

Президент Петр Порошенко присвоил звание генерал-лейтенанта генерал-майору, заместителю главы СБУ Павлу Демчине. Соответствующий указ опубликовала пресс-служба главы государства.

«Присвоить звание генерал-лейтенанта генерал-майору Павлу Демчине — первому замглавы — начальнику ГУ по борьбе с коррупцией и организованной преступностью Службы безопасности Украины», — говорится в указе.

Ранее экс-замглавы генпрокурора Давид Сакварелидзе назвал 40-летнего генерал-майора СБУ якобы приближенным к президентскому фавориту Игорю Кононенко и главным «контролером» так называемых ореховых потоков.

По словам Сакварелидзе, Демчина, кроме своих прямых обязанностей, «отвечает за слежку и контроль за деятельностью политических оппонентов действующей власти». Бывший заместитель генпрокурора также обвинил Демчину «в расколе СБУ».

Кроме того, журналисты-расследовали опубликовали данные, согласно которым Демчина обладает целым автопарком и домом. В то же время, согласно декларации замглавы СБУ, он живет в ведомственном общежитии СБУ, не имея собственного жилья, автомобиля и сбережений. Сам Демчина объясняет, что все имущество принадлежит жене.

10 марта 2017 года Демчина обратился с заявлением в НАБУ с просьбой проверить опубликованные в СМИ материалы и его декларацию о доходах. В этот же день в НАБУ сообщили о начале расследования о незаконном обогащении должностных лиц Службы безопасности, в частности, досудебное расследование начали против Демчины.

У двох журналістів СБУ проводить обшуки у справі про «розголошення державної таємниці»

 

В офісі «Страна.ua» тільки що почався обшук, також обшуки проходять в квартирах двох журналістів видання.

Про це розповіли у виданні, повідомляє Національне бюро розслідувань України.

Дозвіл на обшук видав Печерський райсуд Києва.

Як йдеться в ухвалі суду, обшук йде у справі про «розголошення державної таємниці».

Інформації про те, у кого саме обшуки, поки немає.

«Це нова справа, яка фабрикується проти нас СБУ», — заявили в редакції.

В коментарі «Українській правді» журналістка видання Валерія Івашкіна повідомила, що обшуки мали провести у Олександра Тимошенка та у Юлії Рябчун. Проводяться ж обшуки у Вероніки Кифичак та Кирила Малишева.

«Одночасно у них вдома почалися обшуки. До Вероніки прийшли о 9:15. Вилучають техніку, особисту переписку, яка до справи не має відношення. У мами журналістки вилучили планшет. Загалом за однією адресою, де я перебуваю, вилучили ноут, ще один нетбук, два планшети, навіть електронну книгу. Вилучили флешку, навіть диски мами з записами, як робити масаж. Телефони не вилучають», — зазначила Івашкіна.

«Слідчі прийшли у супроводі „своїх“ понятих, які приїхали на тому ж самому автомобілі. Поняті стоять і спостерігають, жодних питань не задають», — додала Івашкіна.

«Я вважаю, що таким чином намагаються залякати і заблокувати роботу редакції», — додала вона.

1 серпня 2017 року стало відомо, що Служба безпеки виявила на флешці, вилученій у головного редактора «Страна.ua» Ігоря Гужви, секретну інформацію Міністерства оборони.

Гужва заперечує заяву СБУ про те, що у нього нібито вилучили флешку із секретною інформацією Міноборони.

22 червня поліція провела обшуки в офісі «Страна.ua».

24 червня Шевченківський райсуд Києва за підозрою у вимаганні обрав для Гужви запобіжний захід у вигляді утримання під вартою та призначив заставу в сумі 544 тис. гривень.

27 червня Гужва вийшов зі слідчого ізолятора після внесення за нього застави.

#Грицак з #СБУ хоче саджати журналістів за «російську пропаганду» у ЗМІ

utiski-svoboda-slova1

 

Голова Служби безпеки України Василь Грицак вважає за необхідне укласти акт інформаційної єдності українських журналістів у протистоянні представникам п’ятої колони Російської Федерації і ввести кримінальну відповідальність за пропаганду. Про це йдеться у зверненні Грицака, опублікованому прес-центр відомства, повідомляє Національне бюро розслідувань України.

«Адекватна відсіч ворогу вимагає рішучих спільних дій, поєднання сили права та сили громадської думки як зброї проти російської агресії в інформаційному просторі. Для цього нам потрібно, по-перше, терміново розробити й ухвалити зміни до законодавства України про кримінальну відповідальність. СБУ готова долучитися до цієї роботи. Наша мета — надати у Кримінальному кодексі України адекватну правову оцінку всім формам і методам гібридної війни. В умовах агресії не тільки військові статути пишуться кров’ю, але й закони для зрадників та пособників агресора. Це — сила права. По-друге, укласти акт інформаційної єдності українських журналістів у протистоянні ворогу. Російська пропаганда є зброєю, за допомогою якої противник намагається зруйнувати нашу віру в свободу слова і демократію», — йдеться у зверненні.

Ми підозрюємо #СБУ у причетності до вбивства Шеремета, – журналіст Дмитро Гнап. Відео

Tkach-Sheremet1-500x375

 

Автори фільму-розслідування “Вбивство Павла” підозрюють можливу причетність співробітників СБУ до вбивства журналіста, повідомляє Національне бюро розслідувань України.

За словами автора розслідування Дмитра Гнапа після того, як з’явилися підозри щодо співробітників спецслужб, журналісти не називаючи прізвищ, відправили запит з проханням прокоментувати, чи хтось із працівників СБУ може бути причетний якимось чином до цього злочину. Однак за його словами на запит не відповіли.

“Запити з нашого боку надсилалися не стосовно пана Устименка персонально, а стосовно можливої участі співробітників СБУ у підготовці та реалізації цього злочину. Звісно, у запитах ми жодних прізвищ не називали задля того, аби не розкривати карти. У нас теж є певна таємниця, у журналістського розслідування”, – сказав він в інтерв’ю виданню Главком.

За словами Гнапа він отримав неофіційне запрошення для дачі роз’яснень з приводу фільму у Нацполіції.

10 травня 2017 року міжнародна група журналістів-розслідувачів OCCRP і «Слідство.інфо» презентували документальний фільм «Вбивство Павла».

У розслідуванні йшлося, що співробітник СБУ був біля дому Шеремета у ніч перед вбивством.

Журналіст Павло Шеремет загинув 20 липня 2016 року у Києві в результаті вибуху авто, за кермом якого він перебував.Close
Приєднуйтесь!
Читайте нас у соцмережах: